Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

Season 5

Μοιραστείτε

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Τόπος : Winterfell

Armory
    : Stark Stark

Απ: Season 5

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 12:01 am

ΚΑΛΕ ΣΠΟΙΛΕΕΕΕΡ

τα ψιλοδιαβασα -.-

Στο 2ο επ ενθουσιαστηκα και εκνευριστηκα.

Σπόιλερ:
    Ο Ντοραν μ αρεσε. Νομιζα οτι θα βλεπαμε ομως τις sandsnakes τουλαχιστον. Και εκνευριστηκα ακομα περισσοτερο οταν ακουσα τον Τρυσταν να λεει στην Μυρσελλα οτι θα γινει η βασιλισσα του. ARIANNE MARTELL  panic  panic  yaya

O Τζειμι μ αρεσε. Η Σερσι ξεκινησε.

Βασικα δεν μπορω να καταλαβω... αφου ανησυχουν οτι θα ξεπερασουν τον Μαρτιν γιατι βιαζονται και το τρεχουν τοσο πολυ! Δεν θα τον ξεπερνουσαν αν προσπαθουσαν να μην κοβουν χαρακτηρες.

Σπόιλερ:
    Αριανν. young griff/aegon. jeyne poole, lady freaking STONEHEART, euron kai victarion greyjoy. ο ενας φορ φακς σεικ παει στην νταινερυς. θα μπορουσαν να τον ειχαν βαλει για να μεγαλωσουν την ντανυ κι αλλο στα ματια των φαν.
    και θυμηθηκα με την αναφορα της λυαννα μορμοντ οτι ειχαν κοψει στον 2ο-3ο κυκλο την dacey. και την maegy την εδειξαν 1-2 φορες απλα στο background. ηταν συμβουλος και δεν της εδωσαν καν λογια.

δειτε ΠΟΣΑ στορυλαιν κοπηκαν που αν τους ειχαν δωσει τηλεοπτικη ωρα θα ηταν μια χαρα. give up

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 12:42 am

Mα δεν τους νοιαζει αν θα τον περασουν. Κι αυτο δεν ειναι το χειροτερο.
    Βασικα θελουν να τον ξεπερασουν στο ταλεντο αυτο ειναι που εκνευριζει εμενα. Τον εκμεταλλευονται. Αυτο δεν ειναι απεικονηση του asoiaf, αυτο ειναι εκμεταλλευση. Παιρνουν ετοιμο το world building, το background και την ιστορια στο περιπου και οτι η οποιος δεν τους αρεσει το αλλαζουν. Προσπαθουν να το αλλαξουν για να μας αποδειξουν οτι εκαναν καλυτερη δουλεια απο τον Μαρτιν ενω χωρις αυτον μονοι τους δεν θα ηταν αξιοι να κανουν τιποτα. Αυτοι ειναι ικανοι να αλλαξουν και το τελος γιατι το οραματιστηκαν διαφορετικα. Σκασιλα μας πως το οραματιζεστε. Mad

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 3:05 am

ναι, το πιστευω. μπορει στο τελος να αφησουν αλλο στον θρονο και οχι αυτον που θα εχει ο μαρτιν. σαν να βλεπουμε fanfiction give up

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Τόπος : Asshai

Armory
    : Lannister Lannister

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 1:07 pm

^^True story.
    Αφήστε που έχουν χάσει εντελώς το νόημα. Ο Μάρτιν δεν είναι μισογύνης, δεν υπεραπλοποιεί την ιστορία του σε μια μάχη καλού vs κακού, δεν αφήνει τους χαρακτήρες του στάσιμους, αλλά αυτοί κάνουν ακριβώς αυτό κι οι non-readers αποκτούν εντελώς λάθος εικόνα. Αυτό είναι που με εκνευρίζει πιο πολύ give up

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 1:15 pm

και εκνευριζονται και ολας αν τους πεις κατι. στο κομικ κον το περσινο θυμαμαι που κατι ψιλορωτησε ενας φαν και τον ψιλοειρωνευτηκαν. γιατι δεν θελουν να κρατησουν την ιστορια πιστη; δεν νιωθουν οτι προδιδουν την υποθεση και τους χαρακτηρες; αφου και πιστο να παρεμενε παλι θα ειχε αιματα και γυμνο. δεν ειναι οτι ξερω γω το αλλαζουν για θεμα εφε και να το κανουν πιο τηλεοπτικο/σινεματικο.

για μενα νομιζω ο 1ος κυκλος θα ειναι παντα ο αγαπημενος μου. και αυτο γιατι ειναι ο πιο πιστος...

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 1:18 pm

Δεν τους πολυνοιάζει για τους "secondary" characters, αυτό έχω καταλάβει. Έχουν βρει ποιοι είναι οι fan favorites (Tyrion, Jon, Dany) και προωθούν αυτούς για να μη χάσουν το κοινό τους. Μόνο που δεν τη βλέπουν μόνο non readers τη σειρά Rolling Eyes

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 1:21 pm

μα το θεμα ειναι οτι δεν χανεις φαν αν προσθεσεις καλους χαρακτηρες. ποσοι περισσοτεροι θα γινοντουσαν φαν λογω των greyjoy και της arianne? καταρχην η arianne ειναι γυναικα χρωματος που διεκδικει τον θρονο της οικογενειας της εναντι των αδερφων της.

ειλικρινα εχω εκνευριστει που πανε να θεοποιησουν την ντανυ και της δινουν τοσο screentime. give up καλη, χρυση, την αγαπουσα αγαπω. αλλα οχι, φτανει πια.

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 1:24 pm

Ε μα. Άσε που είναι και τραγικά βαρετή η Ντάνυ στο 5. Γιατί πρέπει να την υποστούμε τόσο δηλαδή? Μόνο και μόνο για τους δράκους? Ούτε αυτοί δεν την ακούνε πια. give up

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 1:28 pm

μα δεν τους βλεπουμε κι ολας. τους δυο τους εχει κλεισμενους και ο αλλος
    Σπόιλερ:
    ειδε φως και σχεδον μπηκε να πει ενα γεια. εκανε ενα cameo στο 05χ02 και μαλλον θα τον ξαναδουμε προς το τελος λεω...

και ενταξει να ειχαν τουλαχιστον τον ναχαρις οπως το βιβλιο να πω να παει στο καλο... αλλα εδω εντελως αλλα κι αλλα. δεν με νοιαζει και η mereen ιδιαιτερα. ε τι να κανω; give up

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 1:29 pm

Ποιος χέστηκε για τη Μηρήν πλέον Razz Δώστε Ντορν και Σιδερένια Νησιά στο λαό!

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 1:34 pm

εγω θελω να δω και καστερλυ ροκ. ενθουσιαστηκα με κεβαν και τζειμι λιγακι στο 05χ02

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 1:36 pm

Αχά Razz Και Highgarden αλλά πού τέτοια τύχη Razz

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 1:38 pm

highgarden δεν παιζει να δουμε. αφου δεν ειδαμε με τον ρενλυ, δεν νομιζω τωρα. στα βιβλια παει κανενας pov εκει;

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 1:49 pm

Όχι, γι' αυτό το λέω Razz Αν έχουμε στο 6 κανά POV εκεί ίσως έχουμε ελπίδες Razz Αλλά αυτοί κόψανε και τον Γουίλας οπότε...

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 2:20 pm

δεν με νοιαζει και τοσο ο γουιλας για να πω την αληθεια.

Σπόιλερ:
    arianne martell. lady stoneheart. euron greyjoyn, victarion greyjoy. give up

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Τόπος : Storm's End

Armory
    : Baratheon Baratheon

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 2:24 pm

Είδα το πρώτο επ. επειδή με απείλησαν, ω ναι, συνέβη χθες ώρα 9.12 μ.μ. , με βασάνισαν με κακομεταχειρίστηκαν κι στο τέλος με πέταξαν πάνω σε ένα καναπέ, με 'δέσανε χειροπόδαρα μου κλείσανε το στόμα' με διέταξαν μόνο να βλέπω κι τι να κάνω κι εγώ ... υπέστη το 1ο episode.
    Χιουμοράκι. lol
    Θα κρατηθώ κι δεν θα δω τα υπόλοιπα 3, διότι, δεν είμαι ανυπόμονος άνθρωπος, + έχω άλλες 20 βάλε σειρές να δω, ήμαρτον. Έχουμε κι μία λίστα ρε αδελφέ... Δεν μπορώ όμως να μείνω αμέτοχη,
    For that reason , here is my carpet...Razz tongue  

5X01:
    Μα τα 7 ρηγάτα νομίζω πως ευχαρίστηθηκα το 1ο έστω κι αν δεν συμβαδίζει με τα βιβλία.Razz
    (Σημειωτέων έχω ξεκινήσει ήδη το 1ο κι βρίσκομαι ακόμα στην αρχή οπότε Please, don't speak to me , until... να βγάλω μια άκρη ρε αδελφέ.) Razz Επιστροφή στη σειρά,
    Απ' όλα είχε αυτό το επ. , κι το γυμνό πηγαινορχόταν συνέχεια με όλα τα φύλα κι σε όλες τις φάσεις του, Στο σημείο με την Μάρτζερυ με το μάτι γυαλισμένο, λέω ναι ρε φίλε έχουμε τρίγωνο, αλλά τελικά τον έδιωξε με τρόπο τον άλλον γιατί πεινούσε.
    Δεν σχολιάζω τον Ντ. Ν. σας ευχαριστώ, με υποχρεώσατε, συνεχίστε έτσι κι στα επόμενα, με ωραία πλάνα , θα έχετε την πλήρη υποστήριξη μου, thank you again. :inlove: Razz
    Tώρα όσον αφορά τα λιονταράκια, Τύριον+Σέρσει= πόσο ταιριάζετε ρε παιδιά, ο άλλος αμέσως καταλαβαίνει πως είστε αδέλφια, με ένα ποτήρι στο χέρι κι οι δυο δηλαδή... 'Πίνω κι μεθώ, ωχ αμάν αμάν, μέρα νύχτα τραγουδώ' ο άλλος δλδ, πως θα την βγάλει μέχρι την Μυρήν, άμα μπεκροπίνει.
    Θα μου πεις άντεξε μέσα στο κουτί οπότε... Razz
    Τώρα η άλλη γιατί ρώτησε τον Τζόνι πέρι παρθενίας, τον φυλάει για τον εαυτό της, ?
    Μπαχαχαχαχα με αυτό το πλευρό να κοιμάσαι κι εσύ. tongue
    Ρε λυπήθηκα τον Μανς , όχι ρε φίλε, κι στο σημείο με τον άλλον που του ρίχνει το βέλος να μην υποφέρει, ρε φίλος με πήρανε τα ζουμιά, θέλω να πω με νιώθεις?Crying or Very sad
    Όσο για την 'δρακομάνα' τι να πω, τα'χει βρει σκούρα με τα 'παιδιά' της, χρυσή μου όσο μεγαλώνουν γίνονται πιο άτακτα και ανυπάκουα, όσο πιο γρήγορα το πάρεις απόφαση τόσο το καλύτερο. Πάντως έχουν ξεφύγει απ' τον έλεγχο κι εσύ κι αυτά. Razz
    Κι Μπριέν είδαμε με τον 'δήθεν' υπηρέτη της , κι Τζέιμι είδαμε (πάρτε με τηλ. στον 6ο κύκλο που μπορεί να έχουν μακρίνει τα μαλλιά του, δλδ δεν αντέχω με τα κοντά) tongue
    Κι Μικροδάχτυλο είδαμε, άσχετο αλλά μου θύμισε τόσο Ωνάση σε τούτο το επ., τυχερή Σάνσα θα καλοπεράσεις.... :evil:
    ΜΠΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.... ΜΠΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.... ΜΠΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

ΚΑΤ. ΣΤΟΠ. ΕΦΥΓΑ. ΑΝΤΙΌΣ. Razz tongue

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 2:28 pm

αντε να δεις και το 2ο!!! snob τι περιμενεις;! βγηκαν οι υποτιτλοι!! ελα να δω εντυπωσεις!!

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Απρ 21, 2015 5:38 pm

Μάλιστα... Πριν προχωρήσω στο σόου της Ναταλίας, να αναφέρω μόνο πόσο exciting αισθάνομαι βλέποντας το όνομα του Μάικλ στους τίτλους αρχής (ναι, ναι τελείωνε μας γκάστρωσες yaya )
    Αφού μ'αρέσει ρε παιδιά, εγώ φταίω? tongue
    Το Λεπόν...

5x02:
    Έλα ρε έφτασε το κορίτσι, και το'δα'με κι μια χαρά στην υγεία του είναι.Στην αρχή λέω τζάμπα ο
    κόπος ...πέταξε κι το φλουρί στη θάλασσα κρίμα, τόση ταλαιπωρία ταξίδι. Αλλά μετά ο μαύρος που δεν ήταν μαύρος , αλλά ο Τζάκεν που δεν ήταν ο Τζάκεν αλλά ο Κανένας, της φανερώθηκε και την
    έμπασε μέσα στο σπίτι. Αναρωτιέμαι αν η πόρτα της εισόδου έχει μπλε μαύρο απέξω, πως να είναι η διακόσμηση από μέσα ? Έχω απορία... Πάντως ο ηθοποιός που κάνει τον Κανέναν, Τζάκεν whatever... τι καλός. :inlove:
    Απ'ότι βλέπω ο Τύριον μέχρι να φτάσει στην ηγέτη στο Μηρίν θα'τα'χει τσούξει κατά πολύ περισσότερο μέχρι τότε σε σημείο να διαφεντεύει για την ματαιότητα ασύστολα,ας τον σταματήσει κάποιος τέλος πάντων, όχι τίποτα άλλο να γλυτώσουμε και την βόλτα που τόσο επιθυμεί, γιατί βλέπω η άλλη να πέρνα το κεφάλι και της Χιονάτης , όχι μόνο των 7 νάνων (τώρα αν θέλετε την γνώμη μου ας κάνει κι καμιά βόλτα στο ouat δεν βλάπτει tongue )
    Μπριέν χρυσή μου, χαρά στο κουράγιο σου, το κορίτσι ήρθε στο καπηλειό, είδε , πρόσφερε τις υπηρεσίες του και απήλθε , κάνοντας όλα γυαλιά καρφιά, νιώθοντας προσβεβλημένη αλλά όχι... δεν καταθέτουμε τα όπλα τόσο εύκολα , θα την προστατέψουμε. Μεταξύ μας χρυσή μου, τι σε νοιάζει?
    Αφού αυτός το θέλει το πήδημα, τι κόφτεσαι? Ένας όρκος δόθηκε εκεί, ξέχνα τον, αφού η άλλη είναι μακαρίτισσα και μεταξύ της δεν την βλέπω να ανασταίνεται σύντομα, (ποτέ) tongue
    Σερ Μπρον ψώνισες από σβέρκο βλέπω, σε έφαγε με την πολυλογία της η άλλη, αλλά στο τέλος έφτασε ο Βασιλοσφαγέας να σώσει την κατάσταση. Τι σκας ωρέ? είπαμε καλύτερη γυναίκα και κάστρο όταν γυρίσεις απ' το μέτωπο του Νερόκηπου, αν γυρίσεις και ποτέ... ΜΠΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ :evil: :evil: :evil:
    Αωωωω η Γκίλι μαθαίνει ανάγνωση, Αωωω, και την μαθαίνει η κόρη του Στάννις , Αωωωωω... της οποίας η μάνα είναι μια κάκιστη μουλάρα. Αωωωω Razz Κι ο Σαμ της κάνει ναζάκια, όχι της μουλάρας της Γκίλι καλέ... Razz
    ΕΛΑ ΡΕ ΓΙΝΑΝΕ ΕΚΛΟΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ 998ο ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΤΗΣ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗΣ ΦΡΟΥΡΑΣ, 2 ακόμα κι φτάσανε στον 1000ο , κι ο Μέιστερ Αίμον? (δεν θυμάμαι κιόλας, τόσα ονόματα εκεί μέσα έλεος) έχει πατήσει τα 200 χρόνια ή ακόμα, ρε ο κακομοίρης είναι για απόσυρση , ας τον αντικαταστήσει κάποιος πραγματικά τώρα. Neutral give up Razz ΚΑΙ ΝΑΙ Ο ΤΖΟΝΙ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ, ΝΑΙ ΡΕ ΨΗΦΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΤΖΟΝΙ! υπό την υποστήριξη πάντα του Σάμμυ... ΝΑΙ ΡΕ ΓΙΑΝΝΗΣ ΧΙΟΝΗΣ ΦΟΡΕΒΕΡ!!! ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΦΡΟΥΡΑ ΟΛΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
    Πάλι καλά δεν λες αν έβγαινε το άλλο το γουρούνι ο Άλισερ θα ξέρναγα την μαγειρίτσα που έφαγα την προηγούμενη βδομάδα, έλεος δλδ, μας τα'πριξε ο κύριος , γενναίος γενναίος αλλά η γλώσσα του δεν παλεύεται , τύφλα να'χει η άλλη η σουρλουλού που με παίρνει και τηλ. (Αδελφή u know)
    Tέλος.. στο Μηρίν τα πράγματα έχουν πάρει την κάτω βόλτα, λυπάμαι που το λέω αλλά η κατάσταση έχει ξεφύγει από κάθε έλεγχο, την κοπέλα την λυπάμαι, το μωρό μου το λυπάμαι, πόσους αποκεφαλισμούς θα κάνει ακόμα, πόσες πέτρες θα φάει η άλλη στη μάπα... Μιάχ... μόνο η τελευταία σκηνή μ'άρεσε με τον Smaug Ντρόγκον να έρχεται να πετάει και οδεύει προς το άπειρο... κι ακόμα παρά πέρα , κάτι σαν τον BuzLightyear? καμία σχέση. tongue tongue

Αυτά, περισσότερα απ' το περσικό χαλί της Ναταλίας την επόμενη βδομάδα, Δευτέρα βράδυ, η Τρίτη μεσημέρι , ανάλογα με το πρόγραμμα της,
    Καλό σας βράδυ. ΜΠΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ tongue tongue tongue tongue tongue tongue

maria.lulu
    Χωρικός
    Χωρικός

Αριθμός μηνυμάτων : 47
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2014

Armory

Δημοσίευση από maria.lulu Την / Το Τετ Απρ 22, 2015 12:22 am

Μόνο εμένα η κίνηση της Ντανυ μου θύμισε τον Ρομπ;

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τετ Απρ 22, 2015 3:00 am

ποια κινηση του ρομπ;

maria.lulu
    Χωρικός
    Χωρικός

Αριθμός μηνυμάτων : 47
    Ημερομηνία εγγραφής : 26/03/2014

Armory

Δημοσίευση από maria.lulu Την / Το Τετ Απρ 22, 2015 2:42 pm

Που αποκεφαλισε τον άρχοντα των Καρσταρκ, επειδή σκότωσε τους ομήρους Λαννιστερ.

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Παρ Απρ 24, 2015 12:42 am

Ναι για να μην πουν πράγματα περί ευνοιοκρατίας και καλά. Αλλά τους γύρισε μπούμερανγκ. Razz

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Παρ Απρ 24, 2015 12:59 am

Βασικα η Ντανυ επρεπε να το... γυρισει. Επειδη εβλεπε τους πρωην δουλους να διαμαρτυρονται επρεπε να πει οτι θα τον αφησει φυλακισμενο. Και οτι θα αλλαξει τις ποινες για τα εγκληματα ξερω γω. Αλλα φοβοταν οτι αν δειξει ελεος θα φανει αδυναμη και ηθελε περισσοτερο να παραδειγματισει παρα τιποτα αλλο.

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Απρ 28, 2015 1:20 am

Καλησπέρα σας, τι κάνετε , πως είστε? Χαίρομαι που σας ξαναβλέπω, ας ξεκινήσουμε. tongue

5χ03:
    Ο-Χ-Ι, ΑΠΛΩΣ, Ο-Χ-Ι !!!Shocked Αυτό το προξενιό δεν γίνεται , δεν υπάρχει, σκεφτείτε είμαι στην αρχή του πρώτου βιβλίου και κάνω έτσι, όταν φτάσω στο 5ο Θεού θέλοντος, και διανύω κύκλο τι πρέπει να κάνω? Να πέσω απ' τον 4ο ή απ' την ταράτσα?! ΟΧΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ???!!!:oO: Στο στόμα του λύκου το
    πάνε το κορίτσι?? εντάξει έλεος, εντάξει ολίγον τι σπαστικιά στα δικά μου μάτια αλλά όχι κι έτσι, ΌΧΙ!!!Shocked
    Κατάντια ο Θήον θα λύπηση σκέτη, έλεος... ποποπο... κρίμα το παιδάκι. give up
    Ρε τι γίνεται εκεί μέσα, πότε έγινε ο γάμος, κι δεν πήρα χαμπάρι, κι ολοκλήρωσαν κιόλας, δηλαδή του μικρού δεν του έφτανε η πρώτη δόση ήθελε κι άλλη. Κι αυτή η υποκρισία μεταξύ Μάρτζερυ & Σέρσει, ποποπο εμετική. Έλεος, ... τα μπουρδέλα-πορνεία γίνεται χαμός, το τι γυμνό έκανε παρέλαση σε αυτό το επ. δεν λέγεται,give up
    Μιλάμε μέχρι τον μεγάλο Σπουργίτι έφτασε η άλλη για την παράσταση του Σέπτον , στο τέλος όμως τον φυλάκισε τον χοντρό, εδώ που τα λέμε καλά να πάθει. Razz
    Ρε τι γίνεται εδώ? Το κορίτσι το άλλο το μικιό, έφτασε εκεί για να κάνει την καθαρίστρια, κι για να καθαρίζει πεθαμένους? For God's shake man? Έλεος, κι όταν πετούσε τα πράγματα της στη θάλασσα, πάλι καλά που την γλύτωσε το ξίφος, ένα δάκρυ έτρεξε στο μάγουλο μου. ΑΜΑΝ !!!Crying or Very sad
    Στην Νυχτερινή Φρουρά τα ίδια, τόλμησες να παρακούσεις τον διοικητή κάθαρμα φαλακρό? Θα το πληρώσεις, ο Στάνις εγκρίνει, τον είδαμε στα μπαλκόνια πως κοιτούσε. Ποποπο...Razz
    Ένα ρίγος με διαπέρασε καθώς άκουγα τις εξομολογήσεις του όμορφου 'τέρατος' Μπρίεν. Ποντ αγόρι μου είσαι πολύ τυχερός, κι υπάκουος, βεβαίως βεβαίως, έχεις πέσει στους καλύτερους εκπαιδευτές, οι ιππότες συνιστούν Μπριέν , αυτή ξέρουν αυτοί εμπιστεύονται. Razz
    Και τέλος, βρε Τύριον,βρε μανάρι μου, βρε αγάπη μου, τι ήθελες κι βγήκες απ' την άμαξα, το ξέρω να πιεις, το έκανες κι μέσα στην αμαξα, το ξέρω να κατουρήσεις, το έκανες κι μέσα στην άμαξα, τον Βάρυς δεν τον νοιάζει αφού σε τρώει στην μάπα 24ώρες το 24ώρο, το ξέρω να πηδήξεις, αφού δεν σου βγαίνει αγόρι μου, σκέφτεσαι συνέχεια την 'Μάτα Χάρη' , γιατί βρε γιαβρί μου, βγήκες... ορίστε σε άρπαξε ο άλλος την ώρα της ανάγκης σου και σε πάει... Στην Θυελογέννητη να φανταστώ....?
    Θα το φανταστώ.Razz  Και γιατί αυτό το επ. δεν είχε...
    ΝΤΑΡΙΟ???!!!!!!!!! ΘΈΛΩ ΝΤΑΡΙΟ !!!! ΦΕΡΤΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΝΤΑΡΙΟ ΠΊΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!
    ΝΤΑΡΙΟ ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ ΘΑ ΦΑΡΜΑΚΩΘΩ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

Αυτά από μένα, Καλοσαςβραδυταλεμετηνεπομενηβδομαδα, να έχετε μια υπέροχη νύχτα. tongue

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Απρ 28, 2015 8:24 am

Οχι, πειτε....

Τζον (5χ03):
    ο τζον δεν ηταν απιστευτα σεξυ σαν αρχοντας διοικητης; οταν χαμηλωσε η φωνη του που ο αλλος τον παρακουσε;

Ενθουσιαστηκα αρκετα με την πλοκη της Αρυα μπορω να πω.

Σπόιλερ:
    αυτη που κανει την waif ειναι η 2η κορη του warwick απο το white queen.

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Δεκ 05, 2016 10:37 pm