Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

Witches of East End

Μοιραστείτε

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Τόπος : Storm's End

Armory
    : Baratheon Baratheon

Witches of East End

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Κυρ Οκτ 13, 2013 1:37 am

Witches of East End

Το Witches of East End είναι η καινούργια δραματική σειρά φαντασίας, βασισμένη στη νουβέλα με το ίδιο όνομα, από την Melissa de la Cruz. Σκοτεινή, σέξι, μυστική, δυναμική, παραμυθένια και μαγική, η σειρά 10 επεισοδίων του Lifetime θα κάνει πρεμιέρα στις 6 Οκτωβρίου.
    Η σειρά επικεντρώνεται στις περιπέτειες μιας μητέρας και των δύο ενήλικων κορών της, οι οποίες και οι δύο είναι εν αγνοία τους η επόμενη γενιά μαγισσών της οικογένειάς, όπου και οδηγούνται στην φαινομενικά ήσυχη, ομαλή και σύγχρονη ζωή της παραθαλάσσιας πόλης του Long Island, North Hampton. Όταν μία από τις κόρες αρραβωνιάζεται με έναν νεαρό, πλούσιο νεοφερμένο, μια σειρά από γεγονότα αναγκάζει τη μητέρα της να παραδεχθεί στις κόρες της ποιες είναι, δηλαδή στην πραγματικότητα ισχυρές και αθάνατες μάγισσες.

*Μόλις είδα το πρώτο επ. κι πωρώθηκα τρελά όμως. Razz 
    *Επίσης το τρέιλερ-βίντεο που παραθέτω έχει να κάνει με το βιβλίο κι όχι με την σειρά, η σειρά
    είναι "βασισμένη" στο βιβλίο. Razz

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Delena Florent στις Δευ Οκτ 14, 2013 12:28 am, 1 φορά

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Τόπος : King's Landing

Armory
    : Lannister Lannister

Απ: Witches of East End

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Κυρ Οκτ 13, 2013 7:51 pm

Είπαμε, θα το δω, μη με εκβιάζεις snob

“Once I faced a female with diamond skin," Nix said breathlessly. "I was transfixed - even as she was choking the life out of me."
    "Really?"
    "No, I saw that character on X-men. I just wanted to commiserate. Alas, I have no weaknesses."
    "Except your insanity," Lucia pointed out.
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Nix the Everknowing is the first Valkyrie made by Woden and Freya and therefore the most powerful Valkyrie. She is over 3,000 years old and was born "Phenix". She was once betrothed to Loki.

She is a soothsayer and has gone mad from all the visions that she has seen. Her mind more in the future than in the present earned her the nickname Nucking Futs Nix.

Lately the strain of steering the Accession and juggling possible futures has left her farther from sanity and ragged. Thought by many to be trying to obtain Goddess status due to her age and strength.

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Δευ Οκτ 14, 2013 12:08 am

^Kαλά δεν σου έβαλα κι το μπιστόλι στον κρόταφο, αλλά ΤΣΑΚΊΣΟΥ ΚΆΤΣΕ ΚΆΤΩ ΚΙ ΔΕΣ ΤΟ!
    θέλω εντυπώσεις, σχόλια Razz 

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013

Armory
    : Stark Stark

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Δευ Οκτ 14, 2013 3:00 am

Λοιπον το ειδα. Εντελως αντιγραφη του Charmed. Οι ερμηνειες ειδικα των κοριτσιων πιο χαλια πεθαινεις. Δε ξερω απλα δε μπορω να τις παρω στα σοβαρα. Το σπιτι ειναι ολοιδιο (η κουζινα ειναι αντιγραφη και υπαρχει και σοφιτα), ο αστυνομικος μοιαζει στον Νταρυλ αλλα παιζει και ρομαντζο με την μια αδερφη οποτε εχει κατι κι απο Αντυ (σιγουρα θα ειναι ο πρωτος που θα μαθει το μυστικο τους), το οτι δε ξερουν οτι ειναι μαγισσες κτλ.
    Θα δω και τα επομενα απο περιεργεια ποτε θα βρουν το Βιβλιο των Σκιων. lol
    Eνα καλο βρισκω μονο στη σειρα και το ονομα αυτου Κιλλιαν. tongue

Aαα κι ο παγιδευμενος στον πινακα. S02E03 "A painted world". give up

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Δευ Οκτ 14, 2013 3:15 am

^Πάλι καλά, πάντως δώσ'του άλλη μια ευκαιρία, νομίζω πως την αξίζει ολίγον τι...
    κι θα σου εξηγήσω αμέσως τον λόγο...
    πρώτον είναι αυτός...

Razz Razz 

Δεύτερον σύμφωνα με κάποιες πηγές μου...
    Σπόιλερ:
    αν και σύμφωνα με το τεστ που έκανε η μάνα των κοριτσιών ο Ντας έδειξε ότι είναι άνθρωπος το γεγονός με τα όνειρα της Φρέγια και του Κίλλιαν και εκείνο το "περίμενα 400 χρόνια" υποδεικνύουν ότι  κάτι μαγικό παίζει μαζί τους!!
    οπότε γλυκιά μου μην προτρέχεις κι κάτσε να δούμε τι "παίζει"winking Οκ δεν λέω πολλές αντιγραφές κι αυτό το σπίτι πια, αλλά κάθε σειρά έργο (όπως κι αυτό) έχει κάτι διαφορετικό/πλοκή να δώσει κι είμαι σίγουρη πως μέχρι αυτού του σημείου το έχει καταφέρει.
    Α! κι μην ξεχνιόμαστε...

1χ01:
    Καταρχήν SHUT UP!!! SHUT UP !!! Τι τρίγωνο κι κακό είναι αυτό;;;!!! Δηλαδή παντού θα με κυνηγάνε κι όχι μόνο αυτό, αλλά θα είναι πάντα ανάμεσα σε ΔΥΟ ΑΔΈΛΦΙΑ;;;!!! ΓΙΑΤΊ;;;!!! Για να παιδεύετε κι να αναστατώνετε το καημένο το Ναταλάκι, ;! Τί έφταιξα anyway... ?! Razz 
    Tέλος πάντων Κίλλιαν δαγκωτό γιατί μ'αρέσει, γιατί αρέσει κι στην Φρέγια επίσης κι ας μην το παραδέχεται , γιατί τον έχω στην ύπο μου επίσης, γιατί ME "ΑΝΆΒΕΙ" ΡΕ ΑΔΕΛΦΈ!!! Razz give up Razz 
    Επίσης αυτό με τις κατάρες κι τις ξαναγεννήσεις των κοριτσιών εδώ κι 400 χρόνια δεν κατάλαβα πολύ καλά αλλά το'χω , το δουλεύω, επεξεργάζομαι δλδ... οκ! Πάντως αυτό που έπιασα με την πρώτη είναι ότι we have an enemy κι πρέπει να τον εξολοθρεύσουμε , να δω εγώ το πως?!
    Με την μάνα στη φυλακή, την θεία σκοτωμένη για 5η, 6η, 7η φορά? πόσες της μένουν?! ακόμα...
    7ψυχή δεν είναι?!... Razz με την μία κόρη φυλακισμένη σε ένα πίνακα μαζί με έναν μανιακό κι την άλλη στην οποία να έχει πέσει όλο το βάρος... να δω τι έχει να γίνει... Neutral give up 
    Σιχαίνομαι που η σεζόν έχει μόνο 10 επ, ΣΙΧΑΊΝΟΜΑΙ ΠΟΛΎ ΆΓΡΙΑ ΌΜΩΣ !!!Mad#%: :crying: Mad#%: 
    Όπως καταλάβατε πωρώθηκα τελείως... Razz κι θα συνεχίσω να το βλέπω, γιατί κι ως παλιά φαν των Μαγευτικών δύσκολα ξεφεύγεις από κάτι τέτοια ... Razz give up 

*plus πόσο μ'αρέσει η Φρέγια , κι το φόρεμα με το άνθος στην αρχή, αχ :inlove: αμ το μανάρι ο Ντάνιελ Αχ Παναγία μου... :inlove: :inlove: :inlove: 
    *Παίζει να έχω δει την σκηνή του ονείρου πάνω από 10 φορές Razz :inlove: 

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Δευ Οκτ 14, 2013 3:24 am

Aυτο με τις καταρες και τις ξαναγεννησεις ουτε εγω το καταλαβα. Θα το εξηγησουν στα επομενα λογικα.
    Ρε ναι θα του δωσω ευκαιρια σιγουρα αλλα με εκνευριζει. Ποιος ο λογος τοσης αντιγραφης; Τι προσπαθουν να πετυχουν; Το μονο διαφορετικο ειναι το ερωτικο τριγωνο.

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Δευ Οκτ 14, 2013 3:29 am

^Υπάρχει αντιγραφή αλλά όχι σε όλα τα σημεία, μην ξεχνάς πως αυτό είναι βασισμένο σε βιβλίο,
    όσον αφορά τις κατάρες το ξεδιάλυνα κάπως εγώ...
    Σπόιλερ:
    κάτι παίζει με αυτόν που είχε παλιά το σπίτι που αγόρασε ο Ντας, αυτόν στον πίνακα Άρτσιμπαλτ Μπράουνινγκ..
    η κατάρα της Γουέντι είναι να είναι γάτα και να μην μπορεί να κάνει παιδιά και της άλλης αδερφής είναι η ατελείωτη μητρότητα να αποκτά και να χάνει τα παιδιά της συνέχεια!

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Δευ Οκτ 14, 2013 3:34 am

Mα η αντιγραφη δεν ειναι τοσο στο περιεχομενο οσο στον τροπο που το παρουσιαζουν. 
    Ναι στις καταρες κι εγω καπως ετσι το ψιλο καταλαβα. Θα δειξει.

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Παρ Οκτ 18, 2013 11:34 am

ενδιαφέρον. μισώ την νόρα aka χορεύτρια στο step up 1.

“Once I faced a female with diamond skin," Nix said breathlessly. "I was transfixed - even as she was choking the life out of me."
    "Really?"
    "No, I saw that character on X-men. I just wanted to commiserate. Alas, I have no weaknesses."
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Nix the Everknowing is the first Valkyrie made by Woden and Freya and therefore the most powerful Valkyrie. She is over 3,000 years old and was born "Phenix". She was once betrothed to Loki.

She is a soothsayer and has gone mad from all the visions that she has seen. Her mind more in the future than in the present earned her the nickname Nucking Futs Nix.

Lately the strain of steering the Accession and juggling possible futures has left her farther from sanity and ragged. Thought by many to be trying to obtain Goddess status due to her age and strength.

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Παρ Οκτ 18, 2013 12:03 pm

^τι λες μωρή;;;!!! ποια Νόρα, ποια χορεύτρια, το'δες τελικά το πρώτο επ. ή δεν...;; tongue Razz tongue 
    Σπόιλερ:
    (Άντε λέγε , θέλω να σου κάνω εμφάνιση!!! ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΑ! ΠΟΛΎ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΡΆΤΗΣΕΣ ΤΗΝ ΚΙΟΥΡΊΑ ΜΕ ΤΑ ΜΑΎΡΑ! ) Razz Razz

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Παρ Οκτ 18, 2013 12:22 pm

στείλε πμ Razz
    η χωριάτα με το κόκκινο φόρεμα και το ασπροκόκκινο λελούδι. είναι η νόρα από το στεπ απ. τη μισώ. 
    αλλά μου αρέσει ο τύπος που φασωθηκαν αν κ μ φάνηκε τέρμα άκυρο. 
    λίγο τσαρμντ θυμίζει το πράμα αλλά όχι τόσο με τις αδελφές, γτ άλλα πράματα έχει η μία, άλλα η άλλη. μου αρέσει η θεία. η μαμά λίγο αδιάφορη. λίγο μαμά βασικα Razz
    θα δω τα επόμενα επ. σμρ.

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Παρ Οκτ 18, 2013 10:46 pm

^Λίγα τα λόγια σου για την Τζένα ακά Φρέγια γιατί θα σφαχτούμε!!!snob tongue 
    Γιατί ρε;;!!! εμένα πολύ μ'αρέσει πάντως την πάω, είναι γυναίκα του Τάτουμ που έπαιζε
    στο Dear John χεχεχε Razz 
    Μη μου μιλάς για τον Ντάνιελ ακά Κίλλιαν γιατί είμαι στο τσακ να σκοτώσω άνθρωπο
    σήμερα!!!Mad Razz  Κι εμένα μ'αρέσει είναι ΘΕΌΣ ΤΟ ΜΑΝΆΡΙ ΜΟΥ!!I love you I love you 
    όντως η θεία έχει πλάκα, φάση έχει, προσκυνώ Julia Ormond στο ρόλο της μαμάς, αντίθετα
    εμένα μου την ψιλοδίνει η Ίνγκριντ, ευελπιστώ να δω το 2ο επ. απόψε.Razz 

Α ναι ξέχασα, Ντας === Μπλίαξ!! tongue tongue 
    Οκ θα σου στείλω, αλλά μην με βρίσεις θα την έχω φτιάξει πολύ αγάπη για σένα, Razz 

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Παρ Οκτ 18, 2013 11:45 pm

Cersei Lannister έγραψε:η χωριάτα με το κόκκινο φόρεμα και το ασπροκόκκινο λελούδι. είναι η νόρα από το στεπ απ. τη μισώ. 
    Kι εμενα δε με τρελανε η συγκεκριμενη εμφανιση. tehe 

Εγω ειδα και το δευτερο και παλι δεν με ενθουσιασε. Κι αυτες οι λιγες εστω ομοιοτητες με το charmed με εκνευριζουν πολυ. Ας πουμε τα εξωτερικα πλανα στο σπιτι σε στυλ charmed τι τα κανουν; Προσπαθουν να αντιγραψουν τη σκηνοθεσια και τα εφε και ενω εχουν διαφορετικο περιεχομενο καταληγουν να κανουν κατι πολυ παρομοιο. Γνωμη μου παντα. Razz 
    Πιο πολυ απ ολες κι εγω παω τη θεια παντως. Και τον Κιλλιαν σαφως.

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Σαβ Οκτ 19, 2013 12:07 am

^τλχστν έχετε βρει κάποιον λόγο να παρακολουθείτε τη σειρά, κάτι είναι κι αυτό. Razz 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Κυρ Οκτ 20, 2013 3:24 am

η μαγική 'γατούλα' είναι κι γ*μ* τους χαρακτήρες
    εκεί μέσα, την πάω με 1000 αλλά...

1χ02:
    Δόξα το Θεό, τον τρελό τον παγίδευσαν ξανά σε άλλον πίνακα κι τον έθαψαν, μου είχε κάνει τα νεύρα μου κρόσσια πια!! Να δούμε απ'αυτόν τον αλλόμορφο πως θα ξεμπλέξουν ήθελα να'ξερα, ο Θεός να δώσει ... cross 
    Όπα Τζοάννα έχουμε κι δικηγόρο που γνωρίζει, να δεις που θα του έταξε αιωνιότητα, αθανασία κι μια νεότητα Α/Α για να γνωρίζει τούτος τόσα πολλά κι να την βγάζει στο πιτς φιτίλι, ας είναι καλά κι η θεία Μέριλιν με τα πολλά φράγκα Razz 
    Καημένη μου Φρέγια (μωρέ εγώ την πάω κι ας λέτε ότι θέτε εσείς Razz ) τι πέρασες κι εσύ μέσα σε μια νύχτα, πήγαν να σε κάψουν ζωντανή κι μετά να σε πνίξουν, έλεος... Πάλι καλά σώθηκε το κακόμοιρο κι αυτό, για πόσο όμως...
    What the hell is going wrong with the brothers ???!!! Mad#%: give up Dude... αυτοί είναι χειρότεροι κι απ'τον Ντέιμον με τον Στέφαν μαζί, τι ζόρι τραβάνε τέλος πάντων να καταλάβω κι εγώ, ;;!!!
    Γιατί τόση έχθρα ρε παιδιά;;;!!! Κι εσύ βρε μανάρι , αφού βλέπεις σου δίνει επιταγή, αφού θα κάτσεις που θα κάτσεις εκεί (επειδή δεν σε βλέπω να ξεκολλάς απ'την άλλη τόσο εύκολα, βλέπεις το soulmate) πάρτα τα ριμάδια τα λεφτά να τελειώνουμε , Αμάν!!! Razz 
    Δικαιολογημένος ο θυμός της Φρέγια, αλλά κι τα κλάματα της Ίνγκριντ αλλά κι η σκηνή στο σκάφος αααχχχ όλα τα λεφτά... I love you I love you I love you  (ζηλεύω, θέλω κι εγώ Crying or Very sad  give up Razz )
    Τι κρίμα που δεν ήταν αυτός όταν την ξάπλωσε στο μπιλιάρδο Razz 

Μα επιτέλους κι αυτόν τον Ντας τι τον θέλουν εκεί μέσα, χαλάει τον γενικότερο σύνολο, διώξτε τον Μπλιαχ!!! tongue Razz tongue 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Κυρ Οκτ 27, 2013 2:00 am

1χ03:
    Ohhh my God! στην αρχή ήμουν κάπως what the hell?! από τώρα τους έπιασε στα πράσα αυτός;! give up Razz Αλλά ευτυχώς έβλεπαν κι οι 3 ένα ανατριχιαστικό όνειρο, Razz 
    Τι ωραία που στην αρχή η θεία τις μάθαινε κι τις τέσσερις πως να ελέγχουν τις δυνάμεις τους, όντως η Τζο μου την έσπαγε που στην αρχή ήταν τόσο αρνητική αλλά στο τέλος έφτιαξε, πάλι καλά αφού έδωσε κι την άδεια Razz Έπρεπε να της επιτεθεί ο/η αλλόμορφος για να πάρει μπρος...!
    Όπως ανέφερα η Γουέντι είναι ΘΕΆ! την πάω με 1000 το'χω ξαναπεί, πάλι καλά που έσωσε την ανιψιά της, τι τής ήρθε κι αυτηνής κι έκανε την μλκ της, αλλά πολύ χάρηκα που τα βρήκε με τον ντεντέκτιβ/μπάτσο , (δεν είναι κι η μόνη Razz ), άντε βρε κι καλούς απογόνους. Razz 
    Κι ερχόμαστε κυρίες κι κύριοι στο γνωστό Τρίγωνο των Βερμούδων: Razz 
    "Τώρα το λέμε έπιασες εκεί δουλειά επειδή δεν έχεις λεφτά, " σε ποιον τα πουλάς αυτά ρε;!Razz  Έπιασες εκεί δουλειά για να της σπας τα νεύρα, (κι όχι μόνο , τα ράφια, τα μπουκάλια, θα γκρεμίσει όλο το μαγαζί με την παρουσία σου κι την αναστάτωση που της προκαλείς mr nice guy τρόμαρά σου κι εσύ Razz )κάτι ξέρουμε κι εμείς, Razz κι βεβαίως για το ότι "there is a connection here and we both know it"...whistle  Ναι , κι άντε να σε πιστέψει η άλλη τώρα, με την εκδοχή του αδελφού σου , εσύ την δική σου εκδοχή/βιολί, ΤΙ ΘΑ ΓΊΝΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΆ ΜΕ ΣΑΣ;;;!!!:=/:  ΘΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΉΣΕΙ ΚΑΝΕΊΣ;;;!!! Κι γιατί εγώ σε κάθε σειρά πρέπει να βλέπω συνέχεια 2 αδέλφια να σφάζονται για μια γυναίκα;;;!!! :=/: ΈΧΕΙ ΚΑΤΑΝΤΉΣΕΙ ΜΌΔΑ ΠΙΑ, ΣΥΝΉΘΕΙΑ ΠΟΥ ΈΓΙΝΕ ΛΑΤΡΕΊΑ, !!!
    Σαν το Fame Story ένα πράμα, συνάφι πια, ΦΤΆΝΕΙ!!! Αί σιχρτήρ, συγχίστηκα πάλι Mad#%: give up Razz 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Σαβ Νοε 09, 2013 5:03 pm

Πάλι καλά που σχολιάζω μόνη μου εδώ, ρε τσακιστείτε να γράψετε τίποτα! Άντε μην τα πάρω κρανίο!!!Mad Razz 

1χ04:
    Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με την Γουέντι κι τα έντομα, μπάστα βρε χαζοβιόλα θεία πια, ωραία η σκηνή πάντως με τον κυνηγό πεταλούδας.. (----> προσέχτε όνομα = Λίο, πόση αντιγραφή πια εκεί μέσα, λέτε να τον ξαναδούμε; ) Razz 
    Μια χαρά τα κατάφερε η μάνα Τζοάννα αλλά έχει ακόμα πολλούς εχθρούς φαίνεται να αφανίσει, η λίστα/κατάλογος είναι μεγάλος... καλό θα ήταν να έχει κι τον αθάνατο δικηγόρο από μια μεριά να την βοηθάει. Razz 
    Καημένη Ίνγριντ πόσο την λυπήθηκα Sad αν δεν ήταν το μωρό της Μπαρμπ σίγουρα θα ήταν ο Άνταμ, όταν πήγαινε για λίγο να νιώσει πως αγαπά κι αγαπιέται "να παρ'τον κάτω τον αγαπημένο" τι κακό κι αυτό... Crying or Very sad 
    Καλά το τρίγωνο των Βερμούνδων με το μεταφυσικό κομμάτι στο πιάνο δεν το σχολιάζω, απλά να πω ότι ούτε εγώ δεν αντέχω Freya/Dash μαζί, όχι μόνο is killing me όπως το γλυκό κι αθώο μανάρι αλλά μου'ρχεται να ξεράσω κιόλας. :lol!: Επίσης την μάνα , ναι αυτή με τους δύο γιους, ναι αυτή με τα πολλά μπότοξ δεν την πάω, πολύ ύποπτη μου φαίνεται. Μπλεγμένη είναι κι αυτή, μαγικά μη μαγικά;! Θα δείξει... unsure Razz give up  
    Άντε να δούμε το επόμενο, κάπου είδα το μανάρι μου παθαίνει ηλεκτροπληξία Αχ...  
    Άχου το μωλέ, μωλέ, ναι μωρό μου το ξέρω , κι μένα το ίδιο... :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: 

1x05:
    Οκ, λογικό να έκανε 'πατάτα' η Ίνγκριντ, κάθε ερωτευμένος κάνει 'πατάτα' αλλά όχι να προκαλέσει κι ένα ολόκληρο χάος... Είχαμε κι την πρώην αρραβωνιαστηκιά που τα έκανε όλα λίμπα εκεί μέσα , κι γιατί?! Επειδή ο Κίλλιαν την παράτησε ύστερα από ένα onenightstand Razz  Άι σιχτήρ πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη, κι η δική μου κι της Φρέγια, you care about him , admit it... μπράβο ρε γιατρέ έκανες κι μια φορά το σωστό τι να πω... Razz  αλλά μην είσαι κι τόσο ψυχρός μωρέ αδελφάκι μου, "έκανα απλά την δουλειά μου"... ποποπο πες εκεί ένα "παρακαλώ" αφού βλέπεις ο άλλος σε ευχαρίστησε, Αμήν κάνουμε για να σας δούμε μονιασμένους αλλά δεν το βλέπω...Razz  Άρε Γουέντι να βοηθήσεις θες κι εσύ αλλά πάντα με τον λάθος τρόπο, τλχστν στο τέλος η κιουρία Μόρα τρελάθηκε που τρελάθηκε αλλά "από δω και πέρα θα είναι πάντα με τον άντρα της" :P Έλα ρε η Τζο με τον δικηγόρο, ?! :P Τι κλάμα στην τελευταία σκηνή με Ίνγκριντ/Άνταμ Crying or Very sad Crying or Very sad αλλά με τρόμαξε ο τάφος είναι η αλήθεια, επίσης κρίμα το νυφικό, έχει κακή προϊστορία απ'ότι είδα καλά έκανε η Θεία κι το έκαψε... Razz 
    Αχ η καλύτερη ατάκα όμως του επ. :inlove: :inlove: :inlove: 

O κακομοιρούλης μετά, που ήταν στο κρεβάτι του πόνου την έβλεπε με τον άλλον, ποπο ΑΜΆΝ ΜΕ ΑΥΤΆ ΤΑ ΤΡΊΓΩΝΑ, ΑΜΆΝ!
    Κι η Ελίζ όταν έφυγε λέγοντας της να τους προσέχει κι τους δυο μου θύμισε λίγο Κάθριν όταν έλεγε στην Ελένα "Ιt's ok to love them both, I did." Razz Razz Razz  

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Σαβ Νοε 09, 2013 5:42 pm

Το παρατηρήσατε πως αγαπάμε 2 κίλλιανς, έτσι; 
    εδώ και ο χουκ Razz

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Σαβ Νοε 09, 2013 6:40 pm

^Άσε με , ζω ένα δράμα, Razz 

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Σαβ Νοε 09, 2013 8:11 pm

πονά και σένα η ψυχή σου; Sad

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Κυρ Νοε 10, 2013 12:14 am

^άστα, is killing me softly που λέμε Razz 

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Δεκ 05, 2016 10:37 pm