A Forum of Ice and Fire

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

+4
Queen Khalesi
Queen in the North
Cat Of The Canals
Leonette Fossoway
8 απαντήσεις

    Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Sarella Sand
    Sarella Sand
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 35
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Sarella Sand Δευ Σεπ 30, 2013 8:37 pm

    Έννοια σου θα ξεκινήσω ταχύρρυθμο πρόγραμμα ανάγνωσης Τσσσς Τσσσς ..θα σας προλάβω σύντομα..panic dance
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Nïx Δευ Σεπ 30, 2013 8:49 pm

    Και μας να μας προλάβετε κιουρία μου :P
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Δευ Σεπ 30, 2013 8:53 pm

    ^ΚΙ ΕΣΎ ΈΧΕΙΣ ΜΕΊΝΕΙ ΠΊΣΩ, αλλά συγχωρείσαι Razz 
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Nïx Δευ Σεπ 30, 2013 9:04 pm

    εγώ να κατουρήσω δεν προλαβαίνω, μη μιλάς καθόλου Razz
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Δευ Σεπ 30, 2013 9:09 pm

    ^γι αυτό σου λέω συγχωρείσαι Razz είναι θέμα τουαλέτας επίσης. Razz 
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Τρι Οκτ 01, 2013 1:14 am

    Εκεί στο σεισμό τρόμαξα λίγο Shocked
    Τι ρομαντικό κεφάλαιο όμως I love youΚαλά το πρώτο φιλί δεν υπήρχε I love you
    Έχω γράψει κι εγώ μια παρόμοια σκηνή με τα μαλλιά, για άλλους χαρακτήρες βέβαια lol
    Δηλαδή παίζει στην επόμενη σκηνή να γυρίσουν πίσω στο χρόνο ή όχι ακόμα? tongue
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Οκτ 01, 2013 1:20 am

    ^Εκεί στο σεισμό τρόμαξα κι εγώ Razz 
    Καλά γενικά εκεί μέσα αυτά τα φιλιά δεν υπάρχουν Razz 
    Εγώ αυτές τις σκηνές θέλω να τις διαβάσω... Razz 
    όχι ακόμα λίγη υπομονή, στο τέλος του 2ου με αρχή 3ου επ. θα γυρίσουν στον χρόνο winking 

    (σημείωση: η σκηνή με το μήν. πίσω στο χρόνο είναι κλεμμένη απ'το 2ο κύκλο the vampire diaries επ. 8ο ) Razz 
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Τρι Οκτ 01, 2013 1:23 am

    Το φιλι, το σ' αγαπω, τα γλυκολογα. Αυτο το κεφαλαιο θα αρεσει σιγουρα στη Μαρινα.
    Μερλενα ρε!!! I love you 
    Καλα η σκηνη με το σεισμο πολυ badass!! blase
    Αχ αντε να δουμε να γυρισουν το χρονο...
    Με το μηνυμα νομιζω και στο Charmed εχουν κανει κατι παρομοιο. Πολυ καλη η ιδεα της Ελενα!!
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Nïx Τρι Οκτ 01, 2013 1:26 am

    Delena Florent έγραψε:^γι αυτό σου λέω συγχωρείσαι Razz είναι θέμα τουαλέτας επίσης. Razz 
    αχαχαχα Razz
    σημ: φτιάξε ρε τα λινκ σου στα γκιφς, γιατί δεν τα βλέπουμε κ είναι κρίμα, είναι γαμάτο που συνοδεύεις κείμενο και εικόνα.

    σημ2:σήμερα βράδυ ή από αύριο συνεχίζω επ1 σκηνή 7!
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Οκτ 01, 2013 1:33 am

    @Μαρία ωωω ναι θα το ευχαριστηθεί στο έπακρο!Razz 
    ΜΕΡΕΝΤΑ ΡΕ ΓΙΑΤΊ ΈΤΣΙ ΜΑΣ ΑΡΈΣΕΙ Razz 
    Είδες; εγώ κι οι ωραίες σκέψεις μου Razz 
    Θα παρακαλάτε να μην γυρίσουν μουαχαχαχα Razz Σιγά σιγά αρχίζουν τα δύσκολα...
    Ναι κι εκεί είχε γίνει κάτι παρόμοιο αλλά είναι τόσο πολλά που δεν τα θυμάμαι Razz 

    @Κώννα μου ποια λινκς συγκεκριμένα γιατί εμένα μου φαίνονται όλα. Razz 
    Κι πάλι σε ευχαριστώ winking hoho 
    Άντε να σε δω, άντε να σε δω δεσποσύνη Razz 
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Nïx Τρι Οκτ 01, 2013 1:34 am

    Ε αν σου φαίνονται ντάξει, και γω μπορώ να αντιγράψω τα λινκς κ να τα δω, δεν πειράζει Razz
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Οκτ 01, 2013 1:37 am

    ^that's my girl winking 
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Nïx Τετ Οκτ 02, 2013 1:36 am

    Επ. 1, σκηνή 7. χου ντα φακ ιζ έηρα.
    σημείωση: τεμπελιάζεις Razz εκεί που μπορείς να φτάσεις 9άρι, το πας στο 6 λόγω technicalities tongue ρε, αφού μπορείς λέμε! δηλαδή τι μας το αποκαλύπτεις πως θα πάνε κ πιο πίσω στο χρόνο; ξες πόσο ντραμάτικ βάλιου θα είχε αν το αποκάλυπτες αντί απλά να το αφήσεις να περάσει;
    απορία: η άννα λέει πως είχαν ξαναταξιδέψει πίαω στο χρόνο στο παρελθόν; τι φάση;
    Σκηνή 8. αγαπώ την μουσική Razz επίσης, τρομερή ανακάλυψη έκανε η Τζέννιφερ ρε; το μυαλό της πήρε στροφές και πρόσεξε το μοργκάν-μοργκάνα, τζένιφερ-γκουίνεβιρ, έλενα-ελέην γουάου tongue
    Σκηνή 9. Ο ΡΙΛΙ, βρήκες το σωστό άτομο ρε φίλε. Φρέγια-Ελέην. Η Φρέγια με τον Μέρλιν, η Ελέην με τον Λάηονελ. Μυρίζομαι ερωτικό τρίγωνο για την Έλενα; *
    Νομίζω πως είναι Lionel, όχι Laionel. Γλωσσολογικό hunch.
    * Καλά μυρίστηκα. Έρμε σερ Λάηονελ.
    σημείωση στην χρονολογία. το 495, αν και φαντάζομαι acurate γιατί αποφάσισες να το πας old school, αφού ο αρθουριανός θρύλος (οι απαρχές του τουλάχιστον) ξεκινάνε από 5ο αιώνα, είναι πολύ, πολύ πίσω. δεν είχαν αυτή την ενδυμασία ας πούμε που έχουν στο Merlin ή στο Camelot. Και η Μοργκάνα σαν χαρακτήρας εμφανίζεται από τον 11ο αιώνα κ μετά στο θρύλο :/ δεν ξέρω, μου αρέσει η μίξη που έχεις κάνει.
    Ααα, άρα έχουν ξαναταξιδέψει οι κοπελιές στο χρόνο. στοιχείο που έχεις πάρει από charmed?
    εντωμεταξύ, πολύ πρόθυμες τις βλέπω να κάνουν το θέλημα των καμελοτιανών Razz τι φάση;

    Πάει το 1ο επισόδιο... μου αρέσει που έχεις quotes στο τέλος. Αυτά έχουν ειπωθεί σε επισόδια του Μέρλιν ή είναι αγγλικές μεταφράσεις φράσεων που θα ειπωθούν στο 2ο; Razz
    Εν τέλει, καλό είναι. Όμως νομίζω πως αν αρχίσεις να εστιάζεις και στο τεχνικό κομμάτι κ όχι μόνο στο να έχεις ενδιαφέρουσα πλοκή, θα δώσεις πολλούς πόντους ΚΑΙ στην πλοκή αλλά και στην γενική εικόνα. εξάσκηση κ παρατηρητικότητα είναι, έρχεται με τον καιρό, και νομίζω πως το συγκεκριμένο φικ είναι καταπληκτική εξάσκηση για σένα γιατί παίζεις με χρόνο, τόπο, πολλούς χαρακτήρες (στους οποίους μπτγ οφείλεις να προσδώσεις διαφορές χαρακτηριστικών, σκέψης, προτεραιοτήτων. μιλάμε για διαφορετική γεωγραφία σκέψης κ χαρακτήρα, μην το φοβάσαι, δώσε εναλλαγές!) και πολλούς παράγοντες γενικά. Επίσης, πας πίσω σε μια εποχή που είχε άλλους κώδικες συμπεριφοράς, νόμους, τα πάντα. σκιαγράφησέ το, κάνε την έρευνά σου! θα σου δώσει πολλούς πόντους.
    overall, επειδή δεν έχω δει άλλο δείγμα γραφής σου όσο καιρό σε ξέρω, θα υποθέσω πως αν δεν είναι το πρώτο σου, είναι από τα πρώτα σου εγχειρήματα. Και πάει πολύ καλά για τα δεδομένα του. Συνέχισε έτσι!!
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Πεμ Οκτ 03, 2013 1:48 am

    ^το μοναδικό μειονέκτημα αυτών των σχολίων είναι ότι πρέπει να κάνω επιστημονικές/ιστορικές αναλύσεις... αλλά επειδή είμαι σε φάση δουλειάς θα απαντήσω όπως αισθάνομαι Razz 

    Razz Razz Razz :
     

    Επ. 1, σκηνή 7.
    τι technicalities μωρέ; τι τεμπελιάζω, ;;;!!!Κώννι συγκεντρώσου κι προσγειώσου, δεν γράφουμε το ιστορικό βιογραφικό ή την ζωή του Αρθούρο (που δεν ξέρουμε αν όντως έζησε) ιστορία , παραμυθάκι γράφουμε για να περάσει η ώρα, να νιώσουμε καλά, είναι ένα "πάντρεμα" δυο σειρών εκ των οποίων η μία απ'τις δυο συνεχίζεται επειδή δεν μ'άρεσε το τέλος της. Κι συνεχίζω... ήθελα να το αποκαλύψω από νωρίς, είναι μια διαπίστωση/προοικονομία που κάνει η Άννα όσον αφορά την διάσωση των ιπποτών.Razz Φάση συγκεκριμένα δεν μπορώ να γνωρίζω, διάφορες χρονολογίες, διάφορα μέρη, διαφορετικές εμπειρίες. Razz 
    Σκηνή 8.
    Αυτό έλειπε να μην σ'αρέσει κιόλας μουαχαχα Razz Ναι το ξέρω, ήταν η ΑΠΟΚΆΛΥΨΗ! Razz 
    Σκηνή 9
    Βασικά στα ελληνικά το γράφω οπότε τι σκας? επίσης σύμφωνα με το τρίγωνο κάποιο δίκιο το'χεις αλλά σου προτείνω να διαβάσεις το δεύτερο επ. να καταλάβεις κάποια πραματάκια Razz 
    Δεν ξέρω αν σου αρέσει η μίξη ή όχι , πάντως all i have to say is that... μου άρεσε αυτή η χρονολογία κι το τοποθέτησα εκεί ασχέτως ενδυμασίας ή όχι, (ίσως επηρεασμένη απ'το φιλμ king arthur του 2004) αλλά κι πάλι ήθελα να το βάλω εκεί. Επαναλαμβάνω παραμυθάκι είναι, μην κολλάς σε λεπτομέρειες Razz 
    Ναι το στοιχείο είναι παρμένο από charmed:Ρ 
    Tι τι φάση ρε αγάπη;
    Razz Razz Razz :

    Αγγλικές μεταφράσεις φράσεων που θα ειπωθούν στο δεύτεροRazz Δεν έχουμε χρόνο για τεχνικό κομμάτι, έχουμε κι σε ένα ίδρυμα να δώσουμε την απαραίτητη προσοχή, εστίασε προς το παρόν στο φανταστικό Razz Δίνω ότι μπορώ, κι σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου κι τις παρατηρήσεις σου , βοηθούν πολύ απλά δεν ξέρω αν όλα αυτά θα τα θέσω σε εφαρμογή λόγω κάποιας έλλειψής χρόνου, δεν μας μένει χρόνος για έρευνα, πιάσαμε δουλειά , εδώ θέλαμε να μάθουμε βαλυριανά αλλά που χρόνος Razz Δεν είναι το πρώτο, έχω ξαναγράψει, αλλά αυτό ίσως το ελέγχω γι αυτό κι πάει καλά. Επίσης γνωρίζω ποιο είναι το τέλος, αυτό είναι πολύ σημαντικό οπότε ξέρω ποιο είναι το μέτρο μου κι που περίπου θα σταματήσω. Σε ευχαριστώ γλυκιά μου κι πάλι χαίρομαι που σ'αρέσει κι δεν πλήττεις. winking I love you 
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Nïx Πεμ Οκτ 03, 2013 2:20 am

    Τα υπόλοιπα τα συζητήσαμε στο τσατ εκτός από το 2ο σπόιλερ σου. Και πάλι μου φαίνεται άκυρο, γιατί στην ουσία πρόκειται για σωσίες των αγαπημένων τους 1500 χρόνια πιο πριν, δεν είναι ο αγαπημένος της μόργκαν, κ τι σχέση έχει η άννα με τον αρθούρο κλπ Razz δεν μου λέει κάτι Razz αν πήγαινα γω πίσω στο χρόνο θα πήγαινα από καθαρό ιστορικό ενδιαφέρον Razz
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Παρ Οκτ 04, 2013 12:33 am

    ^Το βιβλίο τους ρούφηξε για κάποιον λόγο, ποιος άλλος να είναι απ'το να σώσουν το βασίλειο που έχει επέλθει σε παρακμή απ'το να διασώσουν τους ιππότες κι τον βασιλιά του βασιλείου αυτού;!
    Δεν ήταν επιλογή τους να πάνε εκεί, δεν είναι ταξίδι αναψυχής στο χρόνο, είναι ένα μαγικό καθήκον που πρέπει να φέρουν σε πέρας. Χρειάζεται κι εδώ εξήγηση/ανάλυση; Να πω κι άλλα; Razz 
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Nïx Παρ Οκτ 04, 2013 3:42 am

    Ααα, τώρα το πιασα. Το βιβλίο τους στέλνει για κάποιο λόγο. Ναι, είχα ξεχάσει λίγο τα τσαρμικά στοιχεία, είχα κολλήσει πολύ στο αρθουριανό κομμάτι της υπόθεσης Razz
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Οκτ 05, 2013 6:13 pm

    ^Ξεκόλλα , χαλάρωσε, διάβασε κι απόλαυσε (δεν διαβάζεις ιστοριούλα , αλλά παραμυθάκι για να περάσει η ώρα Razz )
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Queen in the North Παρ Οκτ 25, 2013 2:55 am

    Αξιοθηκα και γω να διαβασω τα κεφαλαια...

    Σκηνή 5 - Σχόλια

    Δυστυχως δεν ειχα "previously on natalia's fic" αλλα κουτσα στραβα τα περισσοτερα τα θυμαμαι οποτε νιωθω και γω μια ψυχικη ηρεμια που επιτελους τα κοριτσια βρηκαν χρονο να ηρεμησουν, να χαλαρωσουν και να ξεκουραστουν.
    Μου αρεσαν πολυ τα κομματια για τον Λανσελοτ και τον Ελυαν. Κανανε κατα καποιον τροπο brainstrorming και προσπαθουσαν να βρουν τροπο για να τους σωσουν. Για τον Ελυαν δεν θα λεγα οχι εαν υπηρχε ενα φλας-μπακ γιατι αυτην την εντυπωση μου εδωσες με αυτο

    Έγειρα το κεφάλι μου στον αέρα, όχι μόνο το όνομα του αλλά κι η κατάληξη του μου θύμιζε τόσο το άδικο τέλος του δικού μου αδελφού στο μέλλον.
      "Τζέιν;"η φωνή της Μόργκαν ξαφνικά ακουγόταν από τόσο μακριά.
    επισης σκεφτηκα κακια για την τζενιφερ αλλα σου ειχα υποσχεθει οτι θα της δωσω μια ευκαιρια plus δεν με παιρνει να πω κακια γιατι την εχω λερωμενη τη φωλια μου...

    Δυνατη η σκηνη με την Τζενιφερ να ποναει για τον νεκρο της αδερφο. Πραγματικα δεν θα ηθελα να ειμαι στην θεση της. Επισης πρεπει να το ξεκαθαρισει με τον εαυτο της οτι ο Ελυαν δεν ειναι ο Ελλιοτ. Οταν σωθει δεν γινεται να του συμπεριφερεται και να του μιλαει οπως στον Ελλιοτ. Και το φλας-μπακ τελικα ηταν η αιτια που για αλλη μια φορα με εκανες να χρησιμοποιησω σοφτεξ!!

    "Είπα ΌΧΙ! Και δεν το διαπραγματεύομαι."γρύλισε εκείνη γυρίζοντας μας την πλάτη και σταυρώνοντας τα χέρια της.
    τι επαθε αυτη τωρα^

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Tumblr_man06esc9g1rwr0kz

    ειναι και πολυ drama queen ομως lol 
    Ειναι λογικο τωρα να πηγαινει μοναχη της να σωσει τον Γκουειν; Κατσε ρε Αλεκα... η Μοργκανα δεν ειναι μια οποιαδηποτε μαγισσα.

    στο τελος, στο quote σου λειπει μια λεξη. κανονικα θα επρεπε να ειναι
    If we're gonna go down, we go down fighting
    αν και εχω την εντυπωση πως μετα το κομμα πρεπει να μπει will αλλα βαριεμαι τωρα να κατσω να το σκεφτω.
    edit: εκτος και αν εννοεις: if we're going down, we go down fighting
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Παρ Οκτ 25, 2013 3:09 am

    θα απαντήσω αύριο βράδυ στα σχόλια σας, δεσποσύνη Razz 
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Queen in the North Παρ Οκτ 25, 2013 3:46 am

    Σκηνη 6 - Σχολια

    My Merlena feels, my poor shipper heart. Δεν ειμαι καλα... ξυπναει και το πρωτο πραγμα σχεδον που αναγνωριζει ειναι η φωνη της. Και η αναγκη που ειχε να την δει οσο πιο γρηγορα γινεται, η αναγκη να βρισκεται κοντα της... σαν ενας μαγνητης που τον τραβαει. Και αυτη ενδιαφερεται εαν ειναι καλα, εαν ειναι ασφαλης. Λες και ειναι η πρωτη της εγνοια οταν ξυπναει και η τελευταια πριν κοιμηθει. Λες και πηγε εκει για να σιγουρευτει οτι ολα ειναι ενταξει.

    Στάθηκα μπροστά της σε απόσταση αναπνοής κι έφερα τα χέρια μου στους ώμους της αγγίζοντας την απαλά.
    "Εδώ είμαι."της αποκρίθηκα. "Είμαι καλά, πες μου τι συνέβη." Το βλέμμα μου είχε πέσει κατευθείαν στο πρόσωπο της χωρίς να μου δοθεί η ευκαιρία να εστιάσω αλλού. Όταν συνειδητοποίησα την παρουσία της στο χώρο, τα μάτια μου άρχισαν να την επεξεργάζονται καλύτερα. Έφερα το χέρι μου στο μάγουλό της κι την χάιδεψα τρυφερά.
    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Tumblr_inline_mtxj5d5cyC1qgu9ry

    σημειωση-παρενθεση-γουατεβερ: το φορεμα μου αρεσε ετσι οπως το φανταστηκα. αν της περιγραφες τις στηριζεις σε φωτογραφιες φορεματων βαζε τες να τις βλεπουμε και μεις sweet 

    Ηταν προθυμος λεει να παρεχει βοηθεια. lol ηταν προθυμος να παρεχει βοηθεια. Ετσι οπως το βλεπω εγω, για χαρη της Ελενα θα ηταν προθυμος να πεσει κατω απο τρενο ή να πολεμησει με καρχαριες ή, ή... Νομιζω πως ο Γαιος πηγαινε να φυγει για να τους αφησει μονους -χωρια που ενιωσε το σεξουαλ τενσιον Razz 

    Στα υπολοιπα (απο τοτε που η Ελενα λιποθυμα μεχρι το τελος) δεν ειμαι σε θεση να σχολιασω ακομα. Θα το ξαναδιαβασω το πρωι. Μονο θα πω κατι που συνειδητοποιησα οταν η ελενα ειπε
    "Ξέρεις, όταν εμφανίστηκα στο Κάμελοτ για πρώτη φορά έπεσα σε αυτό εδώ το σημείο."
    Για καποιον λογο αισθανομαι λες και το πεπρωμενο της στο καμελοτ εκτος απο το να σωσει τους ιπποτες με τις αδερφες της ηταν να βρισκεται στο κρεβατι του μερλιν. Λες και... δεν ξερω βασικα πως να το θεσω ωραια, ελπιζω να καταλαβες τι εννοω. Και μπορει το που βρεθηκαν η καθε μια τους να παιζει ρολο στο τι ρολο εχουν να παιξουν στο καμελοτ

    Επισης.... κεφαλαια υπερπαραγωγες με gifακια και μαγευτικες μελωδιες συνεχεια....
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Οκτ 26, 2013 12:42 am

    Δυστυχως δεν ειχα "previously on natalia's fic" αλλα κουτσα στραβα τα περισσοτερα τα θυμαμαι οποτε νιωθω και γω μια ψυχικη ηρεμια που επιτελους τα κοριτσια βρηκαν χρονο να ηρεμησουν, να χαλαρωσουν και να ξεκουραστουν.
    Μου αρεσαν πολυ τα κομματια για τον Λανσελοτ και τον Ελυαν. Κανανε κατα καποιον τροπο brainstrorming και προσπαθουσαν να βρουν τροπο για να τους σωσουν. Για τον Ελυαν δεν θα λεγα οχι εαν υπηρχε ενα φλας-μπακ γιατι αυτην την εντυπωση μου εδωσες με αυτο
    ^Εμένα να δεις πόσο μ'άρεσαν οι μελωδίες, όταν τις άκουσα λέω αυτές είναι για τους ιππότες μου, έναν έναν τον καθένα, I love you Τώρα εσύ ήθελες φλας μπακ του μέλλοντος για το πως πεθαίνει ο Έλλιοτ αν κατάλαβα καλά αλλά το θεώρησα περιττό οπότε κι είπα να το παραλείψω. Razz 

    επισης σκεφτηκα κακια για την τζενιφερ αλλα σου ειχα υποσχεθει οτι θα της δωσω μια ευκαιρια plus δεν με παιρνει να πω κακια γιατι την εχω λερωμενη τη φωλια μου...
    Δυνατη η σκηνη με την Τζενιφερ να ποναει για τον νεκρο της αδερφο. Πραγματικα δεν θα ηθελα να ειμαι στην θεση της. Επισης πρεπει να το ξεκαθαρισει με τον εαυτο της οτι ο Ελυαν δεν ειναι ο Ελλιοτ. Οταν σωθει δεν γινεται να του συμπεριφερεται και να του μιλαει οπως στον Ελλιοτ. Και το φλας-μπακ τελικα ηταν η αιτια που για αλλη μια φορα με εκανες να χρησιμοποιησω σοφτεξ!!
    ^Σου το είπα ότι θα μετανιώσεις, /μετανοήσεις πικρά Razz Ναι όντως , τι πέρασε κι αυτή, πάρε μια ιδέα, απ'το 1.30 κι μετά Razz Θα είναι πολύ δύσκολο κι τα τους δυο Έλυαν/Τζέιν να ξεκαθαρίσουν τι νιώθουν μέσα τους, κι πως θα συμπεριφέρονται ο ένας στον άλλον, θα είναι δύσκολο καθότι ο ένας θα βλέπει στον άλλον τον/ην αδελφό/αδελφή που έχασε, μην ξεχνάς η βασίλισσα Γκουέν πέθανε στη γέννα αλλά ο Έλυαν δεν το ξέρει, το μαθαίνει πολύ πολύ αργότερα μετά την διάσωση του. Razz 

    ειναι και πολυ drama queen ομως lol
    Ειναι λογικο τωρα να πηγαινει μοναχη της να σωσει τον Γκουειν; Κατσε ρε Αλεκα... η Μοργκανα δεν ειναι μια οποιαδηποτε μαγισσα.
    ^Δεν μπορώ να πω κι πολλά εδώ, μονάχα να πω ότι έχει τους λόγους της που δεν θέλει να ανακατέψει σε αυτό τις άλλες, τι να κάνουμε τώρα; δεν μπορούμε να τις πάμε κόντρα Razz 

    *Αυτό ακριβώς εννοώ Μαρινάκι οπότε δεν νομίζω να χρειάζεται διόρθωση Rolling Eyes 



    My Merlena feels, my poor shipper heart. Δεν ειμαι καλα... ξυπναει και το πρωτο πραγμα σχεδον που αναγνωριζει ειναι η φωνη της. Και η αναγκη που ειχε να την δει οσο πιο γρηγορα γινεται, η αναγκη να βρισκεται κοντα της... σαν ενας μαγνητης που τον τραβαει. Και αυτη ενδιαφερεται εαν ειναι καλα, εαν ειναι ασφαλης. Λες και ειναι η πρωτη της εγνοια οταν ξυπναει και η τελευταια πριν κοιμηθει. Λες και πηγε εκει για να σιγουρευτει οτι ολα ειναι ενταξει.
    ^Για να το λες εσύ παιδί μου κάτι θα ξέρεις, Razz (ε μα πια μάλλιασε η γλώσσα μου τόσον καιρό να σε παρακαλάω να διαβάσεις το συγκεκριμένο κομμάτι ε αμάν πια! Razz )

    σημειωση-παρενθεση-γουατεβερ: το φορεμα μου αρεσε ετσι οπως το φανταστηκα. αν της περιγραφες τις στηριζεις σε φωτογραφιες φορεματων βαζε τες να τις βλεπουμε και μεις
    Κοίταξε τα φορέματα τα φαντάζομαι στο μυαλουδάκι μου οπότε δεν έχω να παραθέσω/εμφανίσω κάτι. Razz

     
    Ηταν προθυμος λεει να παρεχει βοηθεια. lol ηταν προθυμος να παρεχει βοηθεια. Ετσι οπως το βλεπω εγω, για χαρη της Ελενα θα ηταν προθυμος να πεσει κατω απο τρενο ή να πολεμησει με καρχαριες ή, ή... Νομιζω πως ο Γαιος πηγαινε να φυγει για να τους αφησει μονους -χωρια που ενιωσε το σεξουαλ τενσιον
    ^Είπαμε είναι τρελοί κι παλαβοί ο ένας για τον άλλον πως να το κάνουμε, ω ναι ο "γιατρός" κατάλαβε τι παίζει είπε να τους αφήσει μόνους αλλά δεν... τελικά χρειάστηκε η παρουσία του. Razz 

    Για καποιον λογο αισθανομαι λες και το πεπρωμενο της στο καμελοτ εκτος απο το να σωσει τους ιπποτες με τις αδερφες της ηταν να βρισκεται στο κρεβατι του μερλιν. Λες και... δεν ξερω βασικα πως να το θεσω ωραια, ελπιζω να καταλαβες τι εννοω. Και μπορει το που βρεθηκαν η καθε μια τους να παιζει ρολο στο τι ρολο εχουν να παιξουν στο καμελοτ
    ^Καταλαβαίνω τι εννοείς κι θα σε παρακαλούσα να μην προτρέχεις, μουαχαχα Razz Twisted Evil Απλά να υπενθυμίσω πως η Μόργκαν βρέθηκε σε μια ταβέρνα (σε ποιον αρέσουν οι ταβέρνες; drunken Razz ), η Τζέιν στην αίθουσα του θρόνου, η Άννα μέσα σε ένα κελί/μπουντρούμι του παλατιού κι η Ελένα στο θεραπευτήριο/δωμάτιο του Μέρλιν. Βγάλε τα συμπεράσματα σου... Razz 

    Επισης.... κεφαλαια υπερπαραγωγες με gifακια και μαγευτικες μελωδιες συνεχεια...
    ^Να'σαι καλά παιδί μου, σ'ευχαριστώ blow kiss sweet
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Παρ Δεκ 20, 2013 1:21 am

    Ανανεώθηκε το ποστ με το καστ στην 2η σελ. ευχαριστώ, Συνέχεια μέσα στα Χριστούγεννα,
    Για να μην ξεχνιόμαστε.  Razz Razz 
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Παρ Δεκ 20, 2013 12:47 pm

    Επιτελους θα χουμε συνεχεια!!!  dance 

    Delena Florent έγραψε:Sir Percival/ Philip Burns: Τοm Hooper
    Θελω να μαθω τι εστι Philip Burns!!! Aπ οτι θυμαμαι δε μας εχεις πει κατι γι αυτον στο μελλον. thinking 
    Επισης εχω την εντυπωση οτι ειναι Tom Hopper. Aλλο αν εμεις τον λεμε Χουπερ.  tongue
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 9 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Παρ Δεκ 20, 2013 10:13 pm

    ^Έλα μωρέ κι εσύ, κολλάς σε κάτι λεπτομέρειες, δεν μπορώ να μιλήσω, ότι είχα να πω το είπα,
    τα χείλη μου είναι επτασφράγιστα.  Razz Razz tongue 

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 10:39 am