Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

The Originals (TVD Spin off)

Μοιραστείτε

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Τόπος : Storm's End

Armory
    : Baratheon Baratheon

The Originals (TVD Spin off)

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Σαβ Οκτ 05, 2013 6:05 pm

Σειρά παρακλάδι του “The Vampire Diaries” που διαδραματίζεται στη Νέα Ορλεάνη. Η σειρά επικεντρώνεται στα γνωστά άδερφια-Αρχέγονους βρικόλακες: Κλάους, Ελάιζα και Ρεμπέκα. Είχε αποκαλυφτεί στο επεισόδιο 4x20 - The Originals του Vampire Diaries ότι η λυκάνθρωπος Χέιλι είναι έγκυος στο παιδί/υβρίδιο του Κλάους. Ο Κλάους πέρα από αυτήν την εγκυμοσύνη καλείται να αντιμετωπίσει και τον παλιό του προστατευόμενο βρικόλακα, τον Μαρσέλ, ο οποίος τώρα ελέγχει την πόλη της Νέας Ορλεάνης.
    Όπως φαίνεται και στην περίληψη, πρόκειται για μια σειρά με πολύ οικείους χαρακτήρες για όσους παρακολουθούν και το Vampire Diaries. Εκ πρώτης όψεως (από το 4x20 του TVD, και του preair 1x01 που έχει κυκλοφορήσει) φαίνεται για μια προσεγμένη δουλειά, με ενδιφέροντες χαρακτήρες. Αν αξιοποιήσουν εκτενέστερα και τα σκηνικά της Νέας Ορλεάνης και την ιστορία της πόλης, τα οποία είναι ακρως πλούσια, θα είναι μια τρομερή παράγωγη. Η σειρά επισήμως θα κάνει πρεμιέρα στις 16 Οκτωβρίου για Ελλάδα, σε πολύ δυνατή ζώνη για το κανάλι καθότι μετά θα το ακολουθά ένα από τα μεγαλύτερα “χαρτιά” του καναλιού, το Supernatural season 9.

*Series will focus on The Original family of vampires from Vampire Diaries.

κι επειδή το πρώτο επεισόδιο έχει ήδη παίξει... ας περάσουμε σιγά σιγά στο δεύτερο...

Τα σχόλια σας παρακαλώ (εγώ δεν έχω δει καν το πρώτο Razz ) αλλά θα ήταν ιεροσυλία να μην υπάρχει αυτό το τόπικ εδώ... Razz 

Ααααχχχ ρε Devil in the skies... I love you I love you Razz

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Delena Florent στις Σαβ Οκτ 05, 2013 6:50 pm, 1 φορά

Sarella Sand
    Χωρικός
    Χωρικός

Αριθμός μηνυμάτων : 35
    Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2013
    Τόπος : Winterfell

Armory
    : Stark Stark

Απ: The Originals (TVD Spin off)

Δημοσίευση από Sarella Sand Την / Το Σαβ Οκτ 05, 2013 6:13 pm

Γιατί μας το κάνει αυτό τώρα δεσποσύνη??

"A red sun rises, blood has been spilled this night."

you look terrible:

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Σαβ Οκτ 05, 2013 6:14 pm

^Γιατί καλέ τι έκανα ;;; παίζουν κι εδώ δυο πολύ ελκυστικά αδέλφια θα έλεγα, να τα άφηνα παραπονεμένα ;;;Razz 

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Τόπος : King's Landing

Armory
    : Lannister Lannister

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Κυρ Οκτ 06, 2013 12:12 am

Σε. Αγαπώ.
    Αγαπώ αυτή τη σειρά. Την αγαπώ, την αγαπώ, την αγαπώ. Είμαι σίγουρη πως θα περάσουμε καλύτερα φέτος με τους ορίτζιναλς παρά με το τβντ Razz

“Once I faced a female with diamond skin," Nix said breathlessly. "I was transfixed - even as she was choking the life out of me."
    "Really?"
    "No, I saw that character on X-men. I just wanted to commiserate. Alas, I have no weaknesses."
    "Except your insanity," Lucia pointed out.
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Nix the Everknowing is the first Valkyrie made by Woden and Freya and therefore the most powerful Valkyrie. She is over 3,000 years old and was born "Phenix". She was once betrothed to Loki.

She is a soothsayer and has gone mad from all the visions that she has seen. Her mind more in the future than in the present earned her the nickname Nucking Futs Nix.

Lately the strain of steering the Accession and juggling possible futures has left her farther from sanity and ragged. Thought by many to be trying to obtain Goddess status due to her age and strength.

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Κυρ Οκτ 06, 2013 12:18 am

^να βάλω ξανά το άσμα του Σάκη; θες; Razz 
    έχω μεγάλη αδυναμία στον Κλάους (μέχρι κι στο φικ μου τον έμπασα) είναι δυνατόν να μην περάσουμε καλά μαζί του. Δεν έχω δει πρώτο επ. ακόμη αλλά θα ήθελα να δω κάποια φλας μπακς σε αυτήν την σειρά ξέρεις, μεσαίωνας, βικτωριανό (Λονδίνο) κι Νέα Ορλεάνη δεν με πειράζει, ξέρεις να πάρω καμιά ιδέα... Razz 

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Κυρ Οκτ 06, 2013 1:55 pm

1x01:

Ολα καλα στο πρωτο επεισοδιο αλλα ποτε θα σταματησει ο Κλαους να μαχαιρωνει τον Ελαιτζα; Κατι τετοια κομπλεξικα κανει και τον μισω. Aντε να ερθει η Ρεμπεκα μπας και του βαλει λιγο μυαλο. Crying or Very sad 
    Επισης αυτον τον Μαρσελ γιατι δεν τον σκοτωνουν; Τι καθονται και συζητανε μαζι του; Ειναι εκνευριστικος οσο δεν παει.
    Και καλα η Χειλυ εμεινε εγκυος γιατι ο Κλαους ειναι και λυκανθρωπος; Υeah whatever. 

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Κυρ Οκτ 06, 2013 3:37 pm

Delena Florent έγραψε:^να βάλω ξανά το άσμα του Σάκη; θες; Razz 
    έχω μεγάλη αδυναμία στον Κλάους (μέχρι κι στο φικ μου τον έμπασα) είναι δυνατόν να μην περάσουμε καλά μαζί του. Δεν έχω δει πρώτο επ. ακόμη αλλά θα ήθελα να δω κάποια φλας μπακς σε αυτήν την σειρά ξέρεις, μεσαίωνας, βικτωριανό (Λονδίνο) κι Νέα Ορλεάνη δεν με πειράζει, ξέρεις να πάρω καμιά ιδέα... Razz 
    όχι αρκεί Razz τον κλάους που τον έμπασες μωρή; Razz Στο 2ο επισόδιο; Τσσσς 

Γω το είδα το 1x01. Το λάτρεψα. Όπως και λάτρεψα τον Καταλειφό που είδα στο θέατρο angel 

“Once I faced a female with diamond skin," Nix said breathlessly. "I was transfixed - even as she was choking the life out of me."
    "Really?"
    "No, I saw that character on X-men. I just wanted to commiserate. Alas, I have no weaknesses."
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Nix the Everknowing is the first Valkyrie made by Woden and Freya and therefore the most powerful Valkyrie. She is over 3,000 years old and was born "Phenix". She was once betrothed to Loki.

She is a soothsayer and has gone mad from all the visions that she has seen. Her mind more in the future than in the present earned her the nickname Nucking Futs Nix.

Lately the strain of steering the Accession and juggling possible futures has left her farther from sanity and ragged. Thought by many to be trying to obtain Goddess status due to her age and strength.

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Κυρ Οκτ 06, 2013 4:21 pm

^Χμ ναι γίνεται μια απλή αναφορά εκεί , δεν σε λέω άλλα να διαβάσεις κι να δεις Razz 

Γω θα κάτσω να το δω κι αυτό απόψε, χθες δεν πρόλαβα, έχω κι έναν ακέφαλο να ξεκινήσω Razz 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τετ Οκτ 09, 2013 12:40 am

Και ναι, κατάφερα κι είδα το πρώτο, πριν προβληθεί το δεύτερο, Δόξα σοι ο Θεός :pray: cross :lol!: 

1χ01:
    Καταρχήν λάτρεψα τον Ελάιζα καθ'όλη την διάρκεια του επ, θα μ'άρεσε να δω το ship Ελάιζα/Χέυλι να εξελίσσεται αλλά δεν θα με χάλαγε κι το Ελάιζα/Σόφι. Αυτό το μωρό είναι τυχερό που έχει τόσο καλό θείο, κι η φράση "I'm always protect you, i promise" αχ Θεέ μου τι γλυκός... I love you I love you I love you  Ο Μαρσέλ είναι ένας κ*λόμαυρος, που κρύβει πολλούς άσους στο μανίκι του , για να δούμε, οι μάγισσες ανένδοτες, απελπισμένες κι με το δίκιο τους , κι ο Κλάους = κλειδί/κερασάκι στην τούρτα ναι μεν συμφώνησε αλλά σύμφωνα κι με τα σχόλια ΠΟΛΎ ΝΤΙΠ ΞΕΡΟΚΈΦΑΛΟΣ ΚΙ ΑΔΙΌΡΘΩΤΟΣ ΜΩΡΈ ΑΔΕΛΦΆΚΙ ΜΟΥ, ΝΤΙΠ ΓΙΑ ΝΤΙΠ !!! Να δω ποιος θα προσέχει το "καημένο" το κορίτσι προς το παρόν... give up  

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Τετ Οκτ 09, 2013 1:01 am

Ελπιζω η Οριτζιναλ Μπαρμπι (ακα Ρεμπεκα Razz ) να σωσει την κατασταση. Crying or Very sad 
    Οχι Ελαιζα με Χειλυ δε μ αρεσει. Ασε που σε λιγο θα αρχιζει να φαινεται κι η κοιλια. Νο no. please 
    Ελαιζα Σοφι ναι αμε γιατι οχι; winking

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τετ Οκτ 09, 2013 1:24 am

^Έλα ρε, αυτή η φρασούλα δεν σ'άρεσε, ? απ'το να μην είναι η λύκαινα με τον Κλάους την προτιμώ με τον αδελφό... Razz τι σε πειράζει μωρέ η κοιλίτσα, σιγά ίσα ίσα ο θείος θα χαίρεται παραπάνω Razz 
    Ε αργά ή γρήγορα θα αναγκαστεί κι αυτή να μπει στο 'παιχνίδι' Razz 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Οκτ 22, 2013 2:36 am

1χ02 το είδα κι αυτό, τι άλλο έχει σειρά τώρα;;:
    Τι σκ@τ@;;;!!! What the hell???!!! ΦΈΡΤΕ ΤΟΝ ΕΥΓΕΝΉ ΤΖΈΝΤΛΕΜΆΝ ΒΡΙΚΌΛΑΚΑ ΠΊΣΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ !!! Mad#%: Mad#%: Mad#%: Mad#%:  Χωρίς αυτόν δεν υπάρχει σίριαλ... yaya  Έλεος δλδ...

Ωραία κατέφτασε κι η barbie vampire στην πόλη κι τι κατάλαβε ;! ο άλλος ο αισχρός ο μαύρος που τον έκανε σαν τα μούτρα του ο ξεροκέφαλος ξανθός τα έχει κάνει ρόδιο στην πόλη κι σαν να μην έφτανε αυτό μου'χει κι το μυστικό όπλο - μια 16χρονη Μαγισσούλα - σκ@τ@ - σαν τις Μαγευτικές κι τις Μάγισσες του East End δεν είναι μουαχαχαχα!!! Razz tongue Razz  Μ'άρεσε η συνεργασία μεταξύ Χέυλι κι θείας Ρεμπέκα αλλά γλυκέ μας "πατερούλη" οκ μην δηλητηριαστεί το σπλάχνο σου αλλά μην πλησιάζεις πολύ την μητέρα , εστίασε κάπου άλλου, πετάξου μια βόλτα στο Mystic Falls δεν ξέρω, αλλά εστίασε αλλού... Razz  Άντε να δούμε τι καπνό φουμάρει αυτή η Davina πως την λένε... που την έχουν σαν θησαυρό κλειδωμένη, μην τυχόν κι βγει έξω έλεος... (Επιτέλους κι ο ξεροκέφαλος μετά απ'τις πολλές κι αμέτρητες μλκς του δέχτηκε να συνεργαστεί με την αδελφή του - την οποία δεν άφηνε ούτε ένα αρσενικό να πλησιάσει δλδ what the hell ρε φίλε , αμάν κι έλεος είσαι μωρέ αδελφάκι μου καλός καλός αλλά καλό είναι να βάζουμε κι κάποια όρια αμάν!! Η ζωή δεν είναι μόνο μαχαίρι κι φέρετρο έλεος πια!!! Razz  ) Και για το Θεό, ΦΈΡΤΕ ΤΟΝ ΕΛΆΙΖΑ ΠΊΣΩ PLEASE !!! ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΤΟ ΈΡΓΟ ΧΩΡΊΣ ΑΥΤΌΝ !!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad 

*Καλά τα φλασμπάκ δεν λέω, βλέπεις αυτές τις ξεχωριστές στιγμές του Κλάους κι λες υπάρχει ακόμα Θεός αλλά μετά από 5 λεπτά λες όχι δεν υπάρχει. Χμ 1820 πριν την επανάσταση... όντως μαθαίνεις ιστορία, καλά καλά όλα αυτά αλλά αυτές οι περούκες δεν μ'άρεσαν... Razz Razz  
    *Πήγε κι η λύκαινα να βάλει τέλος στη ζωή της, δεν έκοβες τον λαιμό σου καλύτερα, όχι ότι θα κατάφερνες κάτι βέβαια... Razz  

1χ03 yeah lana del rey is here :
    Alright ladies and jendlemen, let's admit it, the Originals are the devils in the skies Razz 
    Αλλά ακόμα δεν κατάλαβα, όλο αυτό έγινε για το 'απόλυτο' τίποτα;;;!! :oO: 
    Ή για να κερδίσει ακόμα περισσότερο ο Μάναρος την εμπιστοσύνη του 'Μαύρου';;;!!! Razz give up 
    Ή για να μας αρνηθεί για ακόμα μια φορά το μικροκαμωμένο σκ@τό η Νταβίνα ότι δεν θα μας
    επιστρέψει πίσω τον Ευγενή Θεό, μην τα πάρω τώρα;;;!!! Mad#%: 
    Επίσης αυτή η σειρά έχει βρει έναν υπέροχο τρόπο να συνδυάσει μαγεία, βαμπιρισμό, κι λύκους μαζί
    οκ κι το vd το κάνει αλλά με τόση επιτυχία δεν ξέρω... Πάντως οι Αρχικοί σαΐνια-ατσίδες με τα σχέδια δεν το συζητώ...Razz 
    Τα μαύρα του Κλάους με πεθαίνουν, αλλά βρε χρυσέ μου μακριά απ'την μπαργούμαν, καρδιακιά θες να με κάνεις;; ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ;;!!! give up  δλδ επειδή την είδαμε να φοράει κανά δυο λευκά φτερά εκεί πέρα αμέσως να την προσελκύσουμε , αλλά οκ στο κόλπο είναι αυτή...Razz  Κι εκεί που λες θα τον ξαναδείς τον Ευγενή πετάγεται η πορδή με ένα 'όχι'... ΟΧΙΆ ΜΩΡΉ!!!snob  που θα μου τον κρατήσεις μέχρι να δεις πως σκοτώνεται, που να σκοτωθείς εσύ με παλούκωμα , ΟΥΣΤ ΒΡΏΜΑ ΑΠΌ ΔΩ!!! Razz snob tongue 
    Έμαθε κι ο 'επίμονος' πατέρας το φύλλο του μωρού, wait a f*uking moment, it is a boy, isn't it?
    NO IT'S A GIRL !!! WHAT THE HELL ;;;!!!Shocked give up  Μ'αρέσει που ρωτάς βρε μανάρι μου κι εσύ , "γιατί τέτοιος σεβασμός προς τον αδελφό μου;" Razz :oO: .... μα γιατί βρε love, κατέχει ένα χαρακτηριστικό που εσύ σε εχουμε κάνει χρυσό για να το εφαρμόσεις,... την Λεπτότητα!Razz 

*Επίσης ας με βοηθήσει κάποιος μεταφράζοντας μου αυτό:" Nos omnia perdetu el eam"
    που είναι το τρομερό σε αυτό κι τέλος i love this series, γιατί ναι κυρίες κι κύριοι έπαιξε αυτό...

:inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: 

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Τρι Οκτ 22, 2013 4:12 pm

Νομιζω αγαπητη με καλυψες και στα 2 επεισοδια.

^1χ03:

Delena Florent έγραψε:
    Ή για να μας αρνηθεί για ακόμα μια φορά το μικροκαμωμένο σκ@τό η Νταβίνα ότι δεν θα μας
    επιστρέψει πίσω τον Ευγενή Θεό, μην τα πάρω τώρα;;;!!! Mad#%: 
    Η Νταβινα αρχιζει και με εκνευριζει επικινδυνα. Που ακομα δε βγηκε απ τ αυγο της και θελει να κανει πειραματα στον ευγενη μας. Αμ δε θα της περασει. Οριτζιναλς χωρις Ελαιτζα δεν υπαρχει!!!

Delena Florent έγραψε:
    *Επίσης ας με βοηθήσει κάποιος μεταφράζοντας μου αυτό:" Nos omnia perdetu el eam"
    που είναι το τρομερό σε αυτό
    Ποσο τουβλο αυτη η Χειλυ ρε γμτ; Ολες τις γλωσσες εψαξε, στα λατινικα δεν της περασε απο το μυαλο να ψαξει; tongue 
    Χωρις να εχω κανει λατινικα αλλα ψαχνοντας ολοκληρη τη φραση, το "hoc est infatima malom, nos omnia perdetu el eam" μεταφραζεται "this is an evil infant, he will destroy us all" ή "this is an evil infant, we will lose each other".
    Bad news με λιγα λογια. scared 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Οκτ 22, 2013 10:40 pm

^Παιδί του Κλάους είναι, τι περίμενες ;;;!!! Razz Αλλά απ'την άλλη even if he is evil, he hides something
    special , good in his heart , οπότε maybe the witch is wrong, and the baby-girl isn't too bad after all...
    έτσι θέλω να ελπίζω δλδ... Razz 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Οκτ 29, 2013 1:21 am

1χ04:
    Tι σαΐνι αυτός ο Κλάους τέλος πάντων, εκεί που τον σιχαίνεσαι κι τον μισείς , εκεί κι τον αγαπάς!I love you  
    Ά ρε Κάμι ψυχολόγε μου, πόσο τυχερή είσαι... Το βλέπω το Κλάρολάιν, όσο προχωράνε τα επ.
    τόσο το βλέπω να εξαφανίζεται απ'τον ορίζοντα...Razz give up 
    Όσο για την νεαρή Νταβίνα την έφερε ο Αρχέγονος στα μέτρα του εκεί που την ήθελε, χρησιμοποιώντας το violin boy, μόνο που έγινε της μουρλής πάλι στο Αγ. Άννα. tongue 
    Ειλικρινά την Χέιλι την λυπήθηκα αλλά την ζήλεψα επίσης σε αυτό το επ., ποιοι ήθελαν τελικά να την ξεπαστρέψουν, κι τι γλυκιά σκηνή όταν ο Κλάους την πήρε στα χέρια του. Την πήρε στα χέρια του;;!!!
    ΤΗΝ ΠΉΡΕ ΣΤΑ ΧΈΡΙΑ ΤΟΥ;;;!!!Shocked :oO: Shocked Τι σου είπα ρε ;;!! Μακριά απ'το λυκάκι, μάλλιασε η γλώσσα μου πια, ώχου!!! Που κι που όμως να προσέχουμε κι το family οκ...
    Κλάμα που ρίξαμε με την Κάμι όμως ε, ναι αγορίνα μου να το κάνεις κι εσύ το χρέος σου, να φέρεις εις πέρας το καθήκον σου, αφού την έχεις τρελάνει στο σαγήνευμα την κοπέλα , τλχστν κάνε κάτι κι γι αυτήν... Razz Κι επιτέλους ο ΘΕΌΣ ΑΝΑΣΤΉΘΗΚΕ ΑΠ'ΤΟΥΣ ΚΟΙΜΗΣΜΈΝΟΥΣ,! μ'άρεσε/ευχαριστήθηκα το flashback, {προσέξατε, προστατέψτε την Χέιλι, she's is a part of the family now} α ρε θείο όλο εκεί έχεις το μυαλό σου... Επιτέλους τώρα που σηκώθηκε ο γοητευτικός, χρυσός ευγενής αποκτά όλο κι περισσότερο ενδιαφέρον. tongue Razz tongue 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Κυρ Νοε 03, 2013 2:27 am

Μαρία;;; Γιούχου για έλα κι από δω χρυσή μου... Razz 

1χ05:
    Δηλαδή απ'ότι κατάλαβα/το όλο θέμα εδώ δεν είναι ο Μαρσέλους κι η δήθεν διαμάχη μεταξύ μαγισσών μεταξύ βρικολάκων, αλλά μιας stupid τελετής των μαγισσών που ονομάζεται δρέψιμο/θερισμός ή αλλιώς κι εγώ δεν ξέρω κι εξαιτίας της χάθηκαν 3 κορίτσια ενώ το 4ο έχω αρχίσει να το λυπάμαι... Neutral 
    Λατρεύω την μαγεία αλλά όλο αυτό πάει πολύ, έλεος δλδ, Πάλι καλά που βρέθηκε κι αυτός ο Μαρς κι έσωσε την μικρή κι αθώα Νταβίνα κι πάλι καλά που μια χρυσή, ευγενική κι τίμια ψυχή σηκώθηκε για άλλη μια φορά απ'το νεκροκρέβατο για να της δώσει κουράγιο, δύναμη κι θέληση για μία πάνω απ'όλα φυσιολογική ζωή. (Αχ βρε Ελάιζα μου'λειψες χρυσό μου :inlove:  )
    Άρα επανερχόμαστε στο θέμα μας, ο δημόσιος κίνδυνος εδώ είναι η Σόφι: κι τι ήταν όλα αυτά τα φλας μπακς ζαλίστηκα πια;;!! Κι με τον μαύρο lovers, δλδ έλεος...give up  το παίρνω πίσω για το Sophie/Elaiza ship... Τίποτα, αυτός ο άντρας μόνο για μια γυναίκα είναι άξιος, αυτή που δίνει χαστούκια , το απέδειξε κι η σφαλιάρα κι από δω κι πέρα μπορώ να πω πως shipάρω τρελά... Razz 
    Κρίμα για τον πάτερ που έχασε με αυτόν τον τρόπο τον ανιψιό, τλχστν τώρα ο Κλάους γνωρίζει για τον θάνατο του αδελφού της Κάμι, καιρός λοιπόν οι μάγισσες να το πληρώσουν (δεν περίμενα ποτέ να το πω αυτόRazz )
    Κλάους σε αυτό το επ. ----> ο γνωστός!Razz 
    Ρεμπέκα ----> οκ ανεκτική όσο πρέπει.Razz 
    Ελάιζα -----> χρυσέ μου καλώς όρισες!:inlove: (αχ πως μ'άρεσε να σε βλέπω με την γραβάτα μισολυμένη :inlove: )
    Χέυλι -----> σωστή η φράση "μην δίνεις υποσχέσεις που δεν μπορείς να κρατήσεις" αλλά η σφαλιάρα ήταν περιττή, ντροπή να χαλάς μια τόσο όμορφη, ευγενική κι ευαίσθητη επιδερμίδα, όχι τπτ άλλο αλλά να ένας ακόμη άντρας που έμεινα σύξυλος μετά από μια τέτοια κίνηση. Σκέψου τι θα γινόταν αν τον φιλούσε, θα ήθελα να δω τότε την αντίδραση του. Razz 

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Κυρ Νοε 03, 2013 3:05 pm

1x04:
    Θα συμφωνησω οτι δεν βλεπω φως στον οριζοντα για το Κλαρολαιν. Αλλα να σου πω την αληθεια μου αρεσει και η Καμι. Βασικα μου αρεσει με τον Κλαους γιατι ξερει και τον ψυχολογει και του απανταει παντα εξυπνα παρολο που ξερει οτι της σβηνει τη μνημη. Απλα ειναι σαν να αναιρουν ολα οσα ειχαν γινει με το Κλαρολαιν, σαν να τα ξεχνανε ξαφνικα και με εκνευριζουν τετοιες συμπεριφορες. Αν ειναι να μας το λεγανε να μην επενδυαμε τοσο πανω σ αυτο το σιπ. give up
    Μου αρεσε αυτο που εκανε για την Καμι. Εδειξε οτι κατα βαθος νοιαζεται. Δεν ειναι κακος απλα αμα του κολλησει κατι στο μυαλο δεν του το βγαζεις με τιποτα. Ετσι εκανε και στο tvd με τα υβριδια. Τον πιανει μανια και ειναι ικανος να θυσιασει τα παντα.
    Ποιος λετε να εσωσε τη Χειλυ; Δεν μπορει να ειναι λυκος γιατι δεν ηταν πανσεληνος. Υβριδιο μονο ο Ταιλερ ειναι εκτος του Κλαους. Το πιθανοτερο ειναι να ειναι καποιος συγγενης της Χειλυ και να ειναι λιγο διαφορετικοι αυτοι, ισως μπορουν να αλλαζουν σε λυκο οποτε θελουν. Θα μας πουν λογικα στα επομενα για την οικογενεια της Χειλυ και το σημαδι που εχει.
    σποιλερ για τον Ταιλερ:
    Καπου διαβασα οτι θα εμφανιστει ο Ταιλερ στους Οριτζιναλς. Ισως παει για να εκδικηθει τον Κλαους και δει ετσι και τη Χειλυ. Ισως και να την εσωσε αυτος, ποιος ξερει. thinking 
    1χ05:
    Το αγαπημενο μου μεχρι τωρα. Κι εγω συμπαθησα την Νταβινα. Τελικα καλυτερη ειναι η Χειλυ για τον Ελαιζα, το παιρνω πισω. Αν και παλι δε μου κολλανε και τοσο αλλα δεν εχουμε και καμια αλλη εναλλακτικη. yaya
    Η Σοφι παιρνει προαγωγη σε main antagonist οf the season. Παντως λογικα ο θερισμος πρεπει αν ειναι να ολοκληρωθει μεσα στα επομενα επεισοδια, δεν νομιζω να το τραβηξουν μεχρι το φιναλε. Να δουμε και τι σταση θα κρατησει ο Μαρσελ τωρα.
    Ο Ελαιτζα σε ολο το επεισοδιο ηταν θεος. Τωρα θα αρχισει το καλο!! dance 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Κυρ Νοε 03, 2013 3:38 pm

Σπόιλερ:
    ^Θα συμφωνήσω σε όλα μαζί σου κι θα επιβεβαιώσω την βόλτα του Λύκο στο new orleans, καθώς επίσης κι να σου πω ότι δεν έδωσα βάση στο ποιος έσωσε την Χέυλι, λίγο με νοιάζει αν κι θα μάθουμε στη συνέχεια αργά ή γρήγορα, όντως η Σόφι είναι ο δημόσιος κίνδυνος αυτή τη στιγμή, κι για την Χέυλι μόνο ένας άντρας έχει σημασία αυτή τη στιγμή Αχ, ... τώρα ξεκινάνε τα όργανα. Επίσης ναι, ο Κλάους κι η Κάμι κάνουν ένα υπέροχο ζευγάρι αλλά κρίμα για την Κάρολάιν , γιατί το ξεγράφουν έτσι, ΝΤΡΟΠΉ ΤΟΥΣ,!!! Θα μου η χοντρέλω η Τζούλι το γράφει οπότε... Razz Razz Razz 

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Δευ Νοε 04, 2013 12:27 pm

Παιδιά είδα τα 2 πρώτα επισόδια. ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΣΕΙΡΑ Shocked

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Δευ Νοε 04, 2013 2:25 pm

^ Που να δεις και τα επομενα. Γινεται ακομα καλυτερη!!

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Δευ Νοε 04, 2013 10:22 pm

^Τώρα έρχεσαι στα λόγια μας. Razz 

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Τρι Νοε 05, 2013 11:45 am

Μάλισταααα Τσσσς 

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Σαβ Νοε 09, 2013 6:41 pm

1χ06:
    Καλά μιλάμε πόσο ευχαριστήθηκα  την πρώτη σκηνή με Κλάους/Ελάιζα να διαβάζουν κι την αδελφή τους να τους κάνει κήρυγμα Razz κι μετά ο δεύτερος να δίνει γάλα στη Λύκαινα I love you I love you  Αχ σιπάρω τρελά... I love you I love you  η σκηνή στην κουζίνα, η σκηνή στην πισίνα, αχ η αγκαλίτσα, το ΒΛΈΜΜΑ I love you 
    Έρε έρμε θείο, την έχεις δαγκώσει γερά την λαμαρίνα Razz tongue 
    Της Άγκνες καλά της έκαναν , της άξιζε, αμάν πια από εκεί! Θεός ο Ελάιζα στην εκκλησία, δεν το συζητώ, κι ο αδελφός του στο τέλος ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά Razz 
    Ο ιερέας όντως αξιοθαύμαστος, υψώνει το ανάστημα του κι αυτός κι η ανιψιά του, τι χαστούκι ήταν αυτό γλυκιά μου?! δεν λέω να αγιάσει το χεράκι του, τα'θελε κι αυτός, πολλά μαζεμένα έχουμε ανά τους αιώνες αλλά κι εσύ μωρέ αδελφάκι μου, όλο πάνω στο C πας κι πέφτεις, Caroline στην αρχή , τώρα Camil... είναι το γραμμένο σου φαίνεται... Razz Razz 
    Ασχολίαστες οι σκηνές με με τον άλλον τον μαύρο που δεν βγάζει άκρη , μόνο που.. (ΤΙ ΈΚΑΝΕΣ ΣΤΗΝ ΛΎΚΑΙΝΑ ΡΕ ΚΑΘΊΚΙ ΣΤΟ ΤΈΛΟΣ??!!! ΜΊΛΑ ΡΕ!!! Mad#%: Mad#%: Mad#%: Mad#%: )
    Ασχολίαστο κι το 'αντίο' της Ρεμπέκα , δεν την βλέπω να ξεφεύγει απ'το γραμμένο της εκεί μέσα, καλό κουράγιο χρυσή μου σκύλα. Razz 
    Επίσης καλά να πάθει κι η Σόφι , κάποιος έπρεπε να της τρίξει τα δόντια, κι επιτέλους απαλλαχθήκαμε κι απ'τον δεσμό... give up 
    Τέλος, συγχαρητήρια, στην Νταβίνα, 10 points for you, είσαι επίσημα έτοιμη να ενταχθείς σε κάποια μαγική κοινότητα/σχολή, τι λες??... Razz Razz tongue 

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Σαβ Νοε 09, 2013 7:52 pm

1x06:
    Αγαπημενες μου σκηνες ηταν οι δυο με τον Ελαιτζα. Μου αρεσε με τη Χειλυ στην πισινα αλλα και στην εκκλησια μιλαμε, εδωσε ρεστα!!! respect
    Ειναι θεος ο ατιμος. Αλλα οχι, ο Ελαιτζα ατιμος δεν ηταν ποτε. lol
    Eυτυχως ξεφορτωθηκαμε και το δεσμο με τη Σοφι. Της επρεπε. Τους απεκρυψε την αληθεια. Οποτε the deal is off.

^ PS: Οχι και σκυλα η Ρεμπεκα... Rolling Eyes

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Cat Of The Canals στις Σαβ Νοε 09, 2013 9:41 pm, 1 φορά

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Σαβ Νοε 09, 2013 8:11 pm

έχω δει τα 3 πρώτα ακόμα. περιμένω, γτ τα βλέπω με τη μάνα μ κ δύσκολα συγχρονιζόμαστε Razz
    παρατηρήσατε αυτό το melancholia στοιχείο που έχει; μου θυμίζει αρχές tvd και τα βιβλία του christofer pike!

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Δεκ 08, 2016 12:08 am