A Forum of Ice and Fire

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

+4
Queen Khalesi
Queen in the North
Cat Of The Canals
Leonette Fossoway
8 απαντήσεις

    Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Μάης 13, 2014 1:38 am

    ^Δεν χρειάζεται να μένεις εκεί, προσπέρασε το,  Razz Razz 
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Τρι Μάης 13, 2014 1:40 am

    Δε μενω, i'm just saying.  tongue 
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Μάης 13, 2014 1:40 am

    ^Σε αναστατώνει η Round Table με τόσα μανουλομάνουλα ε?  tongue 
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Τρι Μάης 13, 2014 1:43 am

    Tς τς τς σταματα.  blush 
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Μάης 13, 2014 1:45 am

    ^Κατάλαβα, μόνο ένας σε αναστατώνει εσένα,  Razz 
    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Tumblr_mbj7qlIEYV1rt2qexo1_250
    ^μωρό μου  I love you I love you I love you
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Nïx Τρι Μάης 13, 2014 2:14 am

    όχι ρε καθόμουν και τα βλεπα κ ειναι γαμάτα Razz
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Μάης 13, 2014 7:01 pm

    ^Αυτό λέω κι εγώ, μόνο βλέπεις, δεν διαβάζεις, αλλά κάνε ότι θες, κουράστηκα κι εγώ να πιέζω,  Razz 
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Τρι Μάης 13, 2014 11:03 pm

    «Τότε αναγκαστικά θα ήσουν αιχμάλωτη μου, θα μάθαινες να με αγαπάς με τον καιρό.»
    Γιατί ρε μανούλα μου βάζεις τέτοια, ξέρεις πόσο με ξενερώνουν? Razz Εμείς δηλαδή δεν έχουμε επιλογή? Razz
    Αυτό είναι το κακό με τα soulmates, δε σου αφήνει περιθώρια ρε γαμώτο, δεν έχεις επιλογές ακόμα κι αν θέλεις και μ' εκνευρίζει Razz
    Κατά τ' άλλα όντως ωραίο ζευγάρι, κρίμα που είναι καταδικασμένοι. Sad
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Μάης 13, 2014 11:10 pm

    ^Για να καταλάβω παρακαλώ πείτε μου τι σας ξενέρωσε ακριβώς στη φράση?
    (όχι τίποτα άλλο, να ξέρω να μην επαναληφθεί το θέμα) Razz 
    Ούτως ή άλλως βρε μανάρι μου, κι σε εκείνη την εποχή να γεννιόταν, και αιχμάλωτη να
    την έπαιρνε στα ενδότερα του, και πάλι η κατάρα θα ίσχυε και πάλι καταδικασμένοι θα ήτανε!
    Είναι όντως ολίγον τι στενάχωρο, αλλά στο φικάκι μου δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές
    γιατί πες πως κάτιτίς αισθάνεσαι για κάποιον άλλον, απ'τη στιγμή που βλέπεις το soulmate
    πάει τελείωσε , δεν υπάρχει κανένας άλλος, είστε μόνο εσείς οι δυο και κανένας άλλος
    δεν χωρεί τρίτος, (αυτό στο δικό μου φικ, κι αν χωρεί ο τρίτος είναι pro-soulmate)
    Ωραίο ζευγάρι επαναλαμβάνω ήταν , από εκεί και πέρα θεωρώ καταδικασμένη μόνο
    την Άννα απ'την στιγμή που θα γυρίσει πίσω.  Sad Razz 
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Τρι Μάης 13, 2014 11:13 pm

    Αυτό με ενόχλησε. Ότι θα την έπαιρνε αιχμάλωτη και θα την "ανάγκαζε" να τον αγαπήσει. Δηλαδή δεν την ρωτάμε καθόλου την κοπέλα, αυτή δεν έχει γνώμη.
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Μάης 13, 2014 11:20 pm

    ^Επειδή τώρα το κατάλαβα, σε περίπτωση που ήταν μια απλή θνητή, αυτό εννοείς;
    Και δεν βρισκόταν υπό το βάρος της κατάρας, ε ναι ίσως στην αρχή (αν δεν τον ήθελε να τις τσίνιζε)
    αλλά μιλάμε για τον Άγκραβέιν , δεν νομίζω να είχε πρόβλημα, στην πορεία..
    Πάρε για παράδειγμα το παραμύθι της Πεντάμορφη και του Τέρατος, του Φαντάσματος της Όπερας
    (αν και το δεύτερο είχε διαφορετική κατάληξη)
    Ωστόσο αν ίσχυε η κατάρα ακόμα κι αν γεννιόταν εκεί, όπως λέει κι ο king παρακάτω

    «Γνωρίζοντας όμως πλέον τι σου επιφυλάσσει η μοίρα, το πεπρωμένο σου, πως είσαι δέσμια μιας κατάρας απ’την οποία δεν μπορείς να ξεφύγεις, - απ’την στιγμή που γεννήθηκες. Πως η ψυχή και η καρδιά σου ανήκει αλλού, είναι συνυφασμένες με την ψυχή και την καρδιά κάποιου άλλου…» «Θα μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο να σε κατακτήσω ολοκληρωτικά, πόσο μάλλον να σε ελευθερώσω απ’αυτά τα δεσμά.»

    ^Δηλαδή και στο κάστρο του να την είχε, λόγω κατάρας, ξέρει πως δεν θα είχε ελπίδες, τώρα αν επανέλθουμε στο ενδεχόμενο να ήταν θνητή και να ήταν ερωτευμένη με κάποιον άλλον... Με συγχωρείτε δεν ξέρω τι να απαντήσω εδώ, ίσως και να μην μάθουμε ποτέ.  Razz 
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Τρι Μάης 13, 2014 11:22 pm

    Δε σου μιλάω ούτε για το αν ήταν κοινή θνητή ούτε αν ήταν ερωτευμένη με άλλον. Υπάρχει η πιθανότητα πολύ απλά να μην τον ήθελε. Σε αυτή την περίπτωση το δήλωσε ξεκάθαρα πως θα την ανάγκαζε να τον παντρευτεί/αγαπήσει κλπ. Αυτό με ενόχλησε. Το ότι στην ουσία της είπε πως θα την έχει όμηρό του και θα την κάνει ό,τι θέλει κι αυτή δεν ενοχλήθηκε. Εγώ πάντως θα ενοχλούμουν απίστευτα στη θέση της. Razz
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Μάης 13, 2014 11:26 pm

    ^Θα σε ενοχλούσε, ακόμα κι αν τον ήθελες, ακόμα κι αν στο έλεγε ο Τόμας ας πούμε, ?
    Κι αν αυτό που της είπε της το είπε με όμορφο, ευγενή τρόπο (δεν ήταν απότομο ας πούμε)
    και η φωνή του εξέπεμπε τρυφερότητα, απαλότητα, μια χροιά τέλος πάντων που δεν θα μπορούσες
    να αντισταθείς... Πες βρε παιδί μου ότι έχεις τον Λόκι ενώπιον σου και σου το λέει.
    Θα σε ενοχλούσε και τότε?
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Τρι Μάης 13, 2014 11:27 pm

    Νομίζω πως ναι. Razz
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τρι Μάης 13, 2014 11:30 pm

    Ω Θεοί, οκ, εφόσον όμως δεν γίνεται τίποτα, νομίζω πως δεν χρειάζεται να μιλάμε για δυνατότητα επιλογής, εδώ υπάρχει κατάρα, κι άλλωστε είναι και το χάσμα των εποχών, αυτό ο Άρχοντας μας
    το γνωρίζει έχει γνώση, αλλά και πάλι... δεν ξέρουμε τι θα γινόταν αν η Άννα ξαναγεννιόταν σε εκείνη την εποχή.
    Ίσως τώρα να επηρεάστηκα κι απ'την ταινία που ανέφερα πιο πάνω για αυτό έβαλα αυτή τη φράση.  Razz 
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Τετ Μάης 14, 2014 2:00 pm

    Lady Melisandre έγραψε:Δε σου μιλάω ούτε για το αν ήταν κοινή θνητή ούτε αν ήταν ερωτευμένη με άλλον. Υπάρχει η πιθανότητα πολύ απλά να μην τον ήθελε. Σε αυτή την περίπτωση το δήλωσε ξεκάθαρα πως θα την ανάγκαζε να τον παντρευτεί/αγαπήσει κλπ. Αυτό με ενόχλησε. Το ότι στην ουσία της είπε πως θα την έχει όμηρό του και θα την κάνει ό,τι θέλει κι αυτή δεν ενοχλήθηκε. Εγώ πάντως θα ενοχλούμουν απίστευτα στη θέση της. Razz
    Θα συμφωνησω με τη Γιαννα. Κι εγω οταν το διαβασα μου φανηκε καπως. Η Αννα ισως δεν ενοχληθηκε γιατι ηξερε πως δε θα μπορουσε να τη κρατησει παρα τη θεληση της. Ειναι πολυ πιο δυνατη απο αυτον και ισως δεν ηθελε να δωσει συνεχεια σε κατι που ετσι κι αλλιως δεν προκειτε να γινει ποτε. Αλλα ναι εμενα θα μου αρεσε εστω ενα σχολιο απο τη μερια της. Πιστευω η Ελενα κατι τετοιο δε θα το αφηνε με τιποτα ασχολιαστο. Ετσι ισως βλεπουμε και τις διαφορες στο χαρακτηρα της καθε κοπελας.
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τετ Μάης 14, 2014 3:18 pm

    Πιστευω η Ελενα κατι τετοιο δε θα το αφηνε με τιποτα ασχολιαστο. Ετσι ισως βλεπουμε και τις διαφορες στο χαρακτηρα της καθε κοπελας.

    ^Εδώ έρχομαι να συμφωνήσω κι εγώ, κάτι τέτοιο η Ελένα δεν θα το άντεχε, σημείο/πλοκή που θα δούμε και παρακάτω, μην ανησυχείτε, Βέβαια τότε η Ελένα θα βρεθεί σε δίλημμα, αλλά ας μην επεκταθώ περαιτέρω. Με την Άννα ας μην το κουράζουμε άλλο το θέμα, εφόσον δεν γίνεται τίποτα, αλλά ναι, δεν την πείραξε , όχι που θα την πείραζε και σε διαφορετική περίπτωση, κι αυτό ίσως και λόγω χαρακτήρα, αλλά είπα και πιο πάνω παίζουν ρόλο κι άλλοι παράγοντες.
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Arianne Martell Σαβ Μάης 17, 2014 4:15 pm

    Διάβασα όλη την πρώτη σελίδα,μέχρι εκεί που τα κανόνισαν να πάνε να βρουν τους ιππότες.Πολύ ωραίο το tribute στους πεσόντες και γενικά τα κομμάτια.Εν τω μεταξύ,εμένα πλέον με ελκύουν όλες.Η καθεμιά κουβαλά την δικιά της τρέλα.Αγαπημένο otp είναι Μέρλιν-Ελένα.Οι παραλληλισμοί με Φοίβη -Κόουλ απλά με πέθαναν.Τους αγαπούσα Crying or Very sad 
    Τα σημεία που με έκαναν να λιώσω είναι ο καπηλιο-καβγάς της Μόργκαν(Τόλμησε να απλώσεις τα κουλά σου πάνω μου και θα σου βγάλω τα μάτια και θα στα δώσω να τα φας" και "ωραία γεύση,τι μάρκα είναι?" tehe ) καθώς και τα αλλεπάλληλα "σκάσε Μέρλιν" της Ελένα. Awesome 


    Δε μ'αρέσει καθόλου ο Πέρσιβαλ με την Μόργκαν σαν ζευγάρι,πέρα ότι είναι τελείως αταίριαστοι θεωρώ ότι θα πρέπει να κρατήσεις την Μόργκαν αφοσιωμένη στον Γκάβιν/Γκαουέην.Θα είναι πιο λυρικό.Μη βιάζεσαι να κάνεις ρομάντζο για το ρομάντζο.Άσε οι σχέσεις μεταξύ των χαρακτήρων σου να έχουν ένα κάποιο βάθος  και να φαίνονται πιο αβίαστες και φυσικές.Επίσης θεωρώ ότι ο χαρακτήρας της Άννα πρέπει να ένα λίγο πιο μεγάλο βάθος.Το ότι είναι ευαίσθητη ή ευγενική,δε πα να πει ότι δεν έχει νεύρα ή ότι δε μπορεί να γίνει ζόρικη.Μην την κάνεις τελείως το γλυκό,βαρετό,άκακο κορίτσι.Αυτή είναι η γνώμη μου εμένα.Πάντως μ' 'άρεσε πολύ ο διαχωρισμός των δυνάμεων και ο Αγκραβέην φαίνεται πολλά υποσχόμενος χαρακτήρας.Ανυπομονώ για το παρακάτω hug 

    Άσχετη ερώτηση-σπόιλερ:Η Γκουέν στον Μέρλιν πέθανε στη γέννα? Surprised
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Σαβ Μάης 17, 2014 4:31 pm

    Εν τελη νομιζω συμφωνω και γω για Περσιβαλ Μοργκαν. Φανηκε καπως βεβιασμενο και ανουσιο απο τη στιγμη που ξερουμε οτι η Μοργκαν ειναι αλλου. Δε μπορω να καταλαβω πως γινεται να στεναχωριεται τοσο για τον Γκαβιν/Γκουειν, να μας λεει πως ειναι ο ερωτας της ζωης της και να κανει κατι με καποιον αλλον. Δε λεω κουκλι ο Περσι αλλα αυτη πως μπορεσε;
    Ειδικα οταν θα εμφανιστει κι αυτος θα ειναι ακομα πιο φανερο το ποσο λαθος ηταν αυτο με τον Περσιβαλ.
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Μάης 17, 2014 5:07 pm

    ^^THIS IS, MY BELOVED FAN, THIS IS... GOD BLESS THIS POST, !!! THANK YOU MY CHILD, THANK YOU !!!  blow kiss I love you Hero sweet Judge Claude Frollo 
    Καταρχήν Ματάκια μου, με κάνεις τόσο ευτυχισμένη και χαρούμενη που το συνέχισες, διαβάζοντας και βγάζοντας την πρώτη σελ. (η δεύτερη νομίζω δεν είναι τόσο μεγάλη) αλλά εφόσον έφτασες μέχρι εκεί είσαι μια χαρά, το περισσότερο το έβγαλες, Βουρ για την συνέχεια, είμαι της άποψης πως αν συνεχίσεις και αύριο ή το βράδυ, το'βγαλες!!!sweet  Συνεχίζω όμως, και πάλι thanks που βρήκες χρόνο και διάβασες και επίσης ευχαριστώ σε για τον τόσο όμορφο σχολιασμό (επαναλαμβάνω τα σχόλια σας για μένα έχουν τεράααστια σημασία, με βοηθούν να γίνω καλύτερη, να διορθώσω κάποια πράγματα, να αφαιρέσω/προσθέσω κάποια άλλα) Και ω ναι , θεωρώ όμορφο σχολιασμό ακόμα και πράγματα που σας φαίνονται άσχημα, αλλά ας επικεντρωθώ και έρθω και πάλι σε σένα Ντούλα μου: sweet 
    Αρχικά(θα μιλήσω με την σειρά που έχεις κάνει τον σχολιασμό σου)λατρεύω όλες τις μελωδίες φιλενάδα, δεν σου κρύβω πως έχω κάνει αρχείο με το soundtrack του φικ, αλλά το γεγονός ότι τα κομμάτια που βάζω προσπαθώ να εναρμονίζονται με τις σκηνές ναι, είναι γεγονός. Και μένα με ελκύουν όλες, η κάθε μια βέβαια με διαφορετικό τρόπο, ίσως περισσότερο η Μόργκαν για ιπποτικούς κυρίως λόγους,  Razz whistle Ω ναι, η κάθε μία, αν προσέξεις και τα σχόλια που έχω κάνει πιο πάνω έχει τον δικό της ξεχωριστό χαρακτήρα, μόνο η Τζέιν νομίζω συμπληρώνει και τις τρεις, αν δεν κάνω λάθος κι απ'όσο την έχω ψυχολογήσει. Μερλένα κι εσύ ε? Παρακάτω να δεις τι γίνεται με αυτούς τους δυο έχουμε πήξει στο μέλι, δεν το συζητώ. Ω ναι τους παραλληλισμούς επίτηδες τους έβαλα καθότι εκείνο το ζευγάρι το λάτρευα κι εγώ.  I love you 
    Το σημείο που σε έκανε να γελάσεις είναι εμπνευσμένα απ'αυτές εδώ τις σκηνές, (σκηνή 1η) ~> κάτι θέλω να πω εδώ, να περάσω κάποιο μήν. θα το καταλάβεις παρακάτω, ή ίσως θα το πάρεις πρέφα κι απ'αυτό το ποστ.
    (σκηνή 2η) ~δλδ είμαι τόσο τρομερή, πως μπορώ και τα συνδυάζω όλα μέσα σε ένα στορυ, αυτό το φικ είναι έπος!  Razz 

     Surprised Shocked Surprised Shocked Surprised Shocked Έχω πάθει σοκ με αυτήν την δήλωση,!! (που είναι βεβαίως δικαίωμα του καθενός βεβαίως βεβαίως να έχει τις απόψεις του, και τα opt του σε ένα φικ,στόρυ) αλλά δεν σ'αρέσει το Persgan?! Ώι, έχω πάθει σοκ! Αλλά οκ... σαν καλός συγγραφέας που είμαι (λέμε τώρα  Razz ) θα επεξεργαστώ τα σχόλια το αναγνώστη φίλου μου και θα κάτσω να αναλύσω μαζί του.  Razz Τώρα θα βαδίσω σε μονοπάτια spoiler αλλά είναι ο μόνος τρόπος για να καθησυχάσω την Ντούλα αλλά και το αγαπημένο Μαριώ που μόλις σχολίασε,
     :
    Τώρα ας περάσουμε στην Άννα, δεν καταλαβαίνω το ...
    Επίσης θεωρώ ότι ο χαρακτήρας της Άννα πρέπει να ένα λίγο πιο μεγάλο βάθος.
    ^Ναι συμφωνώ είναι ευαίσθητη, ναι συμφωνώ πως έχει κι εκείνη νεύρα, και θα δούμε παρακάτω πως θα εξελιχθούν, εκδηλωθούν, σπάσουν, αλλά αυτός είναι κυρίως ο χαρακτήρας της , ο ευαίσθητος και ο εύθραυστος, δεν ξέρω κατά πόσο δυναμική θα γίνει στη συνέχεια (θα δείξει) αλλά μην περιμένεις να σηκώσει μπαιράκι, να κάνει επανάσταση όπως οι άλλες, είναι κάτι που δεν την χαρακτηρίζει και δεν την αντιπροσωπεύει δυστυχώς καθόλου.Τώρα για το αν αυτός ο χαρακτήρας καταντήσει κουραστικός παρακάτω αυτό θα το δούμε μέσα απ'τις σκηνές (συγκεκριμένες που θα ακολουθήσουν οπότε αναμείνατε καλέ μου αναγνώστη)  Razz 
    Ναι είχα ανάγκη να κάνω αυτόν τον διαχωρισμό, όχι μόνο γι αυτούς που διαβάζουν αλλά κι για μένα, Έχω μιλήσει πιο πάνω για τον Άγκραβέιν, και με θλίβει που έχουν έρθει έτσι δύσκολα τα πράγματα και για εκείνον. Αλλά that's life, τι άλλο να πω.  Razz Ναι παιδί μου keep going και πάλι thanks  hug για τα σχόλια σου κυρίως.

    Εdit: απαντώντας στην ερώτηση σου - σπόιλερ κι όπως αναφέρω και στην αρχή της ιστορίας, ναι, Η Γκούεν πεθαίνει στη γέννα, καθότι έπρεπε να βρω έναν τρόπο ούτως ώστε εκείνη με την Τζέιν να μην έρθουν σε επαφή γιατί λόγω της καταπληκτικής ομοιότητας ίσως και να τρελαθούν, Επίσης με το γύρισμα του χρόνου πίσω μην περιμένετε η βασίλισσα να σωθεί απ'αυτή τη γέννα, είναι προκαθορισμένο να πεθάνει έτσι κι αλλιώς και τα κορίτσια δεν θα μπορούν να κάνουν κάτι για να το αποτρέψουν αυτό. Λυπάμαι. Αυτά.  Razz 

    ^Μαράκι νομίζω ότι σου λύθηκα οι απορίες με το ποστ μου στην Ντούλα, επίσης να αναφέρω κάτι που συζητούσα στο skype με την αδελφή τις προάλλες,
     :
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Σαβ Μάης 17, 2014 5:34 pm

    Ειδικα στο επιμαχο κομματι καταλαβαινουμε τι σκεφτεται η Μοργκαν και οτι ειναι μπερδεμενη και γιατι κανει οτι κανει με τον Περσι. Απλα οσο το ξανασκεφτομαι δε ξερω αν ειναι ρεαλιστικο ολο αυτο γιατι δε μιλαμε για εναν απλο ερωτα με τον Γκουειν αλλα για κατι πολυ πιο δυνατο. Στην πραγματικοτητα ολοι εχουμε αδυναμιες αλλα η σχεση Μοργκαν Γκουειν οπως λες κι εσυ ειναι προφητικη. Σχεδον εξωπραγματικη. Ειναι soulmates. Δε ξερω νιωθω οτι μετα απο αυτο χανει η σχεση το ολο soulmate thing. Δε τιθεται θεμα αν θα θυμαται ο Περσι, το θεμα ειναι οτι θα θυμαται η Μοργκαν.
    Δε καταλαβα αυτο που ειπες οτι θα το αποκαλυψει η Μοργκαν στον ενδιαφερομενο και θα ναι πατσι, αλλα ειπες μη ρωτησουμε περισσοτερα.
    Τωρα πρεπει να φυγω αλλα θα επανελθω.
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Μάης 17, 2014 5:39 pm

    Παρακαλώ μην ανοίγετε αν δεν έχετε φτάσει στο επίμαχο σημείο  :

    ^Τελικά αυτό το έπος είναι σειρά με επ. εύχομαι να το παρακολουθούσαν περισσότεροι, Α! Παρεπιπτόντως αύριο ανεβάσω υλικό οπότε αναμείνατε.  Razz
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Arianne Martell Σαβ Μάης 17, 2014 9:27 pm

    Kοίτα ενθουσιασμό Cool 
    Με κολακεύετε δεσποσύνη tehe 

    Δε το πα καλά αυτό με την Άννα και σε μπέρδεψα.Δε με ενοχλεί ο τρόπος που είναι.Το αντίθετο,την συμπαθώ πάρα πολύ.Το είπα πιο πολύ σαν whishful thinking,ότι ακριβώς επειδή είναι η πιο ασυνήθιστη όσον αφορά τον χαρακτήρα προσφέρεται για τεράστιο emotional plot twist και ότι θα μου άρεσε να την δω να αλλάζει.Και γενικά είμαι εθισμένη στα plot twists όσον αφορά τους χαρακτήρες των χαρακτήρων.Είμαι μεγάλη φαν του "τα γεγονότα είναι αυτά που πλάθουν τον χαρακτήρα" στην λογοτεχνία και θα μου άρεσε να τους δω να αλλάζουν όλοι.

    Συνήθως το χω αυτό το κακό να τα λέω συνοπτικά και να νομίζω ότι ο άλλος με καταλαβαίνει,αλλά στην πραγματικότητα μυρίζει τα νύχια του Twisted Evil 

    Α,και ξέχασα να πω πριν πόσο αγαπώ το πως πλακώνονται.Ειδικά αυτή η Τζέιν πως τα πετάει έτσι respect 
    Το τελείωσα hurray 
    Αγαπημένοι της δεύτερης σελίδας ο Κέι και η Τζέιν τους οποίους σιππάρω άγρια.Τα θερμά μου συγχαρητήρια για την επιλογή των stills του.Το παλικάρι είναι το κάτι άλλο Judge Claude Frollo 
    Επίσης,τα τα κομμάτια συνεχίζουν να  είναι κορυφαία.Μπορούμε να κάνουμε και παραγγελιές? tongue 

    Δύο πράγματα:
    1.Ο Σερ Λεόν και ο Λάιονελ είναι διαφορετικοί έτσι?
    2.Δεν σε ρώτησα ΓΙΑΤΙ ψόφησες εσύ την Γκουίνεβιρ αλλά ΑΝ πέθανε στη γέννα η Γκουέν του Μέρλιν σύμφωνα με την σειρά.

    Ανυπομονώ για την συνέχεια.Write like the wind,dear hurray
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Μάης 17, 2014 11:41 pm

    Arianne Martell έγραψε:Kοίτα ενθουσιασμό Cool 
    Με κολακεύετε δεσποσύνη tehe 

    Δε το πα καλά αυτό με την Άννα και σε μπέρδεψα.Δε με ενοχλεί ο τρόπος που είναι.Το αντίθετο,την συμπαθώ πάρα πολύ.Το είπα πιο πολύ σαν whishful thinking,ότι ακριβώς επειδή είναι η πιο ασυνήθιστη όσον αφορά τον χαρακτήρα προσφέρεται για τεράστιο emotional plot twist και ότι θα μου άρεσε να την δω να αλλάζει.Και γενικά είμαι εθισμένη στα plot twists όσον αφορά τους χαρακτήρες των χαρακτήρων.Είμαι μεγάλη φαν του "τα γεγονότα είναι αυτά που πλάθουν τον χαρακτήρα" στην λογοτεχνία και θα μου άρεσε να τους δω να αλλάζουν όλοι.

    Συνήθως το χω αυτό το κακό να τα λέω συνοπτικά και να νομίζω ότι ο άλλος με καταλαβαίνει,αλλά στην πραγματικότητα μυρίζει τα νύχια του Twisted Evil 

    Α,και ξέχασα να πω πριν πόσο αγαπώ το πως πλακώνονται.Ειδικά αυτή η Τζέιν πως τα πετάει έτσι respect 
    Το τελείωσα hurray 
    Αγαπημένοι της δεύτερης σελίδας ο Κέι και η Τζέιν τους οποίους σιππάρω άγρια.Τα θερμά μου συγχαρητήρια για την επιλογή των stills του.Το παλικάρι είναι το κάτι άλλο Judge Claude Frollo 
    Επίσης,τα τα κομμάτια συνεχίζουν να  είναι κορυφαία.Μπορούμε να κάνουμε και παραγγελιές? tongue 

    Δύο πράγματα:
    1.Ο Σερ Λεόν και ο Λάιονελ είναι διαφορετικοί έτσι?
    2.Δεν σε ρώτησα ΓΙΑΤΙ ψόφησες εσύ την Γκουίνεβιρ αλλά ΑΝ πέθανε στη γέννα η Γκουέν του Μέρλιν σύμφωνα με την σειρά.

    Ανυπομονώ για την συνέχεια.Write like the wind,dear hurray

    ^Γίνεται να κάνει ο άλλος σχόλια/σεντόνι(κι άσχημα σχόλια να είναι) και να μην ενθουσιαστώ,
    Αλίμονο μου dear! Razz winking 
    Τώρα που μου το εξήγησες dear, όσον αφορά την Άννα τώρα το κατάλαβα, sorry,  Facepalm Nομίζω πως υπάρχει ένας και μοναδικός τρόπος στο να αλλάξει ριζικά η Άννα (αν αυτό εννοείς) κι αυτός έχει να κάνει με το soulmate της, αλλά ακόμα το σκέφτομαι πολύ σοβαρά στο να προβώ σε αυτήν την αλλαγή dear, δεν ξέρω τι θα κάνω μαζί της, γιατί για να είμαι ειλικρινής την προτιμώ έτσι, Αλλά χαίρομαι που μου εκφράσατε τον πόθο σας, αλλά και την άποψη σας, εκτιμήσεις σας, Ίσως δούμε κάποιον άλλον χαρακτήρα να αλλάζει κατ'αυτό τον τρόπο που περιέγραψες,  sweet 
    Όχι νομίζω κατάλαβα καμάρι μου τι εννοείς, και όπως είπα πιο πάνω δεν αποκλείεται να το δούμε μέσα στο στόρυ αλλά όχι συγκεκριμένα στην Άννα αλλά κάποιον άλλο ήρωα.  winking 
    Οι αδελφές μεταξύ τους, πως πλακώνονται; Παρακάτω να δεις τι γίνεται, θα ξεκαρδιστείς lol 
    Θηρίο μου, το'ξερα ότι θα το έβγαζες αμέσως, απ'την στιγμή που τελείωσες την 1η σελ. επόμενο ήταν  winking cheers 
    Ωχ, τους σιπάρεις άγρια ε? οκ επόμενο ήταν, το περίμενα δεν λέω, αλλά δεν μιλώ, δεν μιλώ....  angel Εμ sorry κιόλας τι εννοείτε stills , εννοείτε εικόνες, εμφάνιση? Ε ότι είναι το κάτι άλλο δεν χωρεί αμφιβολίας πέρι τούτου.  I love you Aχ σε ευχαριστώ ματάκια μου γλυκιά,  blow kiss I love you Εμ τι εννοείτε όσον αφορά τις παραγγελίες?  Razz 

    Απάντηση στα δυο πράγματα:
    1.) Όχι είναι το ίδιο πρόσωπο απλά του άλλαξα ολίγον τι το όνομα, τον λένε Λάιονελ, αλλά τον φωνάζουν και Λεόν.  Razz 
    2.)Όχι σύμφωνα με την σειρά η τελευταία σκηνή της Γκουέν είναι που μπαστακώνεται στον θρόνο και φωνάζουν όλοι από κάτω "Long live the Queen." Razz 

    Συνέχεια θα ανέβει αύριο, το υπόσχομαι, Ξέρεις πόσο υλικό υπάρχει έτοιμο και πρέπει να ανέβει, Άστα να πάνε  Razz 
    Τώρα που το ολοκλήρωσες κιόλας, πες μου αν θες να σου στείλω ένα συγκεκριμένο πμ, ή όχι? Απ'αυτό κιόλας εξαρτάται πόσο βρίσιμο θα φάω ή όχι.  Razz Razz
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σχόλια για το "Cursed Souls" - Σελίδα 14 Empty Απ: Σχόλια για το "Cursed Souls"

    Δημοσίευση από Nïx Κυρ Μάης 18, 2014 1:03 am

    Arianne Martell έγραψε:Διάβασα όλη την πρώτη σελίδα,μέχρι εκεί που τα κανόνισαν να πάνε να βρουν τους ιππότες.Πολύ ωραίο το tribute στους πεσόντες και γενικά τα κομμάτια.Εν τω μεταξύ,εμένα πλέον με ελκύουν όλες.Η καθεμιά κουβαλά την δικιά της τρέλα.Αγαπημένο otp είναι Μέρλιν-Ελένα.Οι παραλληλισμοί με Φοίβη -Κόουλ απλά με πέθαναν.Τους αγαπούσα Crying or Very sad 
    Τα σημεία που με έκαναν να λιώσω είναι ο καπηλιο-καβγάς της Μόργκαν(Τόλμησε να απλώσεις τα κουλά σου πάνω μου και θα σου βγάλω τα μάτια και θα στα δώσω να τα φας" και "ωραία γεύση,τι μάρκα είναι?" tehe ) καθώς και τα αλλεπάλληλα "σκάσε Μέρλιν" της Ελένα. Awesome 


    Δε μ'αρέσει καθόλου ο Πέρσιβαλ με την Μόργκαν σαν ζευγάρι,πέρα ότι είναι τελείως αταίριαστοι θεωρώ ότι θα πρέπει να κρατήσεις την Μόργκαν αφοσιωμένη στον Γκάβιν/Γκαουέην.Θα είναι πιο λυρικό.Μη βιάζεσαι να κάνεις ρομάντζο για το ρομάντζο.Άσε οι σχέσεις μεταξύ των χαρακτήρων σου να έχουν ένα κάποιο βάθος  και να φαίνονται πιο αβίαστες και φυσικές.Επίσης θεωρώ ότι ο χαρακτήρας της Άννα πρέπει να ένα λίγο πιο μεγάλο βάθος.Το ότι είναι ευαίσθητη ή ευγενική,δε πα να πει ότι δεν έχει νεύρα ή ότι δε μπορεί να γίνει ζόρικη.Μην την κάνεις τελείως το γλυκό,βαρετό,άκακο κορίτσι.Αυτή είναι η γνώμη μου εμένα.Πάντως μ' 'άρεσε πολύ ο διαχωρισμός των δυνάμεων και ο Αγκραβέην φαίνεται πολλά υποσχόμενος χαρακτήρας.Ανυπομονώ για το παρακάτω hug 

    Άσχετη ερώτηση-σπόιλερ:Η Γκουέν στον Μέρλιν πέθανε στη γέννα? Surprised


    MΩΡΗ ΝΤΟΥΛΑ. ΠΕΣ ΕΝΑ ΓΕΙΑ

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 11:00 am