A Forum of Ice and Fire

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

+2
Lady Melisandre
Maniana Stark
6 απαντήσεις

    Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος!

    Ψηφοφορία

    Ti θα θέλατε?

    [ 3 ]
    Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! I_vote_lcap43%Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! I_vote_rcap [43%] 
    [ 2 ]
    Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! I_vote_lcap29%Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! I_vote_rcap [29%] 
    [ 2 ]
    Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! I_vote_lcap28%Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! I_vote_rcap [28%] 

    Σύνολο Ψήφων: 7
    Maniana Stark
    Maniana Stark
    Κυνηγός
    Κυνηγός


    Αριθμός μηνυμάτων : 182
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/02/2013
    Ηλικία : 29

    Armory
    : Stark Stark

    Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! Empty Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος!

    Δημοσίευση από Maniana Stark Τρι Φεβ 12, 2013 11:26 pm

    Ένα θέμα το όποιο νομίζω δεν έχει ξανατεθεί.

    Καλείστε να δώσετε την αποψή σας αν θα θέλατε να είστε μέρος του Τείχους όπου δεν αναμειγνύονται καθόλου με το Westeros, αν θα θέλατε να είστε Μέιστερ οι οποιοί συμβουλέυουν ή μέρος του Game of Thrones!

    Aπαντήστε και εξηγήστε!



    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Maniana στις Τετ Φεβ 13, 2013 1:26 am, 1 φορά
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! Empty Απ: Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος!

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Τρι Φεβ 12, 2013 11:32 pm

    Ωραίο θέμα! Αν και δύσκολο στην απάντηση Razz
    Από μία άποψη ζηλεύω τους Maesters που μπορούν να ακολουθήσουν το δρόμο της γνώσης Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! 3263540273 Αλλά δυστυχώς δεν δέχονται γυναίκες Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! 2192656187 Αν ήμουν αρκετά θαρραλέα πάντως θα ακολουθούσα το παράδειγμα της Σάρελλα-Άλλερας tongue
    Για το Τείχος. Όση γοητεία κι αν έχει σαν ιδεολογία, δύσκολα θα πήγαινα εκουσίως. Δεν αντέχω το τόσο κρύο Razz Αφήστε που ελάχιστοι έχουν την ιδεολογία που πρέπει εκεί μέσα Razz
    Το παιχνίδι των θρόνων είναι πολύ επικίνδυνο και δεν είσαι ποτέ σίγουρος για τις εξελίξεις αλλά απ' την άλλη είσαι στο επίκεντρο κι αποφασίζεις εσύ, δεν ακολουθείς.
    Θα ψηφίσω Maester όμως. Ταιριάζει περισσότερο στην ιδιοσυγκρασία μου Razz
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! Empty Απ: Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος!

    Δημοσίευση από Nightsguard Τρι Φεβ 12, 2013 11:41 pm

    Μένω ήδη στο Τείχος.Μακριά από πολιτικούς, συνωμότες, εξουσιομανείς και άλλους άχρηστους.Οι μέιστερς πάλι όλο μελετούν και γιατροπορεύουν. Την μελέτη την έχω βαρεθεί.Αρκετά σπούδασα.Δε λέω τα κοράκια δεν είναι και τα καλύτερα παιδιά, αλλά από το να ιδρώνω στο Κing's Landing καλύτερα στα ευάερα.Τώρα κάνα ταξιδάκι μέχρι το Γουίντερφελ να ζεσταθεί το κοκκαλάκι μου δε θα με χαλούσε.Τείχος, ζεστό κρασί με μυρωδικά και καμιά βόλτα παραέξω.Άλλωστε απ΄ το να πας σαν το σκυλί στο αμπέλι από τον Ίλυν Πέιν καλύτερα να σε πάρουν οι άλλοι υπέρ πίστεως και Γουέστερος. Εμπνευσμένο θέμα!!!
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! Empty Απ: Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος!

    Δημοσίευση από Nïx Τετ Φεβ 13, 2013 1:24 am

    Γιατί δεν υπάρχουν επίσης οι επιλογές πέρα από το τείχος και εκτός γουέστερος; tongue
    Προσωπικά θα ήθελα πολύ να έχω πρόσβαση στις γνώσεις των Μέηστερς. Θα το επιχειρούσα. Αλλά στο τέλος θα κατέληγα στο παιχνίδι του στέμματος. Δηλαδή, δεν νομίζω πως θα ήμουν ευτυχισμένη αλλιώς. Και ποιος είπε πως ένας μέηστερ δεν μπορεί να πάρει μέρος; δεν με ενδιαφέρει η ιδιότητα, αλλά η γνώση, όσον αφορά αυτή την επιλογή. το τείχος δεν μου λέει πολλά, αν και το θεωρώ σημαντικό. αλλά εντός του παιχνιδιού με ενδιαφέρουν όλα: ιδιότητα, γνώση, δύναμη.
    Μέσα στο παιχνίδι.
    Aegon I Targaryen
    Aegon I Targaryen
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 56
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Dragonstone

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! Empty Απ: Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος!

    Δημοσίευση από Aegon I Targaryen Τετ Φεβ 13, 2013 2:45 pm

    Μέσα στο παιχνίδι κι εγώ. Γενικά ταιριάζει με το χαρακτήρα μου να μην κάθομαι έξω από τις εξελήξεις, αλλά να συμμετέχω σε αυτές κι αυτό θα προτιμούσα!
    Prince of Dragonstone
    Prince of Dragonstone
    Μέιστερ
    Μέιστερ


    Αριθμός μηνυμάτων : 1044
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Παντού και πουθενά...

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος! Empty Απ: Τhe Wall, Μέιστερ ή μέσα στο παιχνιδι του στέμματος!

    Δημοσίευση από Prince of Dragonstone Σαβ Αυγ 17, 2013 8:25 pm

    Στο τείχος φυσικά!! Όχι στην διεκδίκηση του θρόνου καθώς καλόν εστί να μην μπλέκεις με τα πολιτικάtongue , και σίγουρα όχι Μέιστερ. Προτιμώ στο τείχος, όπου ξέρω πως κάνω κάτι καλό για το βασίλειο!winking

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μαρ 28, 2024 12:08 pm