A Forum of Ice and Fire

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

+3
Arianne Martell
Lady Melisandre
Rhaegar Targaryen
7 απαντήσεις

    Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Rhaegar Targaryen
    Rhaegar Targaryen
    Ιππότης
    Ιππότης


    Αριθμός μηνυμάτων : 587
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 27
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Rhaegar Targaryen Σαβ Ιουν 02, 2012 12:11 pm

    Ας υποθεσουμε οτι ειστε ενας/μια πανισχυρος/η αρχοντας/ισσα( tongue )
    και ζειτε την περιοδο του πολεμου των πεντε βασιλιαδων.Ποιον απο τους 5 θα υποστηριζατε?

    Τον Τζοφρυ?Τον Σταννις?Τον Ρομπ? τον Ρενλυ?Τον Μπειλον να μην τον υποστηριξει κανενας σας γιατι ειναι καραμπαζο tongue

    Και επειδη αυτο το τοπικ μπορει να καλυψει διαφορες χρονικες περιοδους στην επανασταση κατα των Ταργκαρυεν θα εισασταν μαζι με τον Αιρυς η τον Ρομπερτ? Awesome


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Rhaegar Targaryen στις Σαβ Ιουν 02, 2012 2:41 pm, 2 φορές συνολικά
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Σαβ Ιουν 02, 2012 1:02 pm

    ^Βασικά είναι War of the Five Kings, οπότε μπαίνει κι ο Balon tongue

    Αλλά νταξ εκτός απ' την προφανή επιλογή, δηλαδή GREYJOY Butt Rock , θα μπορούσα επίσης να στηρίζω Young Wolf ή Stannis tongue

    Στην επανάσταση νομίζω θα ήμουν με τους Targaryen και τους Martell thinking
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Arianne Martell Σαβ Ιουν 02, 2012 2:13 pm

    Βασικά όλα εξαρτώνται από την περιοχή που κατοικείς και ποιος είναι ο overlord σου.Αλλά επειδή είμεθα και αιρετικοί θα πούμε στα έτσι tongue

    Το λοιπόν,εγώ θα στήριζα Stannis,επειδή είναι ο πιο βασικός για μένα.Αυτός πολιόρκησε κοτζάμ King's Landing snob και έχει και την Melisandre το fashion icon που καίει πλαστούς θεούς για πλάκα tongue

    Εγώ τους Greyjoy τους θέλω πιο πολύ τώρα με τον Euron Cool Eγώ το μικρό θα το στήριζα μόνο αν ήμουν από τον Βορρά ή τα Riverlands,διαφορετικά δε θα με συνέφερε κιόλας Razz

    Στην επνάσταση και γω royalist θα μουνα Cool Σιγά μην γυρίσω την πλάτη μου στον βασιλιά που μου πρόσφερε ειρήνη τόσα χρόνια για να υποστηρίξω έναν καψούρη που θέλει εκδίκηση snobΧώρια που άμα με πάνε για κάψιμο προτιμώ να μαι νεκρή πρώτα tongue
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Nïx Σαβ Ιουν 02, 2012 3:46 pm

    Με τον Τζόφρεϊ δεν θα ήμουν. Αλλά επειδή με τον Τζόφρει είναι η Σέρσει θα ήμουν τέλος πάντων με το μέρος τους. Αν όχι, με τον Ρομπ ή τον Στάννις.
    Αλλά αν ήταν μέσα η Ντενέρυς, bugger them all, με αυτήν θα ήμουν Razz
    Aegon I Targaryen
    Aegon I Targaryen
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 56
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Dragonstone

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Aegon I Targaryen Πεμ Αυγ 16, 2012 3:44 pm

    Με τον Στάννις. Είναι ο νόμιμος διάδοχος του Ρόμπερτ Μπαράθηον από τη στιγμή που ο Τζόφρεϋ και ο Τόμμεν δεν είναι γιοί του (άσχετα αν ο Ρόμπερτ είναι σφετεριστής του θρόνου :P).

    Τώρα, στην επανάσταση φυσικά και θα ήμουν με τον Αίρυς!
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Arianne Martell Πεμ Αυγ 23, 2012 3:19 pm

    Ουσιαστικά ο Ρόμπερτ δεν είναι σφετεριστής.Οι Ταργκαρυενικοί το λένε αυτό.Αν όμως λάβεις υπόψη ότι κέρδισε τον θρόνο μέσω πολέμου είναι δικός του σύμφωνα με την αρχή της κατάκτησης.Όταν ένας βασιλιάς κερδίζει έναν άλλον ο θρόνος του τού ανήκει.Δεν έκανε πραξικόπημα,ούτε τον πήρε ύπουλα.Τότε θα ήταν σφετεριστής.
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Nïx Παρ Αυγ 24, 2012 11:41 pm

    Στην ουσία ισχύει αυτό που είπε η Υπαπαντή.

    Αν κάποιος θέλει τον θρόνο τόοοσο πολύ, να πολεμήσει για να τον πάρει. Αυτό είναι right by conquest και δικαίωμα του κάθε υποψήφιου/γουατέβερ βασιλιά.
    Viserion
    Viserion
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 2011
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2012
    Ηλικία : 24
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Viserion Κυρ Σεπ 30, 2012 9:58 am

    Προστοπαρον ειμαι με τον Ρομπ βεβαια ειμαι ακομα στο 4ο επεισοδειο του 2ου κυκλου και δεν ξερω πως θα εξελιχθει . Αρα ισως ξαναγραψω σε αυτο το τοπικ .
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Κυρ Σεπ 30, 2012 5:30 pm

    Είμαι με τον Ρομπ ή και τον Στάννις που είναι ο νόμιμος διάδοχος, επειδή θέλω να γίνει το δίκαιο όπως το ήθελε και ο Νεντ, tongue αλλά εννοείτε κιόλας ότι θέλω να τον πάρει η Ντάνι, έτσι και αλλιώς θα ήταν τέλεια στην βασιλεία της, είναι αυτό που είπε η Κωνσταντίνα "bugger them all" tongue Και στο θέμα με την επανάσταση θα ήμουν βεβαίως με τον Αίρυς 👍
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Nïx Κυρ Σεπ 30, 2012 5:34 pm

    όχι ρε, στην επανάσταση μέχρι και γω θα ήμουν με τους λάννιστερς. ο Αίρυς δεν το άξιζε. Ο Ραίγκαρ ναι.
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Arianne Martell Κυρ Σεπ 30, 2012 9:44 pm

    Φυσικά και δεν το αξίζει ο Aerys.Άλλωστε απλά ζέσταινε τον θρόνο.Το συμβούλιο στον Rhaegar στηριζόταν πιο πολύ.Εγώ είμαι royalist για τον Rhaegar,επειδή ήταν δικός του ο θρόνος, και τους Martell tongue
    Ρε Κόννι,οι Lannisters δεν πήραν κανενός το μέρος.Την τελευταία στιγμή πήγαν με τον Robert γιατί έτσι tongue
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Κυρ Σεπ 30, 2012 11:18 pm

    Βασικά αν το πάρουμε ποιο γενικά ούτε με τον Ρόμπερτ πήγαν, πήγαν μόνοι τους την τελευταία στιγμή για να πάρουν τον Θρόνο μιας και είχαν μέσον από τον Τζεϊμι που ήταν στην Βασιλική Φρουρά μπήκαν στην πόλη και την κατέκτησαν, γι' αυτό μετά και ο άλλος κορδώθηκε στον Θρόνο, αλλά καλά έκανε κατά την άποψή μου ο Νεντ που τον έδιωξε από εκεί tongue
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Arianne Martell Τρι Οκτ 02, 2012 2:45 pm

    Oυσιαστικά έχεις δίκιο.Αν δεν ήταν ο Ned να τον διώξει,ο θρόνος θα χε περάσει στους Lannisters.Τώρα το κατά πόσο ήταν καλό που έγινε βασιλιάς ο Robert η επιστήμη ακόμα το ψάχνει.Ο τύπος ήταν πάτος,χρώσταγε παντού.Αλλά για φαντάσου να είχαν έναν βασιλιά σαν τον Tywin.Σίγουρα θα χε και τα κακά του,αλλά ο τύπος είναι εγκέφαλος,δε παίζει.
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Τρι Οκτ 02, 2012 3:18 pm

    Ο Ρόμπερτ ήταν πολύ έξυπνος και γενναίος αλλά όπως το παραδέχτηκε και ο ίδιος δεν ήταν για τον Θρόνο, ήταν για πολέμους και περιπέτειες. Για τον Θρόνο ήταν ένας σαν τον Νεντ (αν και υπήρχε πρόβλημα εμπιστοσύνης με τον Νεντ πιστεύω) και όπως λένε πολύ ότι ήταν καλός ένας σαν τον Τζον Αρρύν. Για τον Τάϊγουιν έχεις δίκιο θα είχε τα κακά του κιόλας, αλλά αν ήταν ο Τζέϊμι πιστεύω θα ήταν περίπτωση σαν του Ρόμπερτ tongue
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Nïx Τετ Οκτ 03, 2012 12:50 am

    Arianne Martell έγραψε:Φυσικά και δεν το αξίζει ο Aerys.Άλλωστε απλά ζέσταινε τον θρόνο.Το συμβούλιο στον Rhaegar στηριζόταν πιο πολύ.Εγώ είμαι royalist για τον Rhaegar,επειδή ήταν δικός του ο θρόνος, και τους Martell tongue
    Ρε Κόννι,οι Lannisters δεν πήραν κανενός το μέρος.Την τελευταία στιγμή πήγαν με τον Robert γιατί έτσι tongue

    έτσι, ραίγκαρ και μαρτέλς. ακόμα ελπίζω Crying or Very sad Crying or Very sad

    Οι Λάννιστερς δεν πήγαν γιατί έτσι, ποτέ δεν πάνε γιατί έτσι, πήγαν γιατί ο Τάηγουϊν προσβλήθηκε από τον Αίρυς και με το θέμα Χέρι και με το θέμα γάμος Ραίγκαρ-Σέρσεϊ, ξεκόλλα, που ήταν το μυαλό σου στο 4ο βιβλίο tongue tongue

    Όσο για τους πιθανούς βασιλιάδες, ο Τάηγουϊν δεν έχει τα κακά του. Ως χαρακτήρας ναι, ως βασιλιάς όμως... ποτέ δεν θα άφηνε προσωπικά χαρακτηριστικά του να τον μειώσουν ως βασιλιά.
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Τετ Οκτ 03, 2012 12:56 am

    Cersei Lannister έγραψε:
    Arianne Martell έγραψε:Φυσικά και δεν το αξίζει ο Aerys.Άλλωστε απλά ζέσταινε τον θρόνο.Το συμβούλιο στον Rhaegar στηριζόταν πιο πολύ.Εγώ είμαι royalist για τον Rhaegar,επειδή ήταν δικός του ο θρόνος, και τους Martell tongue
    Ρε Κόννι,οι Lannisters δεν πήραν κανενός το μέρος.Την τελευταία στιγμή πήγαν με τον Robert γιατί έτσι tongue

    έτσι, ραίγκαρ και μαρτέλς. ακόμα ελπίζω Crying or Very sad Crying or Very sad

    Οι Λάννιστερς δεν πήγαν γιατί έτσι, ποτέ δεν πάνε γιατί έτσι, πήγαν γιατί ο Τάηγουϊν προσβλήθηκε από τον Αίρυς και με το θέμα Χέρι και με το θέμα γάμος Ραίγκαρ-Σέρσεϊ, ξεκόλλα, που ήταν το μυαλό σου στο 4ο βιβλίο tongue tongue

    Όσο για τους πιθανούς βασιλιάδες, ο Τάηγουϊν δεν έχει τα κακά του. Ως χαρακτήρας ναι, ως βασιλιάς όμως... ποτέ δεν θα άφηνε προσωπικά χαρακτηριστικά του να τον μειώσουν ως βασιλιά.
    Με κάλυψες!
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Nïx Τετ Οκτ 03, 2012 1:51 am

    Απλά κι ωραία, πάρτα Ντούλα στη μάπα Smile
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Arianne Martell Πεμ Οκτ 04, 2012 3:41 pm

    Πάντως όχι εκεί που είναι το δικό σου.Δεν συχνάζω σε τέτοιες τρύπες tongue

    Κανένας δε γίνεται να τα έχει όλα σωστά,Κόννι.Και ο Tywin δεν ήταν συνηθισμένος άνθρωπος ναι,αλλά ποτέ δεν θα μάθεις το τι κουσούρια θα βγαζε αν έπαιρνε τον θρόνο.Η εξουσία είναι το μόνο πράμα κάτω από το πρίσμα του οποίου μπορείς να δεις τον χαρακτήρα του καθενός.Θυμάσαι πως την φοβόταν ο Ντάμπλντορ επειδή τον έκανε άλλον άνθρωπο;Μη σε εντυπωσιάζουν ορισμένες αρετές γιατί έχουν την τάση να διαμορφώνονται ανάλογα με την κατάσταση.

    Jorah,ναι.O Νed και o Αrryn είναι από αυτούς που θα μπορούσαν να κυβερνήσουν έναν κράτος γιατί πάντα σκέφτονται τα ευρύτερο καλό.Και γω πιστεύω για τον Jaime ότι θα γινόταν βασιλιάς αμφιβόλων ικανοτήτων.Έχει γεννηθεί για να ναι ιππότης.
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Nïx Πεμ Οκτ 04, 2012 3:47 pm

    Καταλαβαίνω τι λες, αλλά εκεί που ο Νεντ και ο Άρρυν θα κρατούσαν το κράτος... "καθαρό", ο Τάηγουιν θα το κρατούσε ζωντανό. Καταλαβαίνεις τι θέλω να πω; Μπορεί στο ρεντ κιπ κάθε μέρα να γίνεται μπουρδέλο, φωνές καταστάσεις ο Τάηγουιν όμως θα φτυνε αίμα για να βγαίνει πάντα νικητής.
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Arianne Martell Πεμ Οκτ 04, 2012 4:21 pm

    Μα εγώ δεν είπα ποτέ ότι θα γίνονταν καλύτεροι από τον Tywin.Απλά συμφώνησα με τον Jorah που λέει ότι θα γίνονταν καλοί.
    Προσωπικά,δεν πιστεύω στους "αμόλυντους" ηγεμόνες,αυτούς που δε λερώνουν τα χέρια τους.Γι'αυτό και δεν χωνεύω την Daenerys.Πολύ nasty fake για τα γούστα μου.Το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να στρώνεται σε μαξιλαράκια και να τσιρίζει ότι είναι η βασίλισσα και η νόμιμη κληρονόμος και κάτι μου πες τώρα ξέρω γω.
    Για μένα ο καλός ηγεμόνας έχει κάποια από τα στοιχεία του Tywin αν θες να ξέρεις.Πρέπει να ναι δίκαιος αλλά και αδλιστακτος,συναισθηματικός αλλά και υπολογιστής,να μη φοβάται να λερώσει τα χέρια του και να μη βάζει το μυαλό του σε καλούπια.Να είναι ελεύθερος και δημιουργικός και πάνω απ' όλα να χει μέτρο,κρίση και υπομονή.Από τα ιστορικά πρόσωπα αυτός που είναι κοντά σ' αυτό που για μένα στον πραγματικό ηγεμόνα είναι ο Ριχάρδος Γ' της Αγγλίας.Οι ιστορικοί των Τυδώρ τον παρουσιάζουν σαν ένα αηδιαστικό τέρας,αλλά εγώ δε συμφωνώ ρε βαμώτο Neutral
    Πιστεύω ότι άξιζε να κρατήσει αυτός το θρόνο και όχι να τον πάρει το μαμόθρεφτο ο Ερρίκος.Ο τελευταίος των Πλαταγένετ Crying or Very sad
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Nïx Πεμ Οκτ 04, 2012 5:26 pm

    Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.
    Αγαπούλα μου, τον Ριχάρδο ξες πόσο τον αγαπάω; Διάβασες το έργο του Σαίξπηρ; Crying or Very sad Crying or Very sad

    Επίσης, για την Ντεναίρυς: Δεν μπορείς να πεις πως το μόνο που κάνει είναι αυτό. Στην αρχή του Ντανς, είδα τι δουλειά έκανε με τους πετίσιονερς κάθε μέρα και μου φάνηκε ακριβοδίκαιη. Τώρα για την ευρύτερη στρατηγική της δεν μπορώ να πω το ίδιο. Στους διπλωμάτες γενικώς γύρω της, στα μεγάλα πρόσωπα, ζάρο, νταάριο, γενικά διάφοροι που της μιλάνε είτε περί συμμαχίας είτε είναι εχθρικοί, εκεί δεν τους χειρίζεται και πολύ καλά. true, έχει πάρει χαζές αποφάσεις. Αλλά κι αυτή κάνει κάτι σαν τον ρόμπ: Τι θα έκανε ο τιμημένος οίκος των ταργκάρυεν, τι θα έκανε ο Ραίγκαρ. Είναι σοβαροφανής ακόμα, όχι σοβαρή. Προσπαθεί όμως και γω αυτό κρατάω.
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Παρ Οκτ 05, 2012 5:50 pm

    ^Ναι έχεις απόλυτο δίκιο για αυτά που λες για την Ντάνυ tongue
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Ποιον θα υποστηρίζατε; Empty Απ: Ποιον θα υποστηρίζατε;

    Δημοσίευση από Nightsguard Παρ Φεβ 08, 2013 11:29 pm

    Ρόμπ Στάρκ γιατί είχε καλή ανατροφή από τον Ένταρντ. Μαθαίνει γρήγορα, προσπαθεί να διορθώνει τα λάθη του και να είναι δίκαιος
    Σπόιλερ:
    Αλλιώς να ψηφίσει ο Κυρίαρχος Λαός του Γουέστερος.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 2:05 pm