Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

Season 4 (episodes)

Μοιραστείτε

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Τόπος : Storm's End

Armory
    : Baratheon Baratheon

Απ: Season 4 (episodes)

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Δευ Ιουν 02, 2014 8:19 pm

Άστα, :/ 

Σπόιλερ:
    Να φανταστείς εγώ δεν έχω δει το επ. κανονικά ακόμα αλλά το tumblr, είναι ένας εφιάλτης
    Θα το δω απόψε, πάω να ανεβάσω κεφ. προς το παρόν. Razz 

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Τόπος : King's Landing

Armory
    : Lannister Lannister

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Τρι Ιουν 03, 2014 12:27 am

Cat Of The Canals έγραψε:Που και να μη το ξεραμε δηλαδη...
    Σπόιλερ:
    Παω να δω Da Vinci's Demons να ξεχαστω.  Facepalm 

μην πας, και κει της πόπης.

“Once I faced a female with diamond skin," Nix said breathlessly. "I was transfixed - even as she was choking the life out of me."
    "Really?"
    "No, I saw that character on X-men. I just wanted to commiserate. Alas, I have no weaknesses."
    "Except your insanity," Lucia pointed out.
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Nix the Everknowing is the first Valkyrie made by Woden and Freya and therefore the most powerful Valkyrie. She is over 3,000 years old and was born "Phenix". She was once betrothed to Loki.

She is a soothsayer and has gone mad from all the visions that she has seen. Her mind more in the future than in the present earned her the nickname Nucking Futs Nix.

Lately the strain of steering the Accession and juggling possible futures has left her farther from sanity and ragged. Thought by many to be trying to obtain Goddess status due to her age and strength.

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013

Armory
    : Stark Stark

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Τρι Ιουν 03, 2014 12:52 am

Σπόιλερ:
    To ειδα. Ψιλοχαμος αλλα μου αρεσε.  Razz 
    Σ αφηνει με αγωνια για τους χαρακτηρες στην επομενη σεζον.

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Ιουν 03, 2014 2:06 am

Το Λεπόν,

4χ08:
    Βλέποντας την πρώτη σκηνή, αντιλαμβάνομαι πως ο θάνατος του Άγριου Καρότου, είναι κοντά, οπότε και περιμένω να τον δω σε αυτό το επ. Απογοητεύομαι όταν βλέπω το Καρότο να προστατεύει την Γκίλι με τον μικρό, Κάποιος να στείλει τηλεγράφημα στο τείχος, Η κοπέλα έχει περάσει τα μύρια τόσα,
    Στους Άγριους θα κολλήσει τώρα;
    Εγώ πάντως σιπάρω Γκριζοσκώληκα και Μισαντέι, πρόκειται για ένα ευαίσθητο, ντροπαλό, τρυφερό, ειδύλλιο που δεν πρόκειται να εξελιχθεί αλλά δεν βαριέσαι: όπου Γάμος και Χαρά η Βασίλω πρώτη,
    Εγκρίνω, συνεχίστε παιδιά μου, περάστε κι στο επόμενο λέβελ κάποια στιγμή.
    Τον λυπήθηκα τον Τζόρα είναι η αλήθεια, τα'θελε κι τα'παθε βέβαια θα μου πεις, αλλά κι αυτή η
    Θυελογέννητη μωρέ παιδάκι μου, πολύ σκληρό καρύδι.
    Τι ρε παιδί μου; Τα κάνανε πλακάκια τελικά Σάνσα και Μπέιλις; Θείος και ανιψιά,; Κι αυτές οι κλέφτές ματίτσες τι είναι δλδ; Αυτοί σε λίγο θα απαυτοθούνε στο τέλος, Στην τελευταία σκηνή(θέλω την γκαρνταρόμπα της Σάνσα) είμαι σίγουρη, πάνε να ξεκάνουνε τον Ρόμπιν, στα τσακίδια κι αυτό.
    Α ρε Θήον, παραμουρλάθηκες τελείως κι εσύ, οκ είσαι ο Ρικ, κόλλησε η βελόνα τελείως.
    Ραμσέι χ***α για την αναγνώριση της ταυτότητας σου, αλλά μου είσαι τελείως αδιάφορος.
    Τελικά στη σκηνή όπου ξεκαρδίζεται η Άρυα στο γέλιο με το μαντάτο του θανάτου, μόνο η Άρυα κι εγώ γελούσαμε; Να το κοιτάξω αυτό ε?
    Ρε παιδιά εξηγήστε μου κι εμένα τι το γλυκό βρήκατε στον διάλογο μεταξύ ΤζέιμιχΤύριον?
    Για να καταλάβω, την θεωρία περί σκαθαριών ανέπτυξαν τα παιδιά, δλδ... τι να πει κανείς...
    Για την τελευταία σκηνή... Αδελφή, Κώννα, ότι πιο φρικιαστικό έχω δει τον τελευταίο χρόνο (μη πω κι χρόνια ) στην τηλεοπτική μου πορεία, αφού στη στιγμή που... ξέρετε σεις άπλωσα τα χέρια μπροστά, έκλεισα τα μάτια κι έκανα διάφορες γκριμάτσες,
    Τελείωσε δεν είμαι για Penny Dreadful εγώ , προς το παρόν, χορεύω με τον κύριο από εδώ.  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad give up give up give up give up give up 

Αυτά.  Razz tongue

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Τόπος : Winterfell

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Ιουν 03, 2014 11:48 am

τι φρικτο τελος θεε μου που ειχε αυτο το επ; ισως το 2ο πιο φρικτο μετα τον κοκκινο γαμο; δεν ξερω, το πηρα κατακαρδα.

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Τόπος : Asshai

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Τρι Ιουν 03, 2014 11:24 pm

Μωρέ και το πρώτο μη σου πω.
    Άσε, ακόμα προσπαθώ να το ξεπεράσω. Razz

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Ιουν 03, 2014 11:25 pm

^Τόσα περάσαμε και θα περάσουμε, θα περάσει κι αυτό μωρέ, αλλά γι αυτούς που το διαβάζουν είναι πιο δύσκολο, γιατί είναι σαν να το βιώνουν 2η φορά.  Razz 

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τετ Ιουν 04, 2014 12:49 pm

Σπόιλερ:
    βασικα δεν το ειχα διαβασει στο βιβλιο. ηξερα το αποτελεσμα οχι την μαχη αναλυτικα. και με εφαγε η ελπιδα οταν σε καποια φαση φανηκε οτι μπορει και να κερδιζε ο ομπερυν. ηξερα οτι οι παραγωγοι θα φανε βρισιδι και θα ξεσηκωθουν διαδηλωσεις και διαμαρτυριες ( lol ) αλλα ημουν τοσο απεγνωσμενη για τον ομπερυν να νικησει και να ζησει και αυτος και ο τυριον που αφησα την ελπιδα να εισχωρησει βαθια μεσα μου μονο και μονο για να.... well, ξερετε.

λοιπον ας βαλω και τα σχολια που εγραψα για το 8ο.

4x08 the mountain and the viper:
    Μου αρεσε που η Υγκριτ δεν πειραξε την Γκιλι. Μου αρεσε πολυ αυτη η σκηνη. Βασικα μου αρεσε πολυ ποσο badass ηταν η Υγκριτ! Το ξερω οτι δεν την συμπαθεις ναταλια αλλα εμενα ειναι αδυναμια μου νομιζω.
    Greyworm/Missandei shipαρω και γω!! Δεδομενο οτι μιλαμε για τους χαρακτηρες της σειρας και οχι των βιβλιων. Γιατι αν δεν κανω λαθος η Μισσαντει στο βιβλιο ειναι 9; Στην σειρα το ξεκαθαρισαν πως ειναι αρκετα μεγαλυτερη οποτε μια χαρα.
    Η φαση αυτη με τον Τζορα ειχε γινει "τωρα" στα βιβλια; Γιατι ειχα την εντυπωση οτι ειχε γινει νωριτερα;
    Οτι και να λες... η νομιμοποιηση του Ραμσευ ειναι σημαντικη... μου ρθε μια ανατριχιλα γ@μ* το.
    Οταν η Αρυα μαθαινει οτι η Λάισα πεθανε πριν απο 3 μερες, μενει καγκελο για ενα λεπτακι και μετα ξεσπαει σε γελιο. Το ιδιο επαθα και γω μονο που περιμενα λιγοτερο για να γελασω γιατι εφοσον γνωριζα για τον θανατο της Λάισα δεν ειχα το "σοκ" να αντιμετωπισω. Μιλαμε ΤΟ γελιο. Και δεν περιμενα να αρχισει να γελαει και η Αρυα. Και αυτο με εκανε να γελαω περισσοτερο!
    Ομπερυν/Βουνο υπεροχες σκηνες. Επισης μου αρεσε πολυ το Ομπερυν/Ελλαρια πριν την μαχη. Το τελος της μαχης αλλα και του επεισοδιου ηταν πραγματικα φρικιαστικο. Ισως περισσοτερο φρικιαστικο ακομα και απο τον κοκκινο γαμο. Ενταξει, οχι περισσοτερο. Μαλλον εξισου.

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Τετ Ιουν 04, 2014 1:28 pm

Γιάννα
    Σπόιλερ:
    θα τα αντέξω όλα. Αν σκοτώσουν όμως καμιά sand snake γαμιέται ο δίας, έτσι.

“Once I faced a female with diamond skin," Nix said breathlessly. "I was transfixed - even as she was choking the life out of me."
    "Really?"
    "No, I saw that character on X-men. I just wanted to commiserate. Alas, I have no weaknesses."
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Nix the Everknowing is the first Valkyrie made by Woden and Freya and therefore the most powerful Valkyrie. She is over 3,000 years old and was born "Phenix". She was once betrothed to Loki.

She is a soothsayer and has gone mad from all the visions that she has seen. Her mind more in the future than in the present earned her the nickname Nucking Futs Nix.

Lately the strain of steering the Accession and juggling possible futures has left her farther from sanity and ragged. Thought by many to be trying to obtain Goddess status due to her age and strength.

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τετ Ιουν 04, 2014 2:14 pm

και μετα να ερθει ο μαρτιν και να σου πει "μα αυτο ειχα σχεδιασει στο μυαλο μου να γινει παρακατω". οι weiss και benioff απλα ακολουθουσαν την πλοκη (των βιβλιων που δεν εχω γραψει ακομα)

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Δευ Ιουν 09, 2014 11:50 pm

Πολυ μου αρεσε το 9!!
    4x09:
    Εμενα αυτο παιζει να μου αρεσε και πιο πολυ απ το Blackwater. Φαν του Τζον και του Τειχους γαρ. Razz
    Ο σερ Αλισερ μου αρεσε πολυ. Εκανε οτι μπορουσε, σε αντιθεση με τον Σλιντ που ετρεξε να κρυφτει. Επισης παντα συμπαθουσα τον Τορμουντ.
    Σαμ Γκιλυ γλυκουλια. Μου αρεσε το φιλι.
    Στη σκηνη Τζον Υγκριτ μπορει να εριξα και ενα δακρυ. Και δεν το περιμενα. Crying or Very sad
    Ηταν σαν επεισοδιο αρκετα πιστο στο βιβλιο νομιζω ισως γι αυτο μου αρεσε. Ποιος περιμενει μια βδομαδα τωρα; Μακαρι το επομενο να ειναι οπως το θελω. panic

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Ιουν 10, 2014 12:08 pm

πολυ μου αρεσε και μενα! περισσοτερο απο το 2χ09. απλα δυσκολευομαι να γραψω πιο αναλυτικα σχολια γιατι περα απο ορισμενες σκηνες ολα τα υπολοιπα ηταν
    Σπόιλερ:
    μαχη

υπεροχη σκηνοθεσια. πολλα μπραβο σε οσους συνεβαλλαν για να δουμε αυτο το αποτελεσμα. θα περιμενω να μας δειξουν σε μερικους μηνες και τα βιντεακια "πριν και μετα το cgi"

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Τρι Ιουν 10, 2014 2:57 pm

^Ισχυει.
    Ολο και κατι θα δειξουν αφου στο youtube που τους εχω κανει subscribe βγαζουν ενα καρο βιντεο καθε μερα. Razz

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τετ Ιουν 11, 2014 1:51 am

To Λεπόν...

4χ09:
    Τι έγινε ρε παιδιά; Σηκώθηκαν όλοι, πήγαν διακοπές κι άφησαν τους Νυχτερινούς μονάχους
    να αλωνίζουν με τους Άγριους στο Βόρειο, χιονισμένο Τείχος;! Razz 
    Το μοναδικό επ. διάρκειας 49 και κάτι λεπτών, αν κι με βόλεψε άνετα από άποψη ώρας με κούρασε
    αφάνταστα από άποψη πλοκής, σε αυτή τη σειρά έχω συνηθίσει την εναλλαγή σκηνικών,
    όταν μου δείχνεις το ίδιο πράγμα το βαριέμαι, αλλά its ok, έζησα για να το δω κι αυτό. Razz 
    Συζήτηση Αίμων/Σαμ στην βιβλιοθήκη, επανασύνδεση Σαμ/Γκίλι, :inlove:  και οι έξι Νυχτερινοί στην Πύλη προσπαθώντας να την κρατήσουν καθώς έλεγαν τον όρκο τους. Ίσως οι μόνες αγαπημένες σκηνές για μένα αυτού του επ.
    Κατ'άλλα ο Άλισερ το βούλωσε επιτέλους, ενώ πολύ καλύτερη αποδείχτηκε κι η διοίκηση του Τείχους απ'τους δυο τελευταίους (Σνοού/Εντ) μπράβο παιδιά μου.  Razz 
    Τώρα όσον αφορά το Καρώτο ξενέρωσα, θα προτιμούσα να την πάταγε κανά Μαμούθ, τόσα
    με τους Γίγαντες πια εκεί πέρα, δεν βρέθηκε κανένα να την ισοπεδώσει, ;! :down:  Αδημονούσα για αυτόν τον θάνατο, περίμενα να είναι συγκλονιστικός, μου βάζεις εκεί το μικρό να την ξεκάνει ... δεν μπορώ θα δείξω κάποιον οίκτο...  Razz 
    Αποτέλεσμα: Jon Snow = Ράκος  Crying or Very sad (Κατ'άλλα δεν ξέρει τίποτα  Razz ) {Που πας παλικάρι μου;;;!!! Που πας και μας αφήνεις;;!!! }  Crying or Very sad :inlove: Crying or Very sad Razz 

Αυτά! ..  Razz 

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Κυρ Ιουν 15, 2014 11:55 pm

άντε να δούμε τι θα δούμε στο φινάλε Razz

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Δευ Ιουν 16, 2014 9:51 am

το κατεβαζω. ειναι ακομα στο 8.8% ομως και δεν ξερω τι να κανω. σχεδον ανα ενα-δυο λεπτα παω να δω ποσο προχωρησε....

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Δευ Ιουν 16, 2014 5:13 pm

4χ10:
    Μου αρεσε. Ηταν ωραιο επεισοδιο, δεν ειχε περιττες σκηνες, ηταν (σχετικα) πιστο στα βιβλια, ηταν οπως τα θελω. 
    book spoilers:
    Αν εξαιρεσομε το γεγονος οτι δεν ειχαμε Lady Stoneheart  Mad  Mad η ας πουμε το where the whores go.  Facepalm
    Eλπιζω για νεξτ σιζον. Και νωρις νωρις, το καλο που τους θελω. 
    ΣΤΑΝΝΙΣ!!! ΣΤΑΝΝΙΣ!!! Καλα η σκηνη με τη Μελ που ξεπροβαλει πισω απ τις φλογες ανατριχιλα!!!
    Και ετσι οπως ηταν μπροστα της ο Τζον...  excited
    Θα ηθελα ομως να μιλησει και λιγο, να πει κατι poetic. Αυτη σιγουρα θα ειχε κατι να πει.
    Μου αρεσε η μαχη Μπριεν με Hound, και το φιναλε με την Αρυα. Απο το να ειχαμε παλι φιναλε με Ντανυ καλυτερα που ειχαμε με Αρυα. My girl goes to Bravos.  Ninja Files 
    Μου αρεσε η σκηνη με τον Qyburn και ειδικα αυτο που ειπε οτι θα κανει καλα το Βουνο αλλα μπορει να ειναι διαφορετικος...  naughty
    Bloodraven!!! Επιτελους τον ειδαμε κι αυτον. Θα μπορουσαν να τον κανουν και καλυτερο παντως. Ευτυχως κρατησαν τη φραση "δε θα ξαναπερπατησεις αλλα θα μαθεις να πετας". Αλλα ο Τζοζεν δεν επρεπε να πεθανει. Επισης αυτοι οι σκελετοι που πολεμαγανε τι υποτιθεται οτι ειναι;  :/  Facepalm 
    Μου αρεσε ο αποχαιρετισμος Τυριον με Τζειμι και η συμμετοχη του Βαρυς. Επισης μου αρεσε που το κρατησανε πιστο στα βιβλια και σκοτωσε τη Σει με τη χρυση αλυσιδα.

Ντανυ οκ αναμενομενη, η Σερσει αρχιζει και με εκνευριζει.
    Υπομονη κατι μηνες τωρα...

Robert Baratheon
    Βαλές
    Βαλές

Αριθμός μηνυμάτων : 328
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/02/2013
    Τόπος : Αθήνα

Armory

Δημοσίευση από Robert Baratheon Την / Το Δευ Ιουν 16, 2014 6:40 pm

Πολύ όμορφο φινάλε! Valar Morghulis!

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Τρι Ιουν 17, 2014 9:17 am

το ειδα και ειμαι εντελως speechless. πρεπει να το ξαναδω.

ο λογος που το επεισοδιο ονομαστηκε ετσι ειναι προφανης στην υποθεση του μπραν. οπως αυτο το κομματι-γεγονος υπηρχε στο βιβλιο; ή μηπως ειναι αλλο ενα παραπανω πραγμα που προσθεσαν ο μαρτιν και οι παραγωγοι; κατι που και καλα θα υπαρχει στην ιστορια απλα το προβαλλαν νωριτερα στην σειρα;

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Ιουν 17, 2014 10:50 pm

Αll i can say is well done to the director, Very Happy:  here comes ή πιο άκυρη κριτική που έχει γραφτεί ποτέ.

4x10 Finale:
    Δεν μπορώ να πω, οι πρώτες σκηνές με Τζον/Στάννις, (επιτέλους είδαμε κι κάποιον 'γνωστό' με άλλον 'γνωστό' ) και Τζον/Μανς, εντυπωσιακές,  Smile  Very Happy
    Όταν είδα την Μελ πίσω απ'τις φωτιές περίμενα θα μιλήσει θα πει κάτι αλλά τίποτα, Μου έδωσε την εντύπωση όμως πως κοιτούσε τον Τζον πολύ έντονα κι μάλλον κάποιος λόγος θα υπάρχει... Razz 
    Τζον+Ύγκριτ = δεν ξέρω, κανένα συναίσθημα, δεν μου βγήκε τίποτα δεν δεν...  Razz 
    Εκεί που στεναχωρέθηκα πάρα πολύ(κι ίσως είμαι η μοναδική) ήταν στην με την Ντάνυ και τους Δράκους της, έχω αρχίσει να λυπάμαι αυτό το κορίτσι, απ'αυτά που βλέπω, διαπιστώνω πως πλησιάζει η πτώση της κι είναι κρίμα, τι να πω... Crying or Very sad  Razz  (Αχ βρε Ντάαριο μαύρα μάτια θα κάνω να σε ξαναδώ, μάλλον πρέπει να ξεκινήσω Orphan Black δεν γίνεται αλλιώς Razz )
    Λυπήθηκα τον Τζότζεν , δεν του άξιζε τέτοιο τέλος, φοβήθηκα κι για την αδελφή του, λέω'τώρα να δεις που θα πεθάνει μαζί του' αλλά ευτυχώς εντάξει ακολούθησε τους άλλους. 
    Τώρα για τον κύριο-γέρο στο δέντρο οι απόψεις διίστανται, δεν κατάλαβα τελικά όμως τι θα γίνει ο Μπράν, πουλί ή δέντρο?οέο? Razz 
    Σκυλί - Μπριέν = 0 - 1 (επική σκηνή με το σαγόνι να μου έχει πέσει μέχρι το πάτωμα) Shocked 
    Τύριον/Τζέιμι = ω ναι μου βγάλανε μια γλύκα τα παιδιά, αυτή τη φορά δεν μπορώ να πω.  :inlove: 
    Σέρσει = ουδέν σχόλιον,  tongue 
    Σφαγές = Τύριον/Σει = well done my little boy , you gave to this whore a lesson , respect  Tαγούιν/Τύριον= Ξενέρωσα λίγο που ο πατέρας εκείνη τη στιγμή έκανε την ανάγκη του αλλά οκ, έγινε κι αυτό που έπρεπε να γίνει.  Razz 
    Άρυα = may the force be with you , my winter child,  Razz 
    *O Βάρυς άκουσε το προειδοποιητικό κουδουνάκι και την κοπάνησε, τι έγινε;  Razz 
    Προσεύχομαι στους 7 Θεούς, και στο Θεό της Φωτιάς, κι σε όποια άλλη θεότητα (δεν θυμάμαι) να βγει το soundtrack σύντομα,  :inlove:  Razz

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Τόπος : Asshai

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Τρι Ιουν 24, 2014 2:53 pm

Φέιλ στους υπότιτλους που είχα κατεβάσει για το 4χ10:
    Άρυα: Valar Morghulis. (Όλοι οι άντρες πρέπει να πεθάνουν.)
    Καπετάνιος: Valar Dohaeris. (Και οι γυναίκες επίσης.)
    Εγώ: ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΣΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Ιουν 24, 2014 2:57 pm

lol lol lol lol 
    Αναμονή τώρα, 279 μέρες.  Razz 

Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά

Armory

Δημοσίευση από Queen in the North Την / Το Πεμ Ιουν 26, 2014 12:34 pm

χαχαχαχαχα

και στο σοβαρο τωρα... αυτος ειναι ενας απο τους λογους που δεν μπορω πια να βλεπω σειρες και ταινιες με ελληνικους υποτιτλους. αν ειναι να βαλω υποτιτλους θα βαλω αγγλικους. απλα για να ειμαι σιγουρη οτι πιανω τις σωστες λεξεις και οτι δεν ακουω αλλες.

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Δεκ 05, 2016 12:31 pm