A Forum of Ice and Fire

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

+4
Queen Khalesi
Queen in the North
Cat Of The Canals
Leonette Fossoway
8 απαντήσεις

    Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Σεπ 17, 2013 9:12 pm

    ^Μάλλον όχι , αλλιώς δεν θα ήταν τόσο αφελής και δεν θα φερόταν βλακωδώς. Razz 
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Τρι Σεπ 17, 2013 9:16 pm

    Kι εγω ετσι πιστευω. Αλλα θελω να ξαναδω το επεισοδιο αλλη μια.
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Πεμ Σεπ 19, 2013 12:36 am

    Απαπαπα, κοίτα πού πήγε και το 'κοψε το χαζόcross 
    Αν κι έτσι όπως είναι γραμμένο, μάλλον θα τους διακόψουν tongue
    Κατά τ' άλλα όμορφο part, πολύ συγκινήθηκα, μπράβο τους tongue
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Πεμ Σεπ 19, 2013 12:59 am

    It will be continued, don't worry... Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 571855082
    Το καλό που σου θέλω! Α και να μην τους διακόψουν!!! Καλέ αυτοί σχεδόν τα φτιάξανε. Ζευγαράκι κανονικό. Πω πω θέλω να δω αντίδραση σερ Λαιονελ. Twisted Evil 
    Μερλένα!! I love you
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Πεμ Σεπ 19, 2013 1:15 am

    ^Το'πα εγώ δεν το'πα πως θα φάω τομάτες, βρε σεις για σας το κάνω, μη μου ζαλιστείτε με το πολύ διάβασμα, είπαμε να υπάρχει ένα μέτρο στην ανάγνωση.
    Αφού λέω συνεχίζεται, συνεχίζεται βρε, τώρα το αν τα έφτιαξαν ή θα παρέμβει κι ο Σερ αυτό είναι άλλη υπόθεση Razz 

    @Μαρία πως λέμε Μερέντα, καμία σχέση lol 
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Πεμ Σεπ 19, 2013 1:18 am

    Εγώ δεν είχα θέμα να διαβάσω κι άλλο πάντως tongue
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Πεμ Σεπ 19, 2013 1:35 am

    ^Θα είχες, και το σίγουρο είναι πως θα κουραζόσουν σε σημείο:"φτου πόσο έχει γράψει ακόμα?!"
    ρε γράφω πολύ σας το έχω πει , γιατί δεν το καταλαβαίνετε , το πολύ πολύ κουράζει το καημένο το μάτι ... υπομονή θα ανέβει η συνέχεια, άλλωστε θέλουμε να δημιουργούμε και το suspense... Razz


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Delena Florent στις Πεμ Σεπ 19, 2013 1:42 am, 1 φορά
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Πεμ Σεπ 19, 2013 1:38 am

    Suspense tongue
    Ναι έχεις κι ένα πόιντ εκεί, δεν το αρνούμαι tongue
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Πεμ Σεπ 19, 2013 1:42 am

    ^Εγώ και τα 'υπέροχα' αγγλικά μου Razz 
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Queen in the North Σαβ Σεπ 21, 2013 1:01 am

    Απαντηση στο σεντονακι σου (χ)


    Παρακαλω και δεν θα πρεπε να ανησυχεις. Να εχεις εμπιστοσυνη στο συγγραφικο σου ταλεντο.

    Την φραση "λεπτομερεια της υπολεπτομερειας" θα την χρησιμοποιω και γω γιατι μ αρεσει πολυ. Ελπιζω να μην σε πειραζει sis.

    Πως ξερεις εσυ οτι ειναι ο Καστιελ εφοσον δεν εχεις δει supernatural; give up Μου φανηκε οτι πιο σπαρακτικο εχεις γραψει ποτε. Αυτη η κινηση, αυτο το συναισθημα... η σκηνη ολοκληρη αλλα κυριως εκεινη η στιγμη. Δεν θα σχολιασω ομως για Περσιγκαν. Δεν θελω να πω παραπανω μεχρι να διαβασω κατι παραπανω.
    Οσο για το κρεβατι και την εποχη... καταλαβαινω απολυτα γιατι η Μοργκαν τον θελει κοντα της και εκεινος το ιδιο αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το δεχεται. Που ειναι οι τροποι του; Που ειναι οι τροποι ενος απο τους ιπποτες του Καμελοτ; Μου φαινεται πολυ περιεργο το οτι κανενας τους δεν σκεφτηκε τις συνεπειες εαν τους εβλεπε καποιος. Απο την Μοργκαν το περιμενω γιατι πολυ απλα ερχεται απο το 2013. Αλλα ο Περσιβαλ; Περιμενα να της πει κατι του στυλ "Συγνωμη αγαπη μου, αλλα δεν γινεται.... θα μας δουν και δεν θελω να σου δημιουργησει καποιο προβλημα ολο αυτο"

    Οποτε διαβαζω και παρακατω για να δω τι γινεται. Προς το παρων ναι, με καλυψες.
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Σαβ Σεπ 21, 2013 2:14 am

    α) Ντάξει στην τελευταία πρόταση πέθανα lol
    β) Πωπω όλοι ερωτευμένοι εκεί μέσα, πετάνε καρδούλες γύρω τους ρε παιδί μου tongue
    γ) Κι η Άννα φαίνεται η πιο ερωτευμένη απ' όλους Razz
    δ) ΗΜΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ότι θα τους διέκοπταν στην αρχή lol
    Αυτά Razz
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Σαβ Σεπ 21, 2013 2:16 am

    Ηταν αναγκη να τους διακοψουν; Μα καθολου τακτ αυτοι στο Καμελοτ βρε αδερφε... 
    Αλλα και το σοκ μολις ειδαν το ζευγαρακι να κοιμαται ολα τα λεφτα! I love you 
    Το σκασε Μερλιν της Ελενας μου θυμισε τον Αρθουρο. Shut up Merlin! lol
    Μ αρεσει που μετα απο ολο αυτο εξουθενωθηκε κι η ιδια και "το βουλωσε". lol

    Ερωτας ερωτας παντου στο Καμελοτ!!!
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Σεπ 21, 2013 2:56 am

    @Mαρινάκι μου γλυκό σου εξήγησα τους λόγους στο σεντονάκι για τους οποίους ο μπρατσαράς κι ευαίσθητος ιππότης δεν μπόρεσε να σκεφτεί τους τρόπους του, υπέκυψε κι ξάπλωσε δίπλα στην Μόργκαν. Όπως είπες κι εσύ σε κάλυψα Razz
    Σε ευχαριστώ πολύ κι πάλι κι μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποια φράση θες Razz 
    Είπαμε όλα τα ξέρω εγώ tongue Αλήθεια; ότι πιο συγκινητικό, δλδ παρακάτω θα σέρνεσαι να φανταστώRazz Έχεις να δεις κι εκεί ουυυυ Razz  

    @Γιάννα είδες τι γίνεται εκεί μέσα, Razz στην αρχή δεν συμφωνούσα με το τέλος της σκηνής που είχα βάλει αλλά μετά όταν το διάβαζα μ'άρεσε όλο κι περισσότερο, ω ναι η Άννα έχει αρχίσει να αισθάνεται διάφορα ... κι δεν είναι η μόνη Razz , ΕΠΡΕΠΕ να είσαι σίγουρη Razz 

    @Μαρία είδες μωρέ παιδί μου, ευτυχώς που ο άλλος δεν τους έπιασε κι αγκαλιά. Razz Άσε...
    Αχ αυτό το σοκ, πολύ ωραίο εε ?I love you Γι αυτό το έβαλα κι εγώ, θα περάσουν κάποιες σκηνές παραπάνω μέχρι να το ξαναπεί Razz ο συγκεκριμένος γι αυτό το έβαλα...
    Εμ δεν άντεχε να πει περισσότερα.Razz 

    Κι όπως είπατε κι εσείς κορίτσια η αγάπη στο Κάμελοτ είναι διάχυτη παντού! Razz Razz Razz 
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Σαβ Σεπ 21, 2013 2:57 am

    LOVE IS IN THE AIR
    Every time I look around tongue
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Σεπ 21, 2013 2:58 am

    ^Αυτό , ΑΥΤΌ!!! lol lol respect lol lol 
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Nïx Κυρ Σεπ 22, 2013 7:02 pm

    ΚΑΦΡΕ, έβαλες και previously on merlin tongue
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Κυρ Σεπ 22, 2013 7:21 pm

    ^γιατί καλέ? δεν σ'άρεσε ?Razz (αποκλείεται να πρόλαβες να φτάσεις ως εκεί, το αποκλείω, αδύνατον) Razz 
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Queen in the North Δευ Σεπ 23, 2013 1:12 am

    Επεισοδιο 2 - Σκηνή 3 - Μερος 1 - Σχολια

    Και πανω που βλεπω Ελενα και λεω "επιτελους"....
    Για να μην αναφέρω το σημείο όπου μάθαμε ότι τελικά ο Σερ Έλυαν άφησε την τελευταία του πνοή στα χέρια της πολυαγαπημένης του αδελφής στην προσπάθεια του να την σώσει απ'τα τρομερά μάγια της Μοργκάνα. Η Τζέιν τότε σωριάστηκε στον θρόνο κι άφησε ελεύθερα τα δάκρυα της να πέσουν.
    σοφτεξ, την τυχη μου μεσα... σοφτεξ!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 

    Αλλα ενταξει... η παλια καλη Ελενα ιζ μπακ lol lol οποτε ενταξει....
    'Γιατί Θεέ μου όλα σε μένα;!' έσκουξα από μέσα μου ξεφυσώντας κουρασμένα.
    Η Ελενα παιρνει πρωτοβουλια να μιλησει στον Μερλιν και ουτε καν τον κοιταει σαν να του λεει "Μερλινουκο, δεν εισαι και τοσο σημαντικος. Εγω ειμαι φαμπιουλουζ οποτε σπικ νάου". Thats my girl sweet  Και οι ματιες... ολα τα λεφτα!! tehe 
    Σπόιλερ:

    Ενας αλλος λογος που αγαπαω την Ελενα ειναι η ευγενια της και ο τροπος που αντιμετωπιζει τις καταστασεις... Και δηλαδη ποσο περισσοτερο τελειοι μπορει να ειναι ο ενας για τον αλλο; Ε, ε; Εγω μπορω να διακρινω αλλο εναν δεσμο εδω! Οι ψυχες τους ειναι ενωμενες. Ο ενας ειναι τελεια και απολυτα συγχρονισμενος με τον αλλο. Και επισης εχουν αυτην την μοναδικη ικανοτητα ο ενας να εκνευριζει ευκολα τον αλλο. Και αυτο δειχνει ποσο πολυ ειναι ερωτευμενοι sweet 

    Παντως.....
    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Post-27148-my-heart-cant-handle-it-gif-GmEI

    Δηλαδη αυτο τωρα τι ειναι;
    Σπόιλερ:

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Tumblr_static_my_otp

    Μου θυμιζει ενα αλλο φανφικ που διαβασα. Ειναι Ντιμιτρι/Ροουζ απο Vampire Academy. Ειναι και καλα AU (alternative universe/"παραλληλο συμπαν") οπου η ροουζ πεθαινει και οι "ανωτατες δυναμεις" την στελνουν πισω στο σωμα μιας νεαρης μοροι για να βοηθησει την λιζα με το πνευμα. Μονο που της ειπαν οτι δεν πρεπει να το πει σε κανεναν. Και αναθετουν τον Ντιμιτρι για φυλακα της. Και οι ψυχες τους ειναι τοσο δεμενες, ο ερωτας τους ειναι τοσο βαθυς που ακομα και ετσι αναγνωριζει η μια την αλλη. Οταν υπηρχε Αντριαν pov εβλεπες τις αυρες τους να "αγκαλιαζουν" η μια την αλλη και να φωτιζονται. Καπως ετσι νιωθω οτι ειναι και με αυτους τους δυο. Οποια και αν ειναι η μορφη, οποια και να ειναι η εποχη είναι τοσο βαθια συνδεδεμενοι και οι ψυχες τους αναγνωριζονται. Γιατι εξαρχης ηταν προορισμενοι ο ενας για τον αλλον!!

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Tumblr_m9g6v9rw8a1rw7eh0o1_r1_500


    Και το τελος... τοσο απολυτα γλυκοπικρο. Κλαμα και χαμογελο μαζι! Η υποσχεση του Μερλιν με συγκινησε πολυ. Και χαιρομαι τοσο πολυ που την βλεπει σαν Ελενα και οχι σαν Φρεγια! Γι αυτο ειναι Μερλενα το otp μου και οχι Λαιονελ/Ελενα...
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Δευ Σεπ 23, 2013 1:31 am

    ^Όχι για να μάθεις να μου λες ότι αντιπαθείς Τζέιν, παρακάτω να δεις το κορίτσι τι έχει να τραβήξει , ορίστε μας Razz 
    Πάρε softex τι να σου κάνω Razz Είπαμε θέλει γερή κράση...
    όχι που δεν θα γυρνούσε, έλεος, κατέληξα να μισώ μία απ'τις 4 τόσο πολύ, που ούτε εγώ η ίδια δεν το φανταζόμουνRazz 

    Ναι έχει αυτό το ευχάριστο, χαριτωμένο χαρακτηριστικό η Ελένα, σε κάνει να θες να την κοπανήσεις στον τοίχοRazz απορώ ο πανίσχυρος μάγος πως συγκρατήθηκε, μάλλον από υπερβολική αγάπη Razz 

    Μαρινα έγραψε:Ενας αλλος λογος που αγαπαω την Ελενα ειναι η ευγενια της και ο τροπος που αντιμετωπιζει τις καταστασεις... Και δηλαδη ποσο περισσοτερο τελειοι μπορει να ειναι ο ενας για τον αλλο; Ε, ε; Εγω μπορω να διακρινω αλλο εναν δεσμο εδω! Οι ψυχες τους ειναι ενωμενες. Ο ενας ειναι τελεια και απολυτα συγχρονισμενος με τον αλλο. Και επισης εχουν αυτην την μοναδικη ικανοτητα ο ενας να εκνευριζει ευκολα τον αλλο. Και αυτο δειχνει ποσο πολυ ειναι ερωτευμενοι
    ^Σε αυτό το σημείο δεν έχω να προσθέσω κάτι, με έχεις καλύψει, πράγματι υπάρχει δεσμός, οι ψυχές είναι αλληλένδετες μεταξύ τους, σε όποιο χρόνο, τόπο , εποχή κι αν βρίσκονται αυτοί ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΜΑΖΊ ΠΆΕΙ ΚΙ ΤΕΛΕΊΩΣΕ Razz 
    Πάντως το κλάμα Κάστιελ συνεχίζεται... άρε κακόμοιρο... Razz 

    Μαρινα έγραψε:Μου θυμιζει ενα αλλο φανφικ που διαβασα. Ειναι Ντιμιτρι/Ροουζ απο Vampire Academy. Ειναι και καλα AU (alternative universe/"παραλληλο συμπαν") οπου η ροουζ πεθαινει και οι "ανωτατες δυναμεις" την στελνουν πισω στο σωμα μιας νεαρης μοροι για να βοηθησει την λιζα με το πνευμα. Μονο που της ειπαν οτι δεν πρεπει να το πει σε κανεναν. Και αναθετουν τον Ντιμιτρι για φυλακα της. Και οι ψυχες τους ειναι τοσο δεμενες, ο ερωτας τους ειναι τοσο βαθυς που ακομα και ετσι αναγνωριζει η μια την αλλη. Οταν υπηρχε Αντριαν pov εβλεπες τις αυρες τους να "αγκαλιαζουν" η μια την αλλη και να φωτιζονται. Καπως ετσι νιωθω οτι ειναι και με αυτους τους δυο. Οποια και αν ειναι η μορφη, οποια και να ειναι η εποχη είναι τοσο βαθια συνδεδεμενοι και οι ψυχες τους αναγνωριζονται. Γιατι εξαρχης ηταν προορισμενοι ο ενας για τον αλλον!!
    ^Δεν το γνωρίζω το συγκεκριμένο φικ αλλά τείνω να συμφωνήσω ξανά όσον αφορά τις ψυχές που ανέφερες, έχεις δίκιο κι θα φανεί αυτό κι σε κάποια σημεία παρακάτω, πάντως ωραίο το στόρυ Ρόουζ/Ντιμίτρι I love you 
    Είπαμε εξαρχής την έβλεπε σαν Ελένα γιατί αυτή, είναι, μην ξεχνάς αυτήν αγαπάει ΚΙ ΜΌΝΟ ΑΥΤΉ, γι αυτό κι ο Μέρλιν δέχεται όποια αλλαγή υπάρχει στα χαρακτηριστικά της, το ίδιο ισχύει και για την Ελένα , κι όπως είπες κι εσύ αυτό δείχνει πόσο πολύ είναι 'καμένοι' ο ένας για τον άλλον Razz 
    (πςςς πως τα λέω έτσι Razz )
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Queen in the North Δευ Σεπ 23, 2013 2:01 am

    Βασικα δεν μπορω να καταλαβω γιατι εσυ αντιπαθεις την Ελενα. Μου φαινεται εντελως παραλογο εκ μερους σου. Αναφερομαι σε αυτο το φικ σε περιπτωση που θες να το κοιταξεις...




    Επεισοδιο 2 - Σκηνή 3 - Μερος 2 - Σχολια

    H Ελενα σε αυτο το κομματι την εχεις να ειναι πολυ out of character. Τουλαχιστον κατα την αποψη μου. Δεν νομιζω οτι θα μιλουσε ποτε ετσι στον Μερλιν -ειδικα μετα απο την σκηνη που προηγηθηκε. Αποκλειεται να του ελεγε αυτο:  "Εσύ θα μείνεις απέξω αν δεν θες να σε ανατινάξω." Μου φαινεται υπερβολικο ακομα και γι αυτην... Εχει δικαιο σε αυτα που λεει σχετικα με τις σχεσεις και οτι πρεπει να γυρισουν στο μελλον αλλα πιστευω οτι διαλεξε τον λαθος τροπο. Αν και μπορω να δικαιολογησω την σκληροτητα της. Αυτο που ειδα ηταν αυστηροτητα προς τον ιδιο της τον εαυτο. Ακομα και το γεγονος οτι στο τελος "εσκασε" και "δεν απαντησε" φανερωνει οτι ειναι θυμωμενη με τον εαυτο της. Νιωθει ερωτευμενη με τον Μερλιν και φοβαται.
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Δευ Σεπ 23, 2013 2:06 am

    ^Ακριβώς αυτό!! επειδή νιώθει να 'πέφτει κι εκείνη στην παγίδα' χρησιμοποιεί ως άμυνα τον λάθος τρόπο αντιμετώπισης, που είναι η απότομη συμπεριφορά της, η αυστηρότητα της, winking Κι αυτό δεν είναι σωστό...
    Εκείνη την φράση την πετάει για να τον φοβίσει, όπως διάβασες κι πιο πάνω ποτέ δεν θα έκανε κάτι τέτοιο, είτε έχει προηγηθεί κάτι ανάμεσα σε αυτούς τους δυο είτε όχι, έτσι είναι αυτοί φαγώνονται όλη την ώρα. Κι ο Μέρλιν που την έχει 'καταλάβει' σχεδόν πάει 'με τα νερά της'. Ότι είναι θυμωμένη είναι , διότι βλέπει ότι η κατάσταση ξεφεύγει απ΄τον έλεγχο της κι αυτό την εκνευρίζει, την κάνει να τρελαίνεται γι αυτό κι τα 'βγάζει έτσι' Razz 
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Queen in the North Δευ Σεπ 23, 2013 2:09 am

    Γιατι ομως την μισεις; Το εχω παρει προσωπικα το θεμα ομως βλεπεις Razz 
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Nïx Δευ Σεπ 23, 2013 4:01 pm

    Delena Florent έγραψε:^γιατί καλέ? δεν σ'άρεσε ?Razz (αποκλείεται να πρόλαβες να φτάσεις ως εκεί, το αποκλείω, αδύνατον) Razz 
    όχι απλά έπεσε το μάτι μου Razz
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Δευ Σεπ 23, 2013 4:10 pm

    Cersei Lannister έγραψε:
    Delena Florent έγραψε:^γιατί καλέ? δεν σ'άρεσε ?Razz (αποκλείεται να πρόλαβες να φτάσεις ως εκεί, το αποκλείω, αδύνατον) Razz 
    όχι απλά έπεσε το μάτι μου Razz
    ^ήμουνα σίγουρη Razz 
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 7 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Δευ Σεπ 23, 2013 11:53 pm

    AAAAAAAAA MY FEELS Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 
    I WILL GO DOWN WITH THIS SHIP ΛΕΜΕ!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 8:35 pm