A Forum of Ice and Fire

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

+3
Leonette Fossoway
Lady Melisandre
Nïx
7 απαντήσεις

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Arianne Martell Πεμ Οκτ 03, 2013 12:59 pm

    Cersei Lannister έγραψε:
    Arianne Martell έγραψε:H Iσαβέλλα του Γκλόστερ ρε συ?Μα τι ιδέα.Αγαπώhurray 
    Νάταλι,μπορεί να μην έχει θνητό τύπου Ντέιμον αλλά είχε Βασιλιά Ιωάννηtongue 

    Ρε Κόννι,σχετικά με αυτό που είπες ότι είναι ο βρικόλακας σου βασισμένος σε βαμπίρ κλασικής λογοτεχνίας αλλά με παρελθόν δικής σου έμπνευσης εγώ θα λεγα ΚαρμίλλαRazz 

    Α,και μ' αρέσει ο τρόπος που γράφειςscared
    Μπα, ήρθες; Θα φάω έξω snob 

    Ναι μλκα, του Γλόστερ. Άκου να δεις: Αρχικά απλά έψαχνα όνομα. Μετά λέω, δεν την κάνω και english royalty? Οπότε πήγε εκεί το πράμα. Στην αρχή σκέφτηκα την Ελεονόρα της Άκουητεην, την μάνα του Λεοντόκαρδου, αλλά είναι τόσο πολυσυζητημένη και iconic που δεν θα τολμούσα να την αγγίξω, από φόβο μην κάνω κάποια ιστορική ατασθαλία/ανακρίβεια RazzΉθελα ο βρικόλακάς μου να έχει μεγάλη ηλικία και η Ισαβέλλα αυτή έζησε το 1100-1200 οπότε μου έκανε. Την διάλεξα τελείως τυχαία αλλά μετά είδα πως έχει τόσα ιστορικά στοιχεία και τόσο ενδιαφέρουσα ζωή. Και αυτή είχε κάνει 3 γάμους, από τους οποίους σκοπεύω να πάρω στοιχεία, όπως και από την δική της οικογένεια κλπ. She's starting to grow on me και δεν το περίμενα, αρχίζω να πλέκω σενάρια για το παρελθόν της Razz
    Και φυσικά έχει ζήσει παντού, έχει ταξιδέψει, σκοπεύω να βάλω πολλά από αυτά στην ιστορία μου.
    Ο βρικόλακάς μου δεν είναι βασισμένος σε κάποιο συγκεκριμένο βαμπίρ κλασσικής λογοτεχνίας, σίγουρα όμως έχει κάποια κλασσικά στοιχεία, δεν θέλω να τον κάνω emo και sparkly, αν εννοείς αυτό. Οι δυνατότητες των βρικολάκων μου οξύνονται όταν τρέφονται κ μειώνονται όταν χάνουν αίμα. Σίγουρα ο ήλιος είναι αποδυναμωτικός αλλά όχι θανάσιμος. Δεν ξέρω ακόμα τι άλλο θα βάλω αλλά σίγουρα με ενδιαφέρει να εμβαθύνω στις αισθήσεις τους, μου είναι πολύ ενδιαφέρον όταν γράφω για αυτές.
    Καρμίλλα. Ναι, όλο μου λένε να το διαβάσω, αλλά που εγώ RazzΞέρω πως είναι λεσβία η Καρμίλλα, πάντως δεν σου αποκαλύπτω ακόμα την σεξουαλικότητα της Ισαβέλλας, να διαβάσεις να μάθεις tongue
    Α σ'αρέσει ο τρόπος που γράφω; Α σ'αγαπώ wihu 

    @Νάταλι, ο Βασιλιάς Ιωάννης, ήταν ένα κυνικό καθίκι, άθεος, έτρωγε/έπινε (φαντάσου, πέθανε από δυσεντερία τρώγοντας βερύκοκα και πίνοντας κρασί Facepalm ) και κεράτωνε τις 2 Ισαβέλλες που παντρεύτηκε με αριστοκράτισσες της εποχής, ο τύπος ήταν σκανδαλώδης το λιγότερο tongueΚαι πολύ κακός κυβερνήτης, πριν ακόμα γίνει μονάρχης να φανταστείς Razz
    Δεν ξέρω αν θα κάνει εμφάνιση. Σίγουρα όμως σκοπεύω να έχω το παρελθόν της Ισαβέλλας να την κυνηγά, απλά με άλλη μορφή Razz

    Ρε,καλύτερα που έβαλες Ισαβέλλα,θα ήταν τόσο προβλέψιμο αν έβαζες Ελεονόρα που προσωπικά θα ήμουν,όχι πάλι αυτήFacepalm Μη φοβάσαι για τις ανακρίβειες ακόμα εδώ και σε αυτά-που-λένε-βιβλιογραφίες τις αλλάζουν τα φώτα στην ανακρίβεια και στο ότι προσπαθούν να περάσουν την δική τους αποψη που συνήθως είναι αυτό που θέλει να ακούσει το romance-obsessed ψευτο-κυνικό κοινό του αιώνα μας.Για μένα δεν κάνουν καλή δουλειά.Καιν στο κάτω κάτω ποιος ξέρει τι έγινε?Δεν έχουμε ούτε γράμματα,ούτε ημερολόγια για νακρίνουμε την προσωπικότητα και τα κίνητρα του καθενός.Γι'αυτό και χρειάζεται σοβαρότητα και μετριοπάθεια στην έρευνα.και γι' αυτό πιστεύω ότι εσύ θα έκανες καλύτερη δουλειά από όλους αυτούςtongue 

    Ο Ιωάννης ρε ήταν παλικάρι της εποχής του και έκανε όλα τα παραπάνω και μερικά που έχουν περάσει απαρατήρητα και ισχύει ότι ήταν πολύ ανώριμος στην αρχή σαν νέος και μοιραίος,αλλά μετά έγινε καλός στην πράξη.Το ότι έχεις μια συγκεκριμένη συμπεριφορά σε κάποια φάση της ζωής σου δε πα να πει ότι διαιωνίζεται και σίγουρα δε μπορεί να το πει κάποιος κάμποσους αιώνες μετάRazz Αυτό που το έφαγε ήταν ότι ήταν επιφυλακτικός με τους Άγγλους Βαρόνους στο σημείο να γίνεται παρανοϊκός.Συν το γεγονός ότι είχε κληρονομήσει ένα βασίλειο στα όρια της χρεοκοπίας και έπρεπε παρ' όλα αυτά να βγαίνει σε πολέμους για να το υπερασπιστεί.Εγώ το καταλαβαίνω το πάρταλοplease Απλά θα έπρεπε να είναι πιο πονηρός και ευλίγιστος όσον αφορά τους βαρόνουςtongue 

    Ρε,η Καρμίλλα δεν ήταν λεσβίαNeutral Ποιο αστοιχείωτο στο πε αυτό?Neutral 

    Ναταλί,δε σεχω ξεχάσει,απλά ανησυχούσα για σπόιλερς.Γιατί θέλω να δω Μέρλιν.Ισχύει ότι δεν έχει πολλά?Τσσσς 
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Nïx Πεμ Οκτ 03, 2013 4:04 pm

    Και γω, δεν θα άντεχα άλλη μια Ελεονόρα της Άκουητεην tongue
    Καλέ σταμάτα, κοκκινίζω blush 
    Εγώ ή τον έχω ψάξει στην ηλικία των χαζομάρων του ή έχουμε τελείως διαφορετικές πηγές, έμαθα πως έζησε και πέθανε π@πάρας tongue
    Η Γιάννα μου είπε για την Καρμίλλα. Βσκ μήπως είπε bi? Neutral Αχ δεν θυμάμαι Razz
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Πεμ Οκτ 03, 2013 8:33 pm

    Bi πρέπει να σου 'χα πει Razz
    Στο βιβλίο δεν είναι ξεκάθαρο πως είναι λεσβία, απλά είναι πολύ έντονο το στοιχείο της σεξουαλικής αφύπνισης της Λώρας με τη μεσολάβηση της Καρμίλλας Razz
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Nïx Πεμ Οκτ 03, 2013 9:29 pm

    αα. οκ Razz
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Arianne Martell Πεμ Οκτ 03, 2013 11:51 pm

    Cersei Lannister έγραψε:Και γω, δεν θα άντεχα άλλη μια Ελεονόρα της Άκουητεην tongue
    Καλέ σταμάτα, κοκκινίζω blush 
    Εγώ ή τον έχω ψάξει στην ηλικία των χαζομάρων του ή έχουμε τελείως διαφορετικές πηγές, έμαθα πως έζησε και πέθανε π@πάρας tongue
    Η Γιάννα μου είπε για την Καρμίλλα. Βσκ μήπως είπε bi? NeutralΑχ δεν θυμάμαι Razz
    Γιάννα,το παίρνω πίσωFacepalmΣτα σοβαρά ντράπηκα τώρα.Μόνο αστοιχείωτη δεν είσαιNeutral Καλά λεν κράτα το στόμα σου κλειστό άμα δε ξες ποιον κατηγορείςgive up 

    Κοίτα,μπορεί να είμαι και γω λάθος γιατί δε με πολυνοιάζουν τα σεξουλικά υπονοούμενα,αλλά εγώ δε κατάλαβα κάτι τέτοιο.Η Καρμίλλα ποτέ δε πόθησε την Λάουρα,απλά  έβρισκε ακαταμάχητη τη αθωότητα της από ότι θυμάμαι.Και δεν ανακαλώ σεξουαλική αφύπνιση η αλήθεια είναι αλλά ακόμα κι έτσι δεν είναι σίγουρο ότι κάποια από ις δυο είναι λεσβίαunsure Αν και ισχύει ότι οι περισσότεροι συγγραφείς αρέσκονται στο να περιγράφουν τα βαμπίρ ως μπάιthinking Αλλά ποτέ ομοφυλόφιλαtongue
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Παρ Οκτ 04, 2013 12:29 am

    ^Ξεκίνα κανονικά το διάβασμα, ξέρεις πόσες δεν το έχουν δει κι όμως το διαβάζουν; Razz 
    θα καταλάβεις τα πάντα ακόμα κι αν δεν έχεις δει τπτ hoho 
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Nïx Παρ Οκτ 04, 2013 3:41 am

    Arianne Martell έγραψε:Γιάννα,το παίρνω πίσωFacepalmΣτα σοβαρά ντράπηκα τώρα.Μόνο αστοιχείωτη δεν είσαιNeutral Καλά λεν κράτα το στόμα σου κλειστό άμα δε ξες ποιον κατηγορείςgive up 
    Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Παρ Οκτ 04, 2013 4:45 pm

    Arianne Martell έγραψε:Γιάννα,το παίρνω πίσωFacepalmΣτα σοβαρά ντράπηκα τώρα.Μόνο αστοιχείωτη δεν είσαιNeutral Καλά λεν κράτα το στόμα σου κλειστό άμα δε ξες ποιον κατηγορείςgive up 

    Κοίτα,μπορεί να είμαι και γω λάθος γιατί δε με πολυνοιάζουν τα σεξουλικά υπονοούμενα,αλλά εγώ δε κατάλαβα κάτι τέτοιο.Η Καρμίλλα ποτέ δε πόθησε την Λάουρα,απλά  έβρισκε ακαταμάχητη τη αθωότητα της από ότι θυμάμαι.Και δεν ανακαλώ σεξουαλική αφύπνιση η αλήθεια είναι αλλά ακόμα κι έτσι δεν είναι σίγουρο ότι κάποια από ις δυο είναι λεσβίαunsure Αν και ισχύει ότι οι περισσότεροι συγγραφείς αρέσκονται στο να περιγράφουν τα βαμπίρ ως μπάιthinking Αλλά ποτέ ομοφυλόφιλαtongue
    Ναι σιγά μην παρεξηγιόμαστε και μεταξύ μας τώρα tongue Χαλάρωσε Razz

    Κι εμένα πάνε χρόνια που το διάβασα και δεν το 'χω και πρόχειρο για να δω, αλλά θυμάμαι πως είχα διαβάσει αναλύσεις που λέγανε ότι όλες οι βαμπιρικές ιστορίες της εποχής (Δράκουλας, Καρμίλλα κλπ) είχαν να κάνουν με τη σεξουαλική αφύπνιση, απλά ήταν πολύ συγκαλυμμένο Razz
    Το τελευταίο ισχύει, ειδικά στη Rice lol Νομίζω πως έχει να κάνει με το ότι παρουσιάζουν τα βαμπίρ ως όντα που τα ελκύει το μυαλό (ή και το αίμα) στους άλλους, ανεξαρτήτως φύλου, κι όχι τόσο η εμφάνιση Razz 
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Queen in the North Τρι Ιαν 14, 2014 1:49 pm

    Αξιωθηκα επιτελους -μετα απο μηνες- να την διαβασω. Μου αρεσε παρα πολυ η αρχη. Μπορει η ιστορια... να μην εχει τελος αλλα σε καθηλωνει! Ισως φταιει το οτι η Ισαβελλα ειναι απο αλλη εποχη και βλεπει το παρον με ματια του παρελθοντος. Γενικα πολυ ενδιαφερον και θα θελω να διαβασω και συνεχεια!
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Nïx Σαβ Ιαν 25, 2014 7:05 pm

    Θα διαβάσεις σύντομα, αν οι συνθήκες το επιτρέψουν Razz
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Queen in the North Κυρ Ιαν 26, 2014 12:29 am

    ναι, μπραβο!!
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Nïx Κυρ Ιαν 26, 2014 5:05 pm

    ορίστε, πόσταρα Razz
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Queen in the North Κυρ Ιαν 26, 2014 5:51 pm

    Το διαβσα, το διαβασα!!! Αρα η Ισαβελλα ηταν απο βασιλικη οικογενεια της αγγλιας ή κατι τετοιο; μιλαμε για εποχη λανκαστερ-γιορκ; Πολυ ενδιαφερον, ελπιζω να βαλεις και συνεχεια συντομα!!
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Nïx Κυρ Ιαν 26, 2014 10:01 pm

    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Queen in the North Κυρ Ιαν 26, 2014 10:22 pm

    Πολυ ενδιαφερον. Θελω να την ξαναψαξω αλλη φορα με την ησυχια μου. Απο οτι καταλαβα ο παππους της ηταν το παρανομο παιδι του λανκαστερ βασιλια της αγγλιας, αυτος που ηταν βασιλιας πριν τον εντουαρντ απο το white queen.
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Τρι Ιαν 28, 2014 11:34 pm

    Κι εγω το διαβασα!!! Ειναι τελειο!! Μ αρεσει που εχει μυστηριο, που σιγα σιγα συλλεγουμε τα κομματια της ζωης της. Και φαινεται φοβερη τυπισσα!! Ο αερας της, ο τροπος που μιλαει, ολα.  respect 
    Ακομα δεν εχω καταλαβει ακριβως ποια ειναι γιατι με τους Ερρικους καπου μπερδευομαι, αλλα αν κατσω με ησυχια θα τη προσδιορισω καλυτερα. Παντως απ τη στιγμη που εχει θεματολογια το "royal" και το "vampire" δε γινεται να μην ειναι ωραιο.  Cool 
    Φυσικα και θελουμε συνεχεια!!!
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Queen in the North Τρι Ιαν 28, 2014 11:36 pm

    Αυτο, πραγματικα^
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Nïx Τετ Ιαν 29, 2014 12:42 pm

    είναι πολύ πίσω από τον πόλεμο των ρόδων, αλλά τίθενται οι βάσεις εκεί, ναι. και η ίζαμπελ (ως βρικόλακας που την έχω κάνει βολικά Razz) τους έχει ζήσει Razz
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Queen in the North Πεμ Ιαν 30, 2014 1:18 am

    τι ωραιο αυτο; να εχεις ζησει κομματια της ιστοριας απο πρωτο χερι...;! ο προπαππους μου ηταν ολιγον τι αρχαιος. γεννηθηκε την πρωτη δεκαετια του 1900 και οσο ζουσε μου αρεσε να τον ακουω να λεει ιστοριες. εζησε και τους δυο παγκοσμιους και ποσα αλλα πραγματα...
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Nïx Πεμ Ιαν 30, 2014 3:59 pm

    ^αυτό ακριβώς είναι που γουστάρω γενικώς με τους αθάνατους. έχω διαβάσει βιβλία με καταπληκτικές ιστορίες και perspective και μου φαίνεται πολύ γοητευτικό κάτι τέτοιο...
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Queen in the North Πεμ Ιαν 30, 2014 4:57 pm

    Με τους Βολτουρι μου ειχε κανει εντυπωση αυτο. Το συναντησα πρωτη φορα στο λυκοφως και η ιδεα καποιου που εχει ζησει τοσα πολλα απο πρωτο χερι με εξιταρει απο τοτε.
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Nïx Πεμ Ιαν 30, 2014 4:59 pm

    λοιπόν, από δω και πέρα θέλω να έχεις καλύτερα παραδείγματα, να διαβάσεις anne rice και stoker, θα γουστάρεις tongue
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Queen in the North Πεμ Ιαν 30, 2014 5:04 pm

    Χαχαχα θα γινει και αυτο καποια στιγμη  whistle 
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Nïx Πεμ Ιαν 30, 2014 5:18 pm

    και christopher pike!
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"! - Σελίδα 2 Empty Απ: Σχόλια για το "Μια ιστορία χωρίς τέλος"!

    Δημοσίευση από Queen in the North Πεμ Ιαν 30, 2014 5:22 pm

    απο αυτα τα τρια εχεις παρει ιδεες;

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 7:15 pm