A Forum of Ice and Fire

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

4 απαντήσεις

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Prince of Dragonstone
    Prince of Dragonstone
    Μέιστερ
    Μέιστερ


    Αριθμός μηνυμάτων : 1044
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Παντού και πουθενά...

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Prince of Dragonstone Κυρ Δεκ 29, 2013 10:13 am

    Παρατηρώ εδώ και καιρό πως το φόρουμ έχει ερημωθεί, κανείς δεν μπαίνει ενώ οι πιο ενεργοί έχουν να λογκάρουν κάμποσες μέρες. Αλλά εντάξει, πως να μπεις όταν δεν μπαίνει κανείς. Παρά αυτά που είπα κάμποσους μήνες πριν, εγώ είμαι δω, έτοιμος να ζωντανέψω ξανά το αφόιαφ. Το κακό όμως είναι πως μόλο της θέλησης, δεν έχω την δύναμη για να κάνω σημαντικές αλλαγές. Η Ο.Δ.Σ. την έχει. Καλώ λοιπόν την Ο.Δ.Σ. να συζητήσουμε μαζί τρόπους για να ζωντανέψουμε ξανά αυτό το σίγουρα πολλά υποσχόμενο φόρουμ. Εξάλλου, όπως είπε και ο LAXNESS, Το πρώτο πράγμα που πρέπει να χεις είναι θέληση, όλα τα άλλα είναι θέμα τεχνικής. winking 
    Eddard Stark
    Eddard Stark
    Το Χέρι του Βασιλιά
    Το Χέρι του Βασιλιά


    Αριθμός μηνυμάτων : 2419
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Eddard Stark Παρ Ιαν 17, 2014 12:17 am

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    έλα μου ντε
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Nïx Σαβ Ιαν 25, 2014 7:04 pm

    Oh, I don't know, maybe LOG IN και να αφιερώσεις χρόνο σε αυτό;
    Eddard Stark
    Eddard Stark
    Το Χέρι του Βασιλιά
    Το Χέρι του Βασιλιά


    Αριθμός μηνυμάτων : 2419
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Eddard Stark Τρι Ιαν 28, 2014 2:49 am

    hahahahaha έχεις & χιούμορ  respect
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Queen in the North Τρι Ιαν 28, 2014 5:37 pm

    Παιδια οτι και να λεμε.... ολοι δεν μπαιναμε.  Neutral Πολλές φορες -ακομα και εγω- εβρισκα κατι για τον 4ο κυκλο και πηγαινα και το εβαζα στο τοπικ στο χγ αντι να το βαλω εδω. Απλα πρεπει σιγα σιγα να προσπαθησουμε να το στηριξουμε και να το βαλουμε σε προτεραιοτητα.
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Nïx Τετ Ιαν 29, 2014 12:41 pm

    Eddard Stark έγραψε:hahahahaha έχεις & χιούμορ  respect
    Ευχαριστώ. Αν θες τώρα, μπορείς να επιστρέψεις στην φοιτητική ζωή σου, και γω να προετοιμαστώ για το πτυχίο μου.
    Prince of Dragonstone
    Prince of Dragonstone
    Μέιστερ
    Μέιστερ


    Αριθμός μηνυμάτων : 1044
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Παντού και πουθενά...

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Prince of Dragonstone Τετ Ιαν 29, 2014 9:57 pm

    Cersei Lannister έγραψε:Oh, I don't know, maybe LOG IN και να αφιερώσεις χρόνο σε αυτό;
    Βρε Κωνσταντίνα, το να μιλάμε έτσι δεν θα βγάλει κάτι; :/  Δεν θα κερδίσουμε κάτι αν τσακωθούμε για ακόμα μια φορά! :/  Το θέμα είναι πως να μπεις όταν κανένας άλλος δεν είναι μέσα; Πως; Τι να κάνεις μονάχος σε ένα έρημο φόρουμ;Τι;

    Εγώ πάντως προτείνω την διαφήμιση. Ο Τάσος ας πούμε έχει την ευχέρεια να διαφημίσει μέσω των ανακοινώσεων ή σχετικών δημοσιεύσεων. Π.χ. εγώ σε φόρουμ έχω βάλει στην μπάρα λινκ που σε πετά σε άλλο σάιτ. Κάτι αντίστοιχο ίσως βοηθούσε. Επίσης, μπορούμε να βάλουμε διαφήμιση σε υπογραφές. Π.μ. πάλι θα είναι ενοχλητικό, αφήστε το... Τι προτείνετε κι εσείς πάντως;
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Queen in the North Τετ Ιαν 29, 2014 10:04 pm

    Αυτο με το "τι να κανεις μονος σε ενα ερημο φορουμ" δεν ισχυει γιατι στο αλλο φορουμ που ειμαι μια εποχη δεν εμπαινε κανενας. τα 5-10 μελη που μπαινουν τωρα ειναι αποτελεσμα δικης μου επιμονης. και δεν εγινε ουτε με πρηξιμο πμ, ουτε με διαφημιση.
    Prince of Dragonstone
    Prince of Dragonstone
    Μέιστερ
    Μέιστερ


    Αριθμός μηνυμάτων : 1044
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Παντού και πουθενά...

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Prince of Dragonstone Τετ Ιαν 29, 2014 10:12 pm

    Αυτό είναι το θέμα, ή το πως θα δώσουμε ζωή στο αφόιαφ; Τι σημασία έχει όντως να σου δικαιολογηθώ γιατί δεν έμπαινα; Αρκεί που τώρα θέλω να βοηθήσω. Το πρόβλημα είναι κυρίως με την θεματολογία. Το χγ ας πούμε σφίζει από ζωή γιατί ο ΧΠ είναι πασίγνωστος. Να αλλάξουμε θεματολογία φυσικά και όχι. Μα επειδή δεν υπήρξε διαφήμιση έχουμε μόνο 10 μέλη ενεργά. Αν δεν διαφημίσουμε το αφόιαφ, πως θα μπει ο κόσμος;
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Queen in the North Τετ Ιαν 29, 2014 10:28 pm

    Δεν ξερω πως το καταλαβες αλλα δεν ζητησα να δικαιολογηθει κανεις  Razz 

    Το προβλημα δεν ειναι το αφοιαφ. Το αλλο το ελληνικο φορουμ, το westeros, ιδια θεματολογια εχει και τα ενεργα του μελη ειναι πολλα περισσοτερα απο τα δικα μας. Αυτοι εβαλαν λεφτα. Ειναι πολυ απλο. Διαφημιστηκαν και εκαναν διαφορα γιατι εριξαν λεφτα. Κατι που εμεις ουτε καναμε, ουτε μπορουμε να κανουμε.
    Prince of Dragonstone
    Prince of Dragonstone
    Μέιστερ
    Μέιστερ


    Αριθμός μηνυμάτων : 1044
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Παντού και πουθενά...

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Prince of Dragonstone Πεμ Ιαν 30, 2014 12:47 pm

    Σαφώς και δεν λέω να βάλουμε φράγκα, μα πρέπει να κάνουμε κάτι! Αν δεν μας στηρίξει το μεγαλύτερο ελληνικό φόρουμ, το χγ, ποιος θα μας στηρίξει; Πρέπει να αρχίσουμε να το λέμε ξανά στα μέλη του χγ, μέσω π.μ. κ.λπ. Εγώ ας πούμε μπορώ να το πω σε συμμαθητές, μα αρκεί να οργανωθούμε όλοι!
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Nïx Πεμ Ιαν 30, 2014 3:59 pm

    Queen in the North έγραψε:Αυτο με το "τι να κανεις μονος σε ενα ερημο φορουμ" δεν ισχυει γιατι στο αλλο φορουμ που ειμαι μια εποχη δεν εμπαινε κανενας. τα 5-10 μελη που μπαινουν τωρα ειναι αποτελεσμα δικης μου επιμονης. και δεν εγινε ουτε με πρηξιμο πμ, ουτε με διαφημιση.
    Νοημοσύνη 101, ευχαριστούμε την Μαρίνα. 

    Γιάννη, αυτό το "χειριστικό" στυλ "βρε καλό μου,με αυτό τον τρόπο δεν βγαίνει τίποτα", κομμένο. Σε μένα τουλάχιστον, γιατί δεν ανέχομαι να μου λέει κάποιος ότι κάνω κάτι λάθος, την στιγμή που μόνο λάθος δεν είναι. Μπαίνω όποτε μπορώ, κυριολεκτικά. Όταν λέω πως δεν έχω ούτε πέντε λεπτά να διαθέσω, είναι γιατί δεν τα έχω. Προτιμώ όμως αυτά τα πέντε λεπτά (κι ας είναι σε μέρα αργίας), παρά καθόλου. Μπορείς να πεις το ίδιο για τον εαυτό σου; Πρόσεξε, δεν σου ζητώ να απαντήσεις, αλλά πριν ανοίξεις τόπικ, ή ρίξεις ιδέες, σκέψου λίγο και τους γύρω σου. Κι αν έχουμε κάνει διαφήμιση σε κάθε ομάδα που είμαστε. Αν θέλεις να αναλάβεις την διαφήμιση και το να φέρεις κόσμο, by all means, κάνε το. 

    Ας γίνω ξεκάθαρη, δεν μειώνω τις υποχρεώσεις των άλλων. Απλά γνωρίζω τα περιθώριά μου. Είναι ανύπαρκτα. Το τελευταίο πράμα που μπορώ να κάνω είναι να μπω και να μιλήσω με την Μαρίνα ή την Κατ, ή την Νάταλι ή την Γιάννα. Μπορώ μόνο να επιβλέπω από μια απόσταση. Μέχρι τον Ιούνιο τουλάχιστον.
    Prince of Dragonstone
    Prince of Dragonstone
    Μέιστερ
    Μέιστερ


    Αριθμός μηνυμάτων : 1044
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Παντού και πουθενά...

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Prince of Dragonstone Πεμ Ιαν 30, 2014 4:59 pm

    Cersei Lannister έγραψε:
    Queen in the North έγραψε:Αυτο με το "τι να κανεις μονος σε ενα ερημο φορουμ" δεν ισχυει γιατι στο αλλο φορουμ που ειμαι μια εποχη δεν εμπαινε κανενας. τα 5-10 μελη που μπαινουν τωρα ειναι αποτελεσμα δικης μου επιμονης. και δεν εγινε ουτε με πρηξιμο πμ, ουτε με διαφημιση.
    Νοημοσύνη 101, ευχαριστούμε την Μαρίνα. 

    Γιάννη, αυτό το "χειριστικό" στυλ "βρε καλό μου,με αυτό τον τρόπο δεν βγαίνει τίποτα", κομμένο. Σε μένα τουλάχιστον, γιατί δεν ανέχομαι να μου λέει κάποιος ότι κάνω κάτι λάθος, την στιγμή που μόνο λάθος δεν είναι. Μπαίνω όποτε μπορώ, κυριολεκτικά. Όταν λέω πως δεν έχω ούτε πέντε λεπτά να διαθέσω, είναι γιατί δεν τα έχω. Προτιμώ όμως αυτά τα πέντε λεπτά (κι ας είναι σε μέρα αργίας), παρά καθόλου. Μπορείς να πεις το ίδιο για τον εαυτό σου; Πρόσεξε, δεν σου ζητώ να απαντήσεις, αλλά πριν ανοίξεις τόπικ, ή ρίξεις ιδέες, σκέψου λίγο και τους γύρω σου. Κι αν έχουμε κάνει διαφήμιση σε κάθε ομάδα που είμαστε. Αν θέλεις να αναλάβεις την διαφήμιση και το να φέρεις κόσμο, by all means, κάνε το. 

    Ας γίνω ξεκάθαρη, δεν μειώνω τις υποχρεώσεις των άλλων. Απλά γνωρίζω τα περιθώριά μου. Είναι ανύπαρκτα. Το τελευταίο πράμα που μπορώ να κάνω είναι να μπω και να μιλήσω με την Μαρίνα ή την Κατ, ή την Νάταλι ή την Γιάννα. Μπορώ μόνο να επιβλέπω από μια απόσταση. Μέχρι τον Ιούνιο τουλάχιστον.
    Δηλαδή δεν είναι λάθος να δημιουργείται κλίμα έντασης την στιγμή που η ένταση μόνο επιθυμητή δεν είναι;
    Επειδή σε κάτι τέτοια είμαι κι εγώ ίδιος με σένα, πιστεύω πως μόνο αν η ειρωνία τύπου: Νοημοσύνη 101, ευχαριστούμε την Μαρίνα, κοπεί, ίσως πάμε μπροστά. Ξέρω κι εγώ τα περιθώρια μου, και απλά προσπαθώ να μην ανεβάζω αίματα, κάτι που εύκολα μπορεί να συμβεί σε άτομα που συνομιλούν μαζί μου. Αυτό το "κομμένο" μόνο ωραίο δεν είναι.

    Εγώ βασικά για αρκετούς μήνες δεν έμπαινα καθόλου, ξέρουμε τον λόγο ας μην επεκταθούμε, δεν θέλω πάλι τσακωμούς. Τώρα πάλι που άρχισα να μπαίνω χρόνο έχω άπλετο, απλά μπαίνω όποτε θέλω.Και να είσαι σίγουρη πως μια συμπεριφορά σαν τις δικές μας και ένας πιθανός καβγάς και εδώ, δεν θα φέρει την καλύτερη εντύπωση για ένα πιθανό μέλος. 

    Νοημοσύνη 102:
    Γω δεν μπορώ, συ δεν μπορείς, κανείς δεν μπορεί. Είμαι μονάδα, είσαι μονάδα, είναι μονάδα, πως να γίνει. Μα μαζί είμαστε 2, 3, 1013, μαζί μπορούμε. Γιατί λοιπόν με την συμπεριφορά μας να προσπαθούμε συνεχώς να κοιτάξουμε το εγώ μας και όχι το εμείς μας; Δεν νομίζεις πως είναι καιρός να σταματήσουμε κάτι τέτοιο;
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ; Empty Απ: Πως θα ζωντανέψουμε ξανά το φόρουμ;

    Δημοσίευση από Nïx Πεμ Ιαν 30, 2014 5:10 pm

    Ο Μικρός Πρίγκιπας έγραψε:
    Επειδή σε κάτι τέτοια είμαι κι εγώ ίδιος με σένα, πιστεύω πως β)μόνο αν η ειρωνία τύπου: Νοημοσύνη 101, ευχαριστούμε την Μαρίνα, κοπεί, ίσως πάμε μπροστά. Ξέρω κι εγώ τα περιθώρια μου, και απλά γ)προσπαθώ να μην ανεβάζω αίματα, κάτι που εύκολα μπορεί να συμβεί σε άτομα που συνομιλούν μαζί μου. δ) Αυτό το "κομμένο" μόνο ωραίο δεν είναι.

    Εγώ βασικά για αρκετούς μήνες δεν έμπαινα καθόλου, ε)ξέρουμε τον λόγο ας μην επεκταθούμε, δεν θέλω πάλι τσακωμούς. Τώρα πάλι που άρχισα να μπαίνω χρόνο έχω άπλετο, απλά μπαίνω όποτε θέλω.Και να είσαι σίγουρη πως μια συμπεριφορά σαν τις δικές μας και ένας πιθανός καβγάς και εδώ, δεν θα φέρει την καλύτερη εντύπωση για ένα πιθανό μέλος. 

    στ)Νοημοσύνη 102:
    Γω δεν μπορώ, συ δεν μπορείς, κανείς δεν μπορεί. Είμαι μονάδα, είσαι μονάδα, είναι μονάδα, πως να γίνει. Μα μαζί είμαστε 2, 3, 1013, μαζί μπορούμε. Γιατί λοιπόν με την συμπεριφορά μας να προσπαθούμε συνεχώς να κοιτάξουμε το εγώ μας και όχι το εμείς μας; Δεν νομίζεις πως είναι καιρός να σταματήσουμε κάτι τέτοιο;

    α) επειδή κάτι δεν είναι επιθυμητό, δεν είναι αυτόματα βλαβερό. τυχαίνει να πιστεύω στην σύγκρουση. βγάζει ειλικρίνεια, κι ας είναι ωμή κι ανεπεξέργαστη. 
    β) κάποια στιγμή πρέπει να καταλάβεις την διαφορά του "έχω τουπέ και υφάκι" με το "θέτω όρια στο τι ανέχομαι από άλλους". δεν είμαστε φίλοι, θέτω λοιπόν τα όριά μου. πόσο δυσάρεστο είναι πια να σου απαγορεύει κάποιος κάτι; δεν μιλώ μόνο για σένα, μην το παίρνεις προσωπικά. 
    γ) γιατί νιώθω πως μόνο αυτό επιδιώκεις; 
    δ) επιστρέφω σε αυτό που είπα πριν. θέτω όρια. 
    ε) όχι, δεν ξέρουμε, δεν είμαστε υποχρεωμένοι, και προσωπικά δεν θέλω κιόλας να ξέρω. επαναλαμβάνω ωστόσο. αν θέλεις να γίνεις υπεύθυνος της διαφήμισης, του να φέρνεις κόσμο κλπ, είσαι ευπρόσδεκτος. 
    στ) χμ. πολύ ανεπιθύμητος λοιπόν είναι ο τρόπος μου, για να τον κατακρίνεις και να τον ενστερνίζεσαι στο ίδιο ποστ. 

    δεν θέλω να απαντήσεις. θέλω να σκεφτείς. ας πάει αυτό το τόπικ στον κάδο και ας αφήσουμε καθαρή αυτή την ενότητα. ίσως, αν το έδαφος δεν είναι τόσο τοξικό, να δούμε νέα μέλη.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ Απρ 27, 2024 2:58 am