A Forum of Ice and Fire

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

+9
leonine
Eddard Stark
Aegon I Targaryen
Queen in the North
Nïx
Arianne Martell
Cersei
Rhaegar Targaryen
Lady Melisandre
13 απαντήσεις

    Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Σαβ Φεβ 09, 2013 4:39 pm

    Η Κατ ελευθέρωσε τον Τζέιμι γιατί πίστευε πως θα της φέρει πίσω τα κορίτσια. Δεν της είχε πάει το μυαλό πως αυτό θα γινόταν αφορμή να γυρίσουν όλοι εναντίον της κι εναντίον του Ρομπ. Κακώς βέβαια, ως βασιλομήτωρ θα έπρεπε να το είχε σκεφτεί.
    Εξάλλου ο Τάιγουιν οργάνωσε τον Κόκκινο Γάμο όχι τόσο ως "αντίποινα" για την αιχμαλωσία του Τζέιμι αλλά γιατί τον συνέφερε να αποδυναμώσει τον Βορρά και να πάρει περισσότερες οικογένειες με το μέρος του. Και αφού τώρα οι Μπόλτον κρατούν το Γουίντερφελ κι είναι με τον Θρόνο, η επανάσταση για αυτονομία πάπαλα.
    Για μένα ο Ρομπ και η Κατ πρόσφεραν άθελά τους μια αφορμή, τόσο στον Τάιγουιν όσο και στους Φρέυ και Μπόλτον.

    edit: Κάτι που τώρα θυμήθηκα, πόση σχέση να είχε άραγε η κατάρα που έριξε η Μελ στους τρεις "σφετεριστές" βασιλιάδες? Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 2531340709 Έριξε τα ονόματά τους στη φωτιά και μετά από κάμποσα κεφάλαια πεθάνανε όλοι και μάλιστα χωρίς να λερώσει ουσιαστικά τα χέρια του ο Στάννις.
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Nightsguard Σαβ Φεβ 09, 2013 5:36 pm

    Η Κατλύν λειτούργησε σαν μάνα πιστεύοντας ότι θα αντιμετωπιστούν ευνοϊκά οι κόρες της.Το λάθος ήταν του Ρόμπ.Δεν έπρεπε να την αφήσει να ανακατεύεται.Στο βιβλίο όμως αν δεν κάνω λάθος είναι 15-16 χρονών.Είναι μικρός για τέτοια ευθύνη.

    ___________

    Και για να απαντήσω στην αρχική ερώτηση.Τα αντίποινα ήταν άδικα και από ηθική και από βασική δικαιϊκή θεώρηση.Ήταν υπερβολικά αυστηρά σε σχέση με την αθέτηση της υπόσχεσης(μην πούμε ότι οι Φρέι έτσι κι αλλιώς δεν βλέπονται για να τους παντρευτεί κανείς) αλλά και φονικό σε φιλοξενία; Παραπάει.

    ____________


    Επεξεργασία από Cersei Lannister: Συγχώνευσα τα ποστς σε ένα, καθώς τα διαδοχικά εντός εικοσιτετραώρου απαγορεύονται. Καλή συνέχεια.
    leonine
    leonine
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 87
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2013
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Θεσσαλονικη

    Armory
    : Stark Stark

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από leonine Σαβ Φεβ 09, 2013 7:05 pm

    δεν ηταν αντιποινα. ο φρευ παντα έπαιρνε το μέρος τον νικητών. για αυτο κ τον λενε καθυστερημενο φρευ,γιατι την τελευταια φορά καθυστερησε τοσο πολυ ωστε να δει ποιος θα νικησει κ να παει με το μέρος του.

    κ εδω ερχομαι κ συμπληρώνω: η κατλυν δεν ειναι 15 ετών όπως ο ρομπ κ η σανσα. που ναι έκαναν μεγαλα λαθη αλλα τους λες απλά αφελής. σε όλα τα βιβλία ο μάρτιν περιγράφει μια κάτλυν που ξέρει ακριβώ πιο είναι το σωστό κ τι συνέπιες θα έχει η κάθε κίνηση. την περιγράφει σαν έξυπνη επίσης. όταν φτάνει στο σημείο να αφήσει ελευθερο τον τζειμι ξέρει πολυ καλα τις συνέπεις κ φοβάται πολυ τον ρομπ.. απλα για καλη της τυχη ο ρομπ είχε κανει κ αυτος την μαλακια του αλλιως μπορεί κ ο ίδιος να την δίκαζε σαν προδότρα. (α)θυμίζω πως όταν έπιασε τον τυριον φωναζε δυνατά οτι παει στο γουιτερφερ για να τους μπερδέψει όλους. (β)οτι έδωσε πάνω απο 5 φορές συμβουλες στο ρομπ κ όλες ήταν σωστές σαν κινήσεις κ πολυ έξυπνες)

    κ τώρα δείγμα του χαρακτήρα της εκτος απο εξυπνη δολοπλοκα.
    1. συμπεριφερεται στον τζον λες κ είναι η χειρτότερη μητρια.
    2. σφαζει χωρις σκέψει τον εγγονό του φρευ.
    3. έβλεπε την τζευν σαν αγελάδα κ πως θα της κάνει καλα μοσχαράκια (3-4 φορες το αναφερει ο μαρτιν)

    το μονο που την ενδιαφέρει είναι ο εαυτός της κ η οικογένεια της. δεν είναι Σταρκ ουτε 1%. δεν είναι αφελής.
    είναι μια κακιά γυναίκα που μπροστά της η σερσει ειναι παρθένα κοπελίτσα.)
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Nightsguard Σαβ Φεβ 09, 2013 8:04 pm

    Η Σέρσει δεν είναι κοπελίτσα και σαφώς όχι παρθένα(χα χα) αλλά συμφωνώ η Κέιτλιν είναι αρκούντως κακή.Και πολλές φορές αδικαιολόγητα
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Nightsguard Σαβ Φεβ 09, 2013 10:58 pm

    ΟΚ δεν είχα ιδέα.Τα λέμε.
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Nïx Σαβ Φεβ 09, 2013 11:03 pm

    Υγεία, για αυτό είμαστε δω. Very Happy

    Συνεχίζοντας αυτή την βαριά συζήτηση.
    Θυμάμαι ένα ποστ που είχε κάνει η Lady M. Πως στο Storm ο Ρόμπ Σταρκ κάνει κακές αποφάσεις. Χονδρικά αν το δεις... ο Ρομπ φταίει. Δεν έχει σημασία η ηλικία του. Ναι, είναι ελαφρυντικό αλλά δεν αλλάζει τα γεγονότα. Τις αποφάσεις τις πήρε αυτός. Μιλούσε η μάνα του, μιλούσαν οι άλλοι λόρδοι, μιλούσε κι αυτός αλλά στο τέλος αυτός έκανε τις αποφάσεις του. Τώρα γιατί και πως και γουάτ, δεν έχει σημασία.
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Nightsguard Σαβ Φεβ 09, 2013 11:22 pm

    Υπό αυτήν την άποψη δε θα θελα να' μαι στην θέση του Ρόμπ. Περισσότερες πιθανότητες να πάρει λάθος απόφαση είχε παρά σωστή.Και με τον Τάιγουιν απέναντι... ασχέτως αν δεν συμπαθώ τους Λάννιστερς πλην Τύριον και ίσως κανενός μακρινού χαζού και άδολου εξαδέλφου.Χα χα
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Nïx Σαβ Φεβ 09, 2013 11:53 pm

    Ισχύει Razz
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Queen in the North Κυρ Φεβ 10, 2013 2:16 pm

    Σπόιλερ:

    ο ρομπ σιγουρα θα επαιρνε καποια λαθος αποφαση... και ποιος δεν θα επαιρνε; ακομα και 35 χρονων να ηταν αντι για 15 παλι θα εκανε καποιο λαθος στην πορεια. πειτε μου καποιον ανθρωπο -φανταστικο ή πραγματικο- που δεν εχει παρει ποτε λαθος αποφαση.
    leonine
    leonine
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 87
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2013
    Ηλικία : 39
    Τόπος : Θεσσαλονικη

    Armory
    : Stark Stark

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από leonine Κυρ Φεβ 10, 2013 2:30 pm

    Queen in the North έγραψε:
    Σπόιλερ:

    για αυτό είναι το φορουμ. για να λεει ο καθένας τις αποψεις του επι του βιβλιου κ τους χαρακτηρες.
    αν δεν μπορώ να πω την γνώμη μου για αυτά τότε τι κάνω εδώ? πρεπει να εχω την ίδια άποψη με εσένα? σορρυ δεν έχω...


    ο ρομπ σιγουρα θα επαιρνε καποια λαθος αποφαση... και ποιος δεν θα επαιρνε; ακομα και 35 χρονων να ηταν αντι για 15 παλι θα εκανε καποιο λαθος στην πορεια. πειτε μου καποιον ανθρωπο -φανταστικο ή πραγματικο- που δεν εχει παρει ποτε λαθος αποφαση.

    δεν έχεις άδικο σε αυτο αλλά η βαρύτητα του εκάστοτε λάθους είναι διαφορετική. προφανώς κ όλοι κάνουν λάθη.επίσης αυτό που λεω εγώ, είναι ότι η κατλυν δεν κάνει λάθος.. κάνει κάτι εσκεμμένα με πλήρη γνώση αυτών που θα ακολουθήσουν. κ αυτό την κάνει κακια για εμένα..
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Queen in the North Κυρ Φεβ 10, 2013 2:34 pm

    Αν εννοεις την απελευθερωση του τζειμι τοτε θα ελεγα οτι αυτο την κανει μια... απεγνωσμενη μανα. Παω στοιχημα οτι και η δικη μου μητερα το ιδιο θα εκανε. Θα παρεκαμπτε τις εντολες του αδερφου μου για να κανει οτι ηταν στο χερι της να με εχει πισω ασφαλη. Ετσι ειναι οι μαμαδες. Αγαπουν τα παιδια τους υπερβολικα πολυ και οταν δεν γνωριζουν αν ειναι ασφαλη ή οχι το μυαλο τους θολωνει και δεν παιρνουν λογικες αποφασεις.
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Κυρ Φεβ 17, 2013 10:08 pm

    Queen in the North έγραψε:Αν εννοεις την απελευθερωση του τζειμι τοτε θα ελεγα οτι αυτο την κανει μια... απεγνωσμενη μανα. Παω στοιχημα οτι και η δικη μου μητερα το ιδιο θα εκανε. Θα παρεκαμπτε τις εντολες του αδερφου μου για να κανει οτι ηταν στο χερι της να με εχει πισω ασφαλη. Ετσι ειναι οι μαμαδες. Αγαπουν τα παιδια τους υπερβολικα πολυ και οταν δεν γνωριζουν αν ειναι ασφαλη ή οχι το μυαλο τους θολωνει και δεν παιρνουν λογικες αποφασεις.
    Για την Kατ κι εγώ την ίδια άποψη έχω. Έφταιγε που εγκατέλειψαν οι σύμμαχοι του τον Ρομπ αλλά όχι και για τον ΚΓ.
    Τώρα όσον αφορά το Ρομπ, πιστεύω στη σειρά εχει πολύ περισσότερη ευθύνη για όσα θα γίνουν παρά στα βιβλία. Στα βιβλία είχε μόλις μάθει ότι αυτός που τον θεωρούσε αδερφό του σκότωσε τα μικρότερα αδέρφια του, είχε την απόρριψη των συμμάχων του λόγω της μάνας του και ήταν τραυματισμένος. Ε εκεί που ήταν τραυματισμένος είχε και τη Jeyne απο πάνω του να τον "περιποιείται" πολύ θέλει να γίνει κι αυτο; (by the way η Jeyne ήταν στάνταρ βαλτή από την οικογένειά της/Λάννιστερ αν και κατά τη γνώμη μου δεν είχε καταλάβει ότι την χειραγωγούσαν και τον ερωτεύτηκε). Κοινώς του την είχαν στημένη (δε λέω κι αυτός φταίει που ενέδωσε αλλά δεν ήταν και πολύ δύσκολο στη κατάσταση των βιβλίων απλά ήταν η "κακιά;" στιγμή). Αφού λοιπόν έκανε ότι έκανε δε νομίζω ότι μπορούσε να αφήσει έτσι την Jeyne που δεν ήταν και καμια τυχαία στη τελική ήταν μια Westerling βρε αδερφέ.
    Στη σειρά πάλι ούτε πληγωμένος ήταν, ούτε για τα αδέρφια του είχε μάθει παρόλα αυτά φλέρταρε ασυστόλως με τη κοπελιά από το Βολάντις έτσι απλά γιατί δεν ήθελε να παντρευτεί αυτή που έπρεπε. Χωρίς να του τη βάλει κανείς για δόλωμα, φέρθηκε τρομερά απερίσκεπτα κατά τη γνώμη μου. Και στη τελική ας μην την παντρευόταν, μια τυχαία απ το Βολάντις ήταν δε θα τον κατηγορούσε κανείς γιατί την ατίμασε ούτε θα είχαν πρόβλημα οι Freys από τη στγμή που παντρευόταν τη δικιά τους. Όχι πως αυτό σημαίνει πως του αξίζει να πεθάνει αλλά όσο να πεις τον έκαναν λίγο πιο επιπόλαιο στη σειρά.

    edit: Bγαίνω off topic αλλά μια θεωρία που υπάρχει για τη Jeyne (έχει spoiler από το επόμενο βιβλίο) την έχετε ακούσει; Τι λέτε στέκει καθόλου ή απλά μας τρολάρει ο Μάρτιν; Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 277638789
    Σπόιλερ:
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Δευ Φεβ 18, 2013 2:14 am

    ^Εγώ την έχω ακούσει Razz
    Σπόιλερ:
    Θα μπορούσε να στέκει πάντως, γιατί όσο κι αν υπάρχει υποκειμενικότητα στο πώς βλέπει κάποιος έναν άλλον χαρακτήρα, δεν μπορεί η μια να λέει πως έχει ωραίο ποπό κι ο άλλος πως δεν έχει καθόλου tongue
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Δευ Φεβ 18, 2013 2:42 am

    Lady Melisandre έγραψε:^Εγώ την έχω ακούσει Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 571855082
    Σπόιλερ:
    Θα μπορούσε να στέκει πάντως, γιατί όσο κι αν υπάρχει υποκειμενικότητα στο πώς βλέπει κάποιος έναν άλλον χαρακτήρα, δεν μπορεί η μια να λέει πως έχει ωραίο ποπό κι ο άλλος πως δεν έχει καθόλου Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 2852797874

    Συμφωνώ... κι εγώ το ίδιο έχω διαβάσει και να σου πω δε θα με χάλαγε!!!
    Σπόιλερ:
    Αλλά επειδή ο Μάρτιν κάνει και λάθη (πχ: σε ένα βιβλίο λέει ότι ο Ρένλυ έχει μπλε μάτια και στο άλλο ότι φοράει πράσινα για να ταιριάζουν με τα μάτια του Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 277638789) ίσως να μην το πρόσεξε όταν το έγραφε... αλλά θα ήταν κοτσάνα!!! Ή μας τρολάρει ΤΕΛΟΣ!!! Να κάνουμε ικασίες και στον ύπνο μας!!! Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 277638789
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Nightsguard Δευ Φεβ 18, 2013 10:22 am

    Lady Melisandre έγραψε:^Εγώ την έχω ακούσει Razz
    Σπόιλερ:
    Θα μπορούσε να στέκει πάντως, γιατί όσο κι αν υπάρχει υποκειμενικότητα στο πώς βλέπει κάποιος έναν άλλον χαρακτήρα, δεν μπορεί η μια να λέει πως έχει ωραίο ποπό κι ο άλλος πως δεν έχει καθόλου tongue

    Άσχετο με την ουσία της συζήτησης αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.Ιδίως σε ότι αφορά στους πισινούς δεν μπορείτε να φανταστείτε τι διαφορές απόψεων υπάρχουν.Κατά τα λοιπά υπερανάλυση βλέπω.Μην τα μάθει ο συγγραφέας και τον φάει η αγωνία με τις Ελληνίδες Κυρίες που τον παρακολουθούν στενά για τυχόν στραβή.
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Δευ Φεβ 18, 2013 4:57 pm

    Το ξέρω πως είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό αλλά το να υπεραναλύεις τα πάντα είναι κουσούρι που σου μένει όταν διαβάζεις αυτά τα βιβλία. We can't help it!! Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 571855082
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Nightsguard Δευ Φεβ 18, 2013 8:02 pm

    Το έχετε πάθει και με άλλα βιβλία;
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Δευ Φεβ 18, 2013 9:16 pm

    Εγώ όχι... όσοι έχουν διαβάσει καποιο καλό έτσι πορωτικό σαν κι αυτά να μας πουν!!! Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 2981382511
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Nïx Δευ Φεβ 18, 2013 11:33 pm

    Nightsguard έγραψε:Το έχετε πάθει και με άλλα βιβλία;

    Χάρι Πότερ. Το τι ανάλυση έχει παιχτεί...
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Τρι Φεβ 19, 2013 1:00 am

    ^ Όντως ΗΡ!! Δυστυχώς όταν βγήκαν δεν τα διάβασα και μετά είδα τις ταινίες οπότε δεν ήθελα να τα διαβάσω μετά.
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Τρι Φεβ 19, 2013 1:55 am

    Cersei Lannister έγραψε:
    Nightsguard έγραψε:Το έχετε πάθει και με άλλα βιβλία;

    Χάρι Πότερ. Το τι ανάλυση έχει παιχτεί...
    Αυτό. Και με του Τόλκιν. Και με την Τριλογία του Κόσμου λιγότερο. Razz

    On topic:
    Ποστ στο tumblr που μόλις διάβασα:
    do you ever think

    robb was killed once with the sword through the chest, and when he warged into grey wind he was killed again

    robb stark, the king who died twice
    MY GOD, δεν το 'χα σκεφτεί ποτέ έτσι scared
    Maniana Stark
    Maniana Stark
    Κυνηγός
    Κυνηγός


    Αριθμός μηνυμάτων : 182
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2013
    Ηλικία : 29

    Armory
    : Stark Stark

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Maniana Stark Τρι Φεβ 19, 2013 12:52 pm

    Lady Melisandre έγραψε:On topic:
    Ποστ στο tumblr που μόλις διάβασα:
    do you ever think

    robb was killed once with the sword through the chest, and when he warged into grey wind he was killed again

    robb stark, the king who died twice
    MY GOD, δεν το 'χα σκεφτεί ποτέ έτσι scared

    Τρομαχτικό!!! wihu
    Eλπίζω, να αποδοθεί δικαιοσύνη!
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Τρι Φεβ 19, 2013 6:05 pm

    Είναι τραγικό... εγώ το είχα διαβάσει κάπου σαν πιθανότητα. Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 1371890812
    Πάντως ακόμα δεν μπορώ να το συνειδητοποιήσω ότι θα το δω στη σειρά... αρνούμαι να το δω, τέλος!!!!
    Θα πέσει πολύ κλάμα ρε γμτ...


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cat Of The Canals στις Τρι Φεβ 19, 2013 10:48 pm, 1 φορά
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Nightsguard Τρι Φεβ 19, 2013 10:24 pm

    Τον διπλό θάνατο του Ρόμπ δεν τον είχα σκεφτεί.Πρόλαβε όμως να γίνει γουάργκ ή είναι εικασία;Αν διαβάζαμε και τα αρχαία στο σχολείο με τόσο πάθος θα ήμαστε ειδικοί.Ο Όμηρος είχε αρκετή φαντασία μόνο για την εποχή του.Αδικο το βρίσκω.Να μπορούμε και κυρίως να μπορείτε να διαβάζετε πιο άνετα τα αγγλικά-που είναι βέβαια πιο απλή γλώσσα- από τα δικά μας τα αρχαία.Πάντως από όσο βλέπω στο φόρουμ ο μέσος όρος στα νέα ελληνικά είναι πολύ ανώτερος από όσα ακούω για το ελληνικό γυμνάσιο και λύκειο σήμερα.Οι άνθρωποι που διαβάζουν φαίνονται.Αλλά είμαι εκτός θέματος.
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Red Wedding - SPOILER ALERT!! - Σελίδα 4 Empty Απ: Red Wedding - SPOILER ALERT!!

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Τετ Φεβ 20, 2013 12:05 am

    Να φτιάξουμε ένα τόπικ να συζητήσουμε τα περί γλώσσας Razz

    Όσοι έχετε διαβάσει το 5, θυμάστε που οι Φρέυ για να δικαιολογηθούν είπαν ότι ο Ρομπ μεταμορφώθηκε σε λύκο και τους επιτέθηκε? Κι αν όντως συνέβη επειδή έγινε warg? Shocked Ίσως όταν κάποιος άνθρωπος κάνει skinchanging να αλλάζει η συμπεριφορά του ζώου. thinking
    Σπόιλερ:

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Μαρ 29, 2024 12:24 am