Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

The Borgias - TV Series (2011)

Μοιραστείτε

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Τόπος : Storm's End

Armory
    : Baratheon Baratheon

Απ: The Borgias - TV Series (2011)

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Πεμ Ιουλ 18, 2013 9:27 pm

Βρε Κώννι, (που βρίσκεσαι; ) τι ήταν αυτό το 6ο, 'φωτιά και λάβρα' δλδ , δεν αντέχω άλλο άναψα. Razz 
    1χ06:
    Μα δλδ το μισό επ. δεν ήταν και τίποτα άλλο, πήδημα στα δάση/λίμνες/αγρούς, πήδημα σε κάμαρες, πήδημα ακόμα και σε αίθουσα πτωμάτων, ταριχευμένων βεβαίως βεβαίως...Razz  Οκ εντάξει κι έναν Ροβέρε να προσπαθεί να κάνει κοννέ με τον 'βασιλιά' Κάρολο της Γαλλίας για εισβολή στη Ρώμη κι εκθρονισμό του Πάπα ως συνήθως... Razz Κατ'άλλα ένας γάμος (Σάντσια- Τζόφρε... να δεις που αυτοί κάνουν αντιγραφές, να μου το θυμηθείς Razz ), ένας καυγάς που τον προκάλεσε ο σκατοτενεκές κι έφαγε και τις χρονιάς του απ'τον Πάπα (τι σου έφταιξε ρε ο πρώην της μάνας σου, δλδ μόνο ο Πάπας να περνάει καλά;! η μάνα όχι!), μιλάμε το χαστούκι πολύ το ευχαριστήθηκα να αγιάσει το χέρι σου Ροδρίγο, ... Καλά μιλάμε τον παραλληλισμό της γεωγραφικής εισβολής της Γαλλίας (και της Νάπολής) με το πόδι/γάμπα της Φαρνέζε δεν θα τον σχολιάσω Razz ο άλλος δοκίμασε την νύφη του αδελφού του σαν καλός σκατοτενεκές/αρχιστράτηγος που είναι... Αφού την θες ρε κι εσύ τόσο πολύ γιατί δεν την παίρνεις; Α ναι ξέχασα , είναι νόθα , θα σου βγει το όνομα , μη χειρότερα δλδ Razz η γλυκιά μας κι αθώα Λουκρέτζια καλά περνάει κι αυτή με τον σταβλίτη/Νάρκισσο , πάλι καλά που άλλος κούτσαινε και το γλιτώσαμε το σκάνδαλο , να ναι καλά το βούτυρο... Razz κι η άλλη η Ούρσουλα αντί να πει κι ευχαριστώ για την ελευθερία/χαρά/ηδονή πήγε κι έγινε καλόγρια... Γυναίκες σου λέει ο άλλος μετά, αχ κι εκείνος όταν λέει ότι θα την καταδιώκει κι ότι δεν θα μπορεί να ελευθερωθεί απ'αυτόν :inlove: :inlove: :inlove: Αχ και τα μαύρα πως του πάνε... Επιτέλους είδε κι η Λουκρέτζια την οικογένεια της, όσο να πεις μια ανησυχία την είχα... Razz  

1Χ07:
    Έλα είδα και το 7ο για απόψε... χεχεχε... κι ενώ η Γαλλία εισβάλλει στο Μιλάνο με τα κανόνια της (καλά μιλάμε το μακελειό, για να μην μιλήσω για το blood, πόσο τεράστια η διαφορά όμως απ'τις σειρές του BBC , τώρα το διαπιστώνω αυτό) κι στη συνέχεια στη Φλωρεντία , με ανοιχτές αγκάλες όμως... Ο στατοτενεκές συνεχίζει να δοκιμάζει τις χαρές της ζωής, κι ο Καίσαρας επισκέπτεται την Αδελφή του ελέους Μάρθα;! Μπλιαχ το Ούρσουλα έγινε Μάρθα... κι εκεί που πήγε να την αγγίξει και δεν τον άφησε ... Αχ είπα έλα να αγγίξεις εμένα αγαπημένε, μα τι μανάρι με τα μαύρα δεν αντέχω :inlove: :inlove: :inlove: Εντωμεταξύ να βλέπεις τον Άιρονς να λέει ορισμένες λέξεις in english που φαίνεται η ελληνική τους σημασία , ή εκεί που είχε η άλλη περίοδο και λέει "Δεν θα μας επιτραπεί η είσοδος απόψε.":rofl: :rofl: :rofl: ΘΕΌΣ ! Μπράβο Λουκρέτσια κορίτσι μου, μια χαρά τον τακτοποίησες τον σύζυγο με την γλυστρίδα θα του ξεπαστρέψεις και το άλλο πόδι, τον πελαργό όμως απ'τον Νάρκισσο δεν τον γλύτωσες Razz Μανία που έχει όμως αυτό το παιδί με την ελονοσία αμάν, κι οι σκηνές με την Φαρνέζε που πάει στο Πεζάρο πολύ μου άρεσαν , Αχ κι ο γλυκός αδελφός εκεί προ των πυλών να προστατέψει την αδελφούλα του... Αχ... :inlove: Έλα ρε η μικρή περιμένει παιδί;! Σ-Ω-Π-Α Shocked give up Razz 

Εντίτ: αυτός ο Γάλλος βασιλιάς πολύ μου την δίνει... 
    Έλα ρε ο Ροδρίγο έχει κι αυτός εξομολογητή;! Θα μου πεις τις δύσκολες ώρες πως να περάσει κι αυτός, ζητά συγχώρεση για τις αμαρτίες του Razz 
    Εν τω μεταξύ ο Καίσαρας ζητά πολεμικό έλεγχο κι ο Πάπας την δίνει στον Ιωάννη ;! καλά , είναι μετά καλά του ο holly father ; or not ; :oO: 
    ο κουφός κι άλαλος πατέρας του κουνιστού Αλφόνσο μας άφησε χρόνους κι αυτός, άντε ζωή σε μας... πάντως η νόθα αδελφή τέλεια, με πλούσια προσόντα, τα δοκιμάζει ο σκατοτενεκές είπαμε... Άρε κακομοίρη Τζόφρε κι εσύ... Razz 

Visenya Targaryen
    Φύλακας της Ανατολής
    Φύλακας της Ανατολής

Αριθμός μηνυμάτων : 467
    Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2012
    Τόπος : Dragonstone

Armory
    : Targaryen Targaryen

Δημοσίευση από Visenya Targaryen Την / Το Παρ Ιουλ 19, 2013 2:29 am

Ενας χαμος!! panic

Σπόιλερ:
    Καλεεε συγχωριανοι, σκοτωσαν τον λεβεντη, του Παπα το παιδι! panic 

Ε οχι ρε φιλε δε περιμενα να πεθανει ο Χουαν!! tongueΗταν o villain της υποθεσης και με την αρρωστια θα γινοταν ακομη πιο σαικο. Επισης αυτη τη σκυλα τη Σφορτσα, ενω ολους τους μισω, αυτη μου βγαζει ενα δεος η μπιτς. Razz Το μυξιαρικο της παλι, μιεχ.
    Εντωμεταξυ αυτον τον τρελαρα τον μοναχο ποτε θα τον καψουν εντελως!??Neutral  Σα κατσαριδα ειναι ο ατιμος, δε πεθαινει με τπτ. Εμενα ρε γαμωτο γιατι μαρεσε ο μελαχρινος ο αρραβωνιαρης της Λουκρετσια:/ Σιγα τον θεο το ζωγραφο που εξαιτιας του χασαμε ολοκληρη συμμαχια:Ο Και της το ειπε η (θεαρα!) μανα της, εχε τους και τους δυο! Οχι καντε οτι κανετε και διαλυστε τα ολα. Awesome 

Ντιαρ, ντιαρ Λουκρετσια.... Εισαι νινι ακομα. blase 

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Τόπος : King's Landing

Armory
    : Lannister Lannister

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Σαβ Ιουλ 20, 2013 2:44 am

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ tongue

Κάτσε, τέλειωσες 2ο κύκλο;
    Για τον μοναχό, αν λες τον Ντελλα Ρόβερε, έχω να σου πω tongue

“Once I faced a female with diamond skin," Nix said breathlessly. "I was transfixed - even as she was choking the life out of me."
    "Really?"
    "No, I saw that character on X-men. I just wanted to commiserate. Alas, I have no weaknesses."
    "Except your insanity," Lucia pointed out.
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Nix the Everknowing is the first Valkyrie made by Woden and Freya and therefore the most powerful Valkyrie. She is over 3,000 years old and was born "Phenix". She was once betrothed to Loki.

She is a soothsayer and has gone mad from all the visions that she has seen. Her mind more in the future than in the present earned her the nickname Nucking Futs Nix.

Lately the strain of steering the Accession and juggling possible futures has left her farther from sanity and ragged. Thought by many to be trying to obtain Goddess status due to her age and strength.

Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς

Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Τόπος : THE WALL

Armory
    :

Δημοσίευση από Nightsguard Την / Το Σαβ Ιουλ 20, 2013 10:04 am

Συνιστώ και το κόμικ που κυκλοφορεί με συνδημιουργό τον Μίλο Μανάρα.Την σειρά δεν την βλέπω ακόμη.Μπορεί στο μέλλον

Visenya Targaryen
    Φύλακας της Ανατολής
    Φύλακας της Ανατολής

Armory

Δημοσίευση από Visenya Targaryen Την / Το Κυρ Ιουλ 21, 2013 7:19 pm

Cersei Lannister έγραψε:ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ tongue

Κάτσε, τέλειωσες 2ο κύκλο;
    Για τον μοναχό, αν λες τον Ντελλα Ρόβερε, έχω να σου πω tongue

Τελειωσα και μπηκα 3ο. Για τον αλλον ελεγα μωρε αλλα νταξει τλκα κανονιστηκε. whistle tongue 

Εντωμεταξυ τι ηταν αυτο που μας καναν με τον Ροντριγκο! Shocked Να τραβαω τα μαλλια μου για να μην πω και τπτ αλλο. panic   Νταξει η Λουκρετσια ρισπεκτ με το κολπακι με τα καρβουνα.-

Σπόιλερ:
    Επισης κατι αρχιζει να γινεται με Τσεζαρε!! dance 

Τωρα τωρα ειναι τα καλα. blase 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Κυρ Ιουλ 21, 2013 11:08 pm

1χ08:
    Έλα , απέδρασαν τελικά τα κοριτσόπουλα, αλλά δυστυχώς την πλήρωσε ο νεαρός χωριάτης και έφαγε το μαστίγωμα της χρονιάς του, κρίμα το παιδί... Καλά κι η Λουκρέτσια με την μαντμαζέλ Φαρνέζε δεν πήγαν και πολύ μακριά, τις πρόλαβε ο Κάρολος ο οποίος κακομοίρης κι αυτός καταγοητεύτηκε απ'την νεαρά κι έχει γίνει χαλί να τον πατήσει... Razz Εν τω μεταξύ η Ρώμη στο έλεος της, κι ένας Πάπας ανένδοτος, 'Θα μείνουμε εδώ!' , ωραία χρυσέ μου μείνε να δω τι θα καταλάβεις , να σε εκθρονίσει κι ο άλλος ο Ρόβερε που καμαρώνει σαν γύφτικο σκερπάνι κι αυτός! Βρε ουστ από εκεί , προδότη κι εσύ! tongue Καλέ είδαμε τον Μικελέτο , που χάθηκε αυτό το παιδί;! Έβαψε το παιδί ξανθούν;! Razz Να χαρώ εγώ Δούκα και Αρχιστράτηγε τις δεξιότητες σου και τις πολεμικές σου τεχνικές που γενικεύονται όλες σε μία μόνο λέξη: Υποχώρηση. Πάντως πλάκα πλάκα ήταν η πρώτη φορά σε όλα αυτά τα επ. που φοβήθηκα μην πάθει τπτ ο σκατοτενεκές, και τι κουκλί που ήταν με την πανοπλία , και πως του πήγαινε το κόκκινο φτερό, Αχ τι κουκλάκι Razz Επίσης χάρηκα/μ'άρεσε πολύ η σκηνή που συναντήθηκε με την αδελφή του... Ο Καίσαρας όπως πάντα με τα πορφυρά/μαύρα/δερμάτινα (oh Holy mother of God deliver me from this man :inlove: ) κάνει ότι περνάει απ'το χέρι του να βοηθήσει κι αυτός την 'αγαπημένη' του μοναχή αλλά κι αυτή δεν υποχωρεί, παραμένει ταγμένη στα θεία... Razz Βρε τον Ροδρίγο τελευταία στιγμή είπε να αλλάξει εμφάνιση, σε τι θα τον βοηθήσει αυτό, άγνωστον... Razz give up 

1χ09:

Μώρε μπράβο τον Αλέξανδρο/Ροδρίγο, με την ταπεινή του ενδυμασία (γυμνός στα μάτια του Θεού) κατάφερε να φέρει 'στα μέτρα του' , εκεί που θέλει τον Κάρολο της Γαλλίας , εξασφαλίζοντας του στέψη/θρόνο κι διέλευση στην Νάπολη , όπου χρειάστηκε να υποστεί όλη αυτό το αποκρουστικό θέαμα της πανώλης;! ohhh Holy mother ειλικρινά σε εκείνο το σημείο μου ήρθε να ξεράσω, πως μπόρεσα και συγκρατήθηκα ... give up Razz ο αγαπητός Καρδινάλιος δεν μπόρεσε τελικά να συγκρατηθεί και πήρε εκδίκηση για τον εξευτελισμό και την κακοποίηση της αγαπημένης του αδελφής, εύγε τέκνον μου, i'm so proud of you :inlove: :inlove: :inlove:  Καλά την στιγμή δε που κάνανε επίδειξη για την απόδειξη της ανικανότητας του Σφόρτσα ήμουν έτσι :rofl: :rofl: :rofl: αφού μπήκε κι η μάνα μου μέσα, της εξήγησα με λίγα λόγια, το είδε και ξεκαρδίστηκε κι εκείνη , χώρια το λάχανο που έπεσε μετά... :rofl: κι έτσι ακυρώθηκε αυτός ο ευτυχής γάμος... Οι ατάκες - γκριμάτσες του Άιρονς όλες θεϊκές απ΄την αρχή της σεζόν μέχρι το τέλος , εκείνο το '  θα μείνει στην ιστορία της σειράς , η εκείνο το ' 
    i missed those hands, i missed this face... ωωωω Χριστέ μου έτοιμη να σωριαστώ να πέσω κάτω είμαι... ωωω ξεχειλίζω από 'αδελφική' αγάπη κι όχι μόνο... :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Razz Razz And finally the last scene, with the whole family (περίεργο αλλά μου 'λειψε ο σκατοτενεκές σ' αυτό το επ. στεναχωρήθηκα που τον είδα μόνο στην τελευταία σκηνή Razz ) με την γέννηση του παιδιού της Λουκρέτσια αλλά και με την μάζωξη όλης της οικογένειας , της χαράς/ευτυχίας που είναι αγόρι, (δεν σχολιάζω την στιγμή που η Μάρθα έδωσε το παιδί στον Καίσαρα, the 7 Heavens) μιλάμε είχε ένα βλέμμα μόλις του είπε πως είναι αγόρι... λες κι ήθελε να πέσει πάνω στην αδελφή να την φάει... χεχεχε... πως συγκρατείται δεν ξέρω... Razz Και μετά όλοι εκεί στο bed μαζεμένοι , τι συγκίνησης... μιλάμε ακούγοντας αυτό... (ειδικά τα τελευταία λεπτά μου σηκώνεται η τρίχα κάγκελο, θυμίζει πολύ Tudors, μιας που ο composer είναι the same Razz )

(To αγαπώ/λατρεύω :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: ) 

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Δευ Ιουλ 22, 2013 7:02 pm

τα δαμε, τα δαμε Razz Αχ αυτός ο Τσέζαρε Razz

“Once I faced a female with diamond skin," Nix said breathlessly. "I was transfixed - even as she was choking the life out of me."
    "Really?"
    "No, I saw that character on X-men. I just wanted to commiserate. Alas, I have no weaknesses."
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Nix the Everknowing is the first Valkyrie made by Woden and Freya and therefore the most powerful Valkyrie. She is over 3,000 years old and was born "Phenix". She was once betrothed to Loki.

She is a soothsayer and has gone mad from all the visions that she has seen. Her mind more in the future than in the present earned her the nickname Nucking Futs Nix.

Lately the strain of steering the Accession and juggling possible futures has left her farther from sanity and ragged. Thought by many to be trying to obtain Goddess status due to her age and strength.

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Τόπος : Asshai

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Τετ Ιουλ 24, 2013 8:18 pm

Nightsguard έγραψε:Συνιστώ και το κόμικ που κυκλοφορεί με συνδημιουργό τον Μίλο Μανάρα.Την σειρά δεν την βλέπω ακόμη.Μπορεί στο μέλλον

Το χω διαβάσει αλλά μάλλον μόνο σ εμάς άρεσε Razz

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Παρ Ιουλ 26, 2013 1:33 am

2χ01:
    Έλα ρε Μικελέτο, όχι το παπαδοπαίδι κι εσύ, είπαμε να τον δηλητηριάσουμε τον άλλον , να τον λυγίσουμε , να τον κάνουμε να 'πάει' με τα δικά μας τα νερά αλλά όχι να πνίξουμε και νέο άνθρωπο. Σαν ένας άλλος Κλάους Μικαέλσον κι εσύ, εκείνος έπνιξε σε συντριβάνι , εσύ σε πηγάδι... Razz Αχ ένας χρόνος πέρασε και τα μαλλάκια του Καίσαρα μάκριναν, αχ και πόσο του πάνε τα μαύρα τα ράσα (οκ καταντάει κουραστικό, το'χω ξαναπεί, ζω για την στιγμή που θα του κάνουν κοτσιδάκια και θα του βγει το μαλλί μπούκλες-σπαστό, αχ εκεί θα σωριαστώ :inlove: Razz )... Καλά μιλάμε η έκφραση του πάπα την στιγμή που ήταν στην μπανιέρα με την άλλη καθώς έφτανε η περιβόητη ερωμένη Τζούλια και όταν υποδέχτηκε τον πρέσβη με το μωρό στην αγκαλιά καθώς κουνιόταν , άπαιχτος μιλάμε , ξεράθηκα στο γέλιο :rofl: :rofl:  "όχι, όχι μην κλαις ο πρέσβης φταίει για όλα" Αχ κ. Πρέσβη μας κακομαθαίνετε... Razz :rofl: η έκφραση του Άιρονς επίσης "we are one, united, we are family" να το λέει γρυλίζοντας για να το βάλουν μέσα στο μυλό τους οι άλλοι οι σκατοκέφαλοι (παρντόν Καίσαρα δεν το ήθελα)... καλέ έναν χρόνο τώρα πότε πρόλαβε και ομόρφυνε ο σκατοτενεκές, για τον ρόλο του σωματοφύλακα Άραμη κούκλος θα ήταν ποποπο ομορφιές.. Razz Επίσης πότε πρόλαβαν τα δυο αδέλφια και μισήθηκαν τόσο πολύ σε ένα χρόνο, τους έβλεπα εκεί να ξιφομαχούν ... Ταμπλάς μου ήρθε της κακομοίρας έλεος , ειρήνη μην ρε παιδιά, να'ναι καλά ο Μικές (Μικελέτος εν συντομία Razz) Κι εσύ βρε ζουζούνι-σκατοτενεκέ μου δεν παίζεις δίκαια , καρφιά ρε στον αδελφό σου, ;;!! Κόντεψε να τον σκοτώσει η φοράδα, τον Θεό σου δεν έχεις κι εσύ... Του την έφερε μια χαρά στον χορό μετά ο Καίσαρας κι την έκανε την "Ηχώ" να ξεκαρδιστεί στα γέλια με το στραβοπάτημα και το πέσιμο του "'Αρη" ... Αμ πως! Razz  Κι ενώ βλέπουμε τον Ιανό/Πάπα σε νέες περιπέτειες και τρίγωνα (according to the instructions from Ηera) με τον Βιτόριο που δεν ήταν Βιτόριο αλλά Βιτόρια και μετά έγινε Αφροδίτη και με την Τζούλια... Ο βασιλιάς Κάρολος στην Νάπολη παίρνει το αίμα του πίσω, "εμ αρρώστησα , εμ θα την πληρώσει κάποιος την νύφη" ... ο πάπας δεν μας κάνει όποτε ο νυν πρίγκιπας Αλφόνσος που καλόφαγε θα έχει την τιμή, εμείς τι φταίμε όμως να ακούμε τα ουρλιαχτά του ;;;!!! μου λέτε... :=/: give up Razz 

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Σαβ Ιουλ 27, 2013 1:23 am

αχαχαχαχα χριστέ μου tongue
    το μαλλί του καίσαρα να δεις στην 3η σίζον θα πάθεις πλάκα Razz
    όσο για την ατάκα του irons we are family, γενικώς η 2η σίζον έπαιξε πολύ με το θέμα των οικογενειακών δεσμών τους.

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Σαβ Ιουλ 27, 2013 9:07 pm

^και τώρα που τον βλέπω παθαίνω, αχ τυχερή αδελφή Μάρθα , έχεις την χαρά της ζωής γύρω σου και την απαρνιέσαι , αχ Razz
    τι να σου πω αυτοί οι οικογενειακοί δεσμοί πια μας έχουν καταστρέψει... Razz  

2χ02:
    Γιατί ρε θείο;;;!!!! Γιατί ρε σκατοτενεκέ θείο να είσαι τόσο αδίστακτος με το ανίψι σου;;;!!!! Οκ ας το πάρουμε όμως το episode απ'την αρχή... Razz Ώστε ο father Πάολο έφτασε στη Ρώμη με σκοπό να δει το μονάκριβο του και να χαρεί την απόλυτη ηδονή με την μάνα του, (δια μέσου βεβαίως του κόκκινου φωτακίου/η αλλιώς πορνείου που κάνει μπαμ in Rome) , ενώ την ίδια ώρα ο πάπας χαίρεται/αναζωογονείται με την Αγία τριάδα αλλά ταυτόχρονα τον απασχολούν και τα οικονομικά ; Τι παράξενο... Razz Και θέτει και την Τζούλια επικεφαλής του ταμείου κάνοντας τον Καρδινάλιο να ξινίσει... Ο Ρόβερε δεν τρώει τίποτα φοβούμενος μην δηλητηριαστεί πάλι από κάτι, μια χαρά τις έχει τις αντοχές του όμως , εφόσον πετάει μια χαρά το στιλέτο, την γλύτωσε... Αχ Καίσαρα, αχ Καίσαρα, δεν αντέχεις χωρίς την αδελφή Μάρθα κι εσύ, πόσο σε καταλαβαίνω :inlove: Θέλεις διακαώς το μοντέλο σου απεικονισμένο... Αχ:inlove: κι ενώ η κρυφή συνάντηση βαίνει καλώς στο σπίτι της μάνας έρχεται κι ο τρελαμένος, με άγριες διαθέσεις σκατοτενεκές να ζητήσει εξηγήσει και κυρίως να διαπράξει το έγκλημα του πατροκτόνου που αυτοκτόνησε αλλά τελικά δεν αυτοκτόνησε, απλώς τον 'βοήθησαν' παρά την θέληση του να κρεμαστεί... Κρίμα, ζωή σε λόγου μας... cross Αμήν... Μικέ;;;!!! Μικέ;;;!!! που είσαι ;;;!!! Πάει τον κρεμάσανε τον πατέρα,.. αν ναι ξέχασα , ασχολείσαι με την πόρνη στο ποτάμι... ο Καίσαρας όμως τι καλός μωέ... πρόθυμος να βοηθήσει την αδελφούλα του αλλά τελικά του βγήκε ξινό του Νάρκισσου... Λάτρεψα την σκηνή με τον Χουάν αλλά μπρατσέτε με Λουκρέτσια (να σε δω εγώ Βοργία πότε θα επιλέξεις πορτρέτο για να την βάλεις την κουλούρα επιτέλους) αλλά όσον κι αν με θλίβει το γεγονός ότι θα αποχωριστώ την όμορφη μουρίτσα σου σε αυτήν την σεζόν δεν βλέπω την ώρα να αφήσεις κι εσύ τα εγκόσμια με όλα τα κακά που έχεις κάνει να οδεύσεις εις τον Κύριον για εξομολόγηση μόνιμη των αμαρτημάτων σου... Razz give up cross 

2x03:
    Βρε βρε το κακόμοιρο το κορίτσι, η Λουκρέτσια, το σοκ που έπαθε το τσαμένο, το λυπήθηκα κρίμα... Crying or Very sad Τι να κάνει κι αυτό, αμ το άλλο το δόλιο το baby κι αυτό, ουά ουά όλη την ώρα... Χάρηκα την αγκαλίτσα του αδελφούλη όμως , αχ Καίσαρα :inlove: Δικαιολογημένα όμως κι η μικρή να κρατήσει μούτρα, "ρώτα τον Χουάν" καλά λέει το κορίτσι, ρωτήστε τον beauty σκατοτενεκέ που δεν ομολογεί κιόλας να μάθετε, ποποπο τον πάπα γυαλιά καρφιά το έκανε το τραπέζι... ούτε την φρουτιέρα δεν άφησε όρθια, αμ εκεί μετά που πήγε για δήθεν συγχώρεση απ'τον πατέρα λέω "Οhhhh Juan come to hug me , please!" τι έχω πάθει , δεν είμαι καλά... give up Το πήρε το αίμα της πίσω η μικρή όμως, το άφησε το κερί σε κρίσιμο σημείο , έπεσε ο πολυέλεος μας πήρε και μας σήκωσε μουαχαχαχα, ο Χούαν που κατάλαβε μετά τσιμουδιά, μπράβο σκατοτενεκέ, για να μάθεις να φέρεσαι σαν σωστός θείος, μην ξυπνάς και το bebe... Razz έφυγε όμως το μανάρι για Ισπανία σε δύσκολη στιγμή (αχ και πως του πάνε κι αυτουνού τα κόκκινα, αχ) τώρα που χρειαζόμαστε τις πολεμικές μεθόδους του... Οι πονηρές ιδέες του Καίσαρα όμως φαίνεται ότι αποδείχτηκαν πιο αξιόπιστες , με ψεύτικα κανόνια τον έκανε τον Γάλλο Βασιλιά να χεστεί πάνω του και να υποχωρήσει, μπράβο μεγαλοφυϊα μου εσύ, :inlove: Έγινε κι η χριστιανική ταφή του Νάρκισσου, ο Καίσαρας ανακάλυψε πως ο Βιτόριο είναι Βιτόρια, ο Ρόβερε ξεκίνησε να τρώει κανονικά, (κι είχα μια ανησυχία) κι ο Μικές συνεχίζει να σκοτώνει κι όποιον πάρει ο χάρος γενικότερα... Συμμάχησαν κι οι Σφόρτσα με τον Κάρολο αλλά δεν τους βγήκε σε καλό, δυστυχώς... Razz και γενικά η ζωή συνεχίζεται ήρεμα κι αρμονικά ρε αδελφέ στη Ρώμη , τώρα που επήλθε κι η salvation cross Razz give up 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Κυρ Ιουλ 28, 2013 11:08 pm

*Τώρα αυτό είναι διπλό ποστ ή όχι; anyway αν είναι you know what to do:Ρ
    Το'χω πάρει σβάρνα το εργάκι κι αγωνίζομαι να το τελειώσω όσο πιο γρήγορα μπορώ, και μου
    τα'λεγε μια ψυχή, είναι πόρωση τόση ιστορίαRazz 

2χ04:

Βρε τον κακομοίρη τον Καίσαρα τι έπαθε; πάει , καταστράφηκε το μοναστήρι του/αβαείο του, χάθηκε κι η μούσα/μοντέλο του, κρίμα πολύ στεναχωρέθηκα για την Ούρσουλα, γιατί είχα μια αμυδρή υποψία πως θα την παντρευόταν στο τέλοςRazz (hahaha i'm just kidding) ...όμως εκείνος τι έκανε; έκατσε στα αυγά του; Ο-Χ-Ι ! και βέβαια όχι, συγκέντρωσε μια ντουζίνα καθήκια ή αλλιώς πιο σεμνά μισθοφόρους και πήρε το αίμα του πίσω το μανάρι, κατέσφαξε κι βασάνισε καμιά δεκαριά Γάλλους (με την βοήθεια του Μικέ βεβαίως βεβαίως ) και ανατίναξε και τα κανόνια τους με την βοήθεια και της 'βροχής/κεραυνού του Θεού' ...τύφλα να έχει ο Δίας εδώ που τα λέμε Razz  Ενώ ο πάπας χαιρόταν για άλλη μια φορά τις απόλυτες ηδονές της ζωής, τι είναι αυτός ο Ροδρίγκο μωρέ παιδάκι μου, πρώτα η αναζωογονητική Τριάδα μετά η Δούκισσα που δεν κακόπεσε τελικά, μόνο ο Μιλανέζος δούκας έφαγε το κέρατο αλλά για την σωτηρία της Ρώμης πρέπει να γίνονται κάποιες θυσίες ρε αδελφέ Razz Ζήτησε κι ο Κάρολος ιδιωτική ακρόαση και σε τι του βγήκε , ; αποσύρθηκε κι αυτός με την άμαξα του σε μια γωνιά να αφήσει τα εγκόσμια κι αυτός επιτέλους... κρίμα μωέ να μην υποφέρει κι αυτός... Η Τζούλια ζητά οδηγίες απ'την γυναίκα του πάπα για τα άπορα (Μνησθιτί μου Κύριε cross) κι ο Ροντρίγκο αφήνει στη θέση του την Λουκρέτσια, άλλο και τούτο, ειδικά εκεί με τον παραλληλισμό της μαγειρικής/νερού έσκασα στο γέλιο: Μάθημα 1ο: "πως να μάθει ένας καρδινάλιος να φτιάχνει κέικ " :rofl: :rofl: :rofl:   Αλλά πιο πολύ ευχαριστήθηκα το τέλος, ο Καίσαρας να απειλεί τον πατερούλη του, αχ άτιμο αρσενικό τον τούμπαρες με την Δουκέσσα Razz Μ'αρέσει που του έκανες και μθμ Πάπα για την εκδίκηση, ο μικρός λέμε σε ξεπέρασε... Razz 

Εντίτ: fuck, μου'λειψε ο σκατοτενεκές σε αυτό το επεισόδιο! Facepalm Razz give up 

ΡΕ ΚΩΩΩΝΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΚΑΛΌ ΕΊΣΑΙ;;;!!! ΈΧΩ ΠΆΘΕΙ ΤΟ ΣΟΚ ΤΗΣ ΖΩΉΣ ΜΟΥ ΕΚΕΊ ΜΈΣΑ 
    ΜΕ ΤΑ ΣΌΔΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΌΜΟΡΑ !!!! :oO: Shocked :oO: Shocked 

2χ05:

Κι ενώ ο Πάπας, που έχει πάρει μεγάλη φορά και 'διατάζει' στέλνεις τους πρεσβευτές του από εδώ κι από εκεί (καημενούλη Καίσαρα Crying or Very sad ), οδεύει προς την Φλωρεντία , για το κάστρο των Μεδίκων για να ακούσει τον άλλο τον αισχρό κουζουλό κι αυτόν με το λεξιλόγιο... τον πως τον είπαμε; Σαβουρογαμίλουκα?! δεν το θυμάμαι το σωστό Razz i apologise for that... ο Καίσαρας κατευθύνεται προς το Κάστρο στο Φόλρι για να μεταπείσει την Σφόρτσα , ούτως ώστε να οδηγηθεί μετανιωμένη στην Ρώμη ή αλυσοδεμένη. Κι ενώ πρέπει να επισπέύσει την επίσκεψη του, Ό-Χ-Ι ! Εκείνος κάθεται εκεί και το απολαμβάνει, βρε Καίσαρα κι εσύ ;;!!! με το Κατερινάκι κι εσύ, αφού βλέπεις είναι κακάσχημο, και που να την δεις την νύχτα, θα κάνεις εμετό , τώρα εσύ πως 'έκανες ότι έκανες μαζί της' αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο... Φαίνεται θα το είχες μεγάλη ανάγκη Razz give up κι ενώ μέσα στο κάστρο έχει αναθερμανθεί η κατάσταση απέξω έχουμε το Brokeback mountain aka Μικέ/Αυγουστίνο ... Holy father of God , τι άλλο θα δουν τα ματάκια μου εκεί μέσα cross Razz Περιμένατε τώρα εσείς να υποταχθεί το Κατερινάκι ? 'Ο-Χ-Ι βέβαια , είπαμε γονατίζει όποτε την βολεύει και στον Καίσαρα υποκλίθηκε γιατί... είναι Ο Καίσαρας όπως και να το κάνουμε... Καλή επιλογή ξαδέλφη να καλέσεις τον Τζιοβάνι , την πλήρωσε την νύφη, είχαμε και μια τιμή της αδελφής να αποκαταστήσουμε... η οποία μικρή τον τελευταίο καιρό είναι απασχολημένη με κάποιο φιλανθρωπικό έργο και κάνει βόλτες στα μπουρδέλα.... Μα την Αγία Τριάδα τι άλλο θα δω...?! Razz Ότι ήταν να δω το είδα τα τελευταία λεπτά του επ. που πήγε η ψυχή μου στην κούλουρη, δεν άντεξε ο σοβάς στο ναό και τους πήρε όλους και τους σήκωσε εκεί μέσα... κρίμα το μικρό που έχασε την ζωή του, ωραία η σκηνή με τον Πάπα να βγάλει το παιδί έξω... αλλά κι η αγωνία μου μέχρι το μανάρι μου να ξεφύγει και να βγει απ'τα τείχη της πόλης... Αχ δόξα το Θεό γλύτωσε... :inlove: 
    Έλα ρε βρέθηκε νεαρός εθελοντής να δηλητηριάσει τον Ροδρίγκο;! νομίζω πως χαμένο πήγε, πρόλαβε άλλος, ο κεραυνός ο Θεός ... θα σας γελάσω... Razz give up 

Εντιτ: η μάνα του Μικέ όλα τα λεφτά... ξεκαρδίστηκα/έλιωσα πάλι λέμε :rofl: :rofl: :rofl: 
    Βρε Χουάν που είσαι, ;;;!!! μου λείπεις 2 επ. τώρα , ακόμα προσπαθείς να διαλέξεις σύζυγο;;;!!!
    Αμάν , έλα από εδώ, πέρνα Ελλάδα, εμείς προσφερόμαστε, από βασιλικό σόι δεν είμαστε αλλάδεν φαντάζομαι να σε πείραξε ποτέ αυτό, σωστά; Razz Razz 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Ιουλ 30, 2013 2:18 am

2χ06:
    Κι ενώ ο Ρόβερε δοκιμάζει δηλητήρια για να βγάλει τον πάπα απ'την μέση (κρίμα τον νεαρό μοναχό πια , πως να΄χει πίστη ρε το παιδί αφού του την έχεις βγάλει εσύ με τις δοκιμές) ο πάπας πάλι ψάχνει ιερέα για εξομολόγηση αμαρτημάτων , κι εσύ που μονολογεί γιατί δεν βρίσκει δυστυχώς πάτερ για τον εαυτό του... τσουπ! να το το μανάρι μας να αποζητά την δική του εξομολόγηση... Razz Του Σαβουρογαμίκουλα του προσφέραν μια θεσούλα στο Βατικανό μπας κι κλείσει αυτό το ρημάδι το στόμα του αλλά φαίνεται πως απαιτούνται πιο δραστικά μέτρα και πάλι ο κακομοίρης ο Καίσαρας θα κάνει τα δύσκολα, έχοντας συγκεντρώσει πάλι τους μασκοφόρους μισθοφόρους και διεκδικώντας μια θέση στο παπικό στρατό... είπαμε έχουμε τον Χουάν εκεί, έναν γιο στο στρατό , έναν με τα ράσα... πότε θα καταλάβεις αγαπητέ μου ότι δεν μπορείς να ξεφύγεις απ'την θρησκεία και κυρίως απ'τα πορφυρά Razz :inlove: Μέσα σε όλα έχουμε και τα καταναγκαστικά έργα, φιλανθρωπικά/και τα του γάμου, ως γνωστόν η Λουκρέτσια πρέπει να ξαναπαντρευτεί για να διασφαλίσουμε την ειρήνη της Ευρώπης, για να κάνει το 'κομμάτι' του ο πάπας δεν ξέρω θα σας γελάσω... Razz Όμως αυτήν την φορά έχει το δικαίωμα της επιλογής, ο Δόγης με τον σκύλο πήρε πόδι, σειρά έχει ο Καλβίνο με τον πολύ γοητευτικό αδελφό του Ραφαέλο, εγώ πάντως ψηφίζω Ραφαέλο κι η Λουκρέτσια το ίδιο ψηφίζει ... :inlove: Razz ο πάπας να δούμε τι θα πει... Η Φλωρεντία πυρπολείται , και ζητά απεγνωσμένα την βοήθεια του πάπα, (είπαμε στείλαμε ενισχύεις ώχου, κοτζάμ μάναρο καρδινάλιο στείλαμε να κάνει την βρωμοδουλειά ) ενώ την ίδια ώρα σχεδιάζεται επίθεση κατά της κυρίας Σφόρτσα, δώστε της να καταλάβει εκεί πέρα, να δει τι εστί Πάπας/Αλέξανδρος/Ρογρίγκος κι δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο Razz  Αχ επιτέλους γυρίζει ο σκατοτενεκές, αχ μου'λειψε, άντε και δεν αντέχω άλλο, θέλω να δω τον Χουάν σε δράση, όσος χρόνος που απομένει ακόμα δλδ πριν αφήσει τα ενδότερα/εγκόσμια... Crying or Very sad 

εντιτ:  πολύ αίμα μωρέ παιδάκι μου , πολύ, δεν αντέχεται πια...
    Δεν το τραβάει ο οργανισμός μου, είναι και ευαίσθητος...Razz

Visenya Targaryen
    Φύλακας της Ανατολής
    Φύλακας της Ανατολής

Armory

Δημοσίευση από Visenya Targaryen Την / Το Τρι Ιουλ 30, 2013 7:31 pm

Εμ τελειωσα και 3ο κυκλο. Δε θα πω τπτ αλλο περαν απο... Ειδα κατι οτι παιζει να μην βγει 4ος κυκλος? 0_0 WTF!!!!

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Τρι Ιουλ 30, 2013 8:01 pm

δεν θα βγει^ :=/:

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τρι Ιουλ 30, 2013 9:27 pm

^THIS IS BLASPHEMY, THIS IS MADNESS !!!! Mad Mad 

2χ07:
    Το μανάρι μου ΓΥΡΙΣΕ !!!!:inlove:  ΕΠΈΣΤΡΕΨΕ !!!!:inlove:  μας έφερε και δώρα, έναν μαύρο πάνθηρα (χρυσέ μου δεν χρειαζόταν , γύρισε το πίσω , θα μας φάει κανά δάχτυλο εδώ πέρα), ένα κουτάκι με κουράδες, εεεμμμ σόρρυ πουράκια (αχ το χρυσό μου μας μύησε στην τέχνη/απόλαυση του καπνίσματος, αγαπητέ μου ούτε κι αυτό χρειαζόταν, βλάπτει σοβαρά την υγεία ), παντρεύτηκε κι έσπειρε και τα σπερματοζωάρια του, (οοhh my beloved warior , dyke of gandia i'm so proud of you), την αγαπητικιά σου όμως πότε θα την δούμε κι εμείς;!... Αυτήν Ενθικέτα Λουίς πως την είπαμε?... Razz Τι φάση Θεέ μου ο Άιρονς την στιγμή του καπνίσματος , είχα πέσει κάτω απ'τα γέλια, αυτός ο άνθρωπος είναι φοβερός στην υποκριτική, τα σπάει, "we are burn indeed ":rofl: :rofl: :rofl: Τι έχει το μωλό μου? τι του έκανε ο γιατρός? αρρώστησε? έχει κάποια νόσο , τι έχει? scared Τον άλλαξε τόσο πια η Ισπανία, φάνηκε απ'τα δραστικά μέτρα που πήρε για την άλλη την σκύλα απ'εκει.. που καλά της έκανε εδώ που τα λέμε, μας τα 'χει πρίξει κι αυτή, ανένδοτη μέχρι το τέλος, μα να αφήνει τώρα το σπλάχνο της , να μας δείχνει τα απ'αυτά της και να μας δυσφημίζει έτσι?! Ε Ό-Χ-Ι αγάπη μου δεν το δέχομαι έλεος,,... που να καεί να καίγεται στην κόλαση κι αυτή... give up Αχ Χριστούλη μου, σε προηγούμενα επ. έλεγα "αχ Καίσαρα" και τώρα λέω "Αχ Χουάν" , μα είναι δυνατόν κάθε φορά που τελειώνει ένα επ. να τρέμω για ένα γιο απ'την οικογένεια , δεν μου'χει μείνει καρδιά πια... έλεος! Razz Εν τω μεταξύ έχουμε τον Καίσαρα στην Φλωρεντία να περνάει το δικό του δράμα με το άλλο το ζωάδιον που δεν έχει να σφαλίσει/βουλώσει τέλος πάντων τον οχετό του και την δεσποινίδα Λουκρέτσια η οποία δέχεται να βάλει κουλούρα Ό-Χ-Ι με τον πρωτότοκο όμως, αλλά με τον δευτερότοκο! Αγαπητή μου εγώ μαζί σου αλλά ο πάπας... είναι ο πάπας ο γνωστός όπως και να το κάνουμε δυστυχώς... Razz give up Αχ τι ωραία η σκηνή εκεί με τον Ραφαέλο, με το φιλί... "Αχ κάποιος θα μας θυμηθεί κι εμάς σε κάποια άλλη εποχή, " σε κάποια άλλη όμως γιατί σε αυτή,... χλωμό, πάρα πολύ χλωμό σου λέω... give up Βέβαια μπορεί και να μας θυμήθηκε σε προηγούμενη τώρα που το σκέφτομαι... Razz Α ναι ξεχάστηκα , ο Ρόβερε το βιολί βιολάκι, πάμε για την 7η, εε? δεν την βλέπω να την βγάζει καθαρή την 8η ο νεαρός, ο άλλος ο κουζουλός δεν θα σταματήσει μέχρι να πετύχει το πείραμα της ανθεκτικότητας, το μέγα έλεος σου Θεέ !!! give up cross Razz 

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Τετ Ιουλ 31, 2013 1:04 am

Delena Florent έγραψε:^THIS IS BLASPHEMY, THIS IS MADNESS !!!! Mad Mad 

το ξέρω Razz
    κάποιοι στέλνουν σαρδέλες ως ένδειξη διαμαρτυρίας Razz
    επίσης, θέλουμε την υπογραφή σας εδώ, για να επιστρέψει η σειρά Razz
    ΚΛΙΚ

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Τετ Ιουλ 31, 2013 1:29 am

^i will give my signature my dear in the name of the Papa Alexander the Στ'! Αι γουίλ !!!Razz winking 

2x08:

Eίπα κι εγώ να χαρώ την επιστροφή του καλού μου απ'τας Ισπανίας κι αυτός όχι μόνο μου γύρισε άρρωστος , προσβεβλημένος απ'την σύφιλη αλλά μου κουτσάθηκε κιόλας, επίσης κατηγορείται για εξευτελισμό και δηλεία κι ότι δεν έμεινε μέχρι το τέλος στη μάχη?!.......Ποιος διαδίδει τέτοιες συκοφαντίες του κέρατο μου??!!!! Razz Μωλό που υποφέρεις κι εσύ, θες να αφαιρέσεις την ζωή σου, αν σου πάρουν τον σεβασμό και την τιμή σου, Ωωωω Θεέ μου αρχίσαν τα συμπτώματα της ασθένειας... Χούν... Crying or Very sad (ηρέμησε παιδί μου στο άλλο σίριαλ υπάρχει κι ο αδελφός του Εδουάρδου, Δούκας Γεώργιος αλλά είναι μόνο 8 επ. Fuck! at least he's alive there!) Μπα μπα ο νεαρός Σφόρτσα βρίσκεται υπό την προστασία του Καίσαρα, κι απ'ότι βλέπω γύρισε και στη μανούλα του, πάλι καλά τον άκουσε τον άλλον τον άμοιρο τον Ισπανό και δεν τα έβαλε με το μικρό αγόρι το μανάρι μου :inlove: Έχει καλή κι ευαίσθητη καρδιά γι αυτό... αλλά ο άλλος ο Μικές, λύσσαξε πια , να τον σφάξει, να τον πνίξει αμάν πια χριστιανέ μου δλδ εσύ όλο το 24ωρο πρέπει να σκοτώνεις, ?! Κάνε κι ένα διάλειμμα πια ! Ώχου... Και Ν-Α-Ι κυρίες και κύριοι η Λουκρέτσια δέχτηκε την πρόταση γάμου απ'το μαντολάτο αλλά δεν θα τρώει μόνο αυτό, θα γεύτεται και τα καραμελωμένα φρούτα ταυτόχρονα,,,, Razz  Παρεπιπτόντως ωραίες οι ερωτικές περιπτύξεις με τα φρούτα θα έλεγα, όπως ανέφερα κι σε άλλο τόπικ το μαντολάτο μου φάνηκε γνωστό, έπαιζε κι στα Vampire Diaries ... Razz  Εκεί έκανε τον σχιζοφρενή καθηγητή, εδώ μάλλον τον κερατά σύζυγό... Razz Και φτάνουμε κυρίες και κύριοι στην στιγμή του Ρόβερε , όπου ο νεαρός που έχει αναλάβει το Μission έκανε το θαύμα του, παίρνει την θέση του δοκιμαστή καθότι ο προηγούμενος μας άφησε εις τόπον χλοερόν... Τι'το θελες κι εσύ το ψάρεμα, αγαπητέ μου?! Razz 
    Fuck, i can't bare it , i can't stand it to see Juan in this situation...it's killing me ... softly, but it's killing me.. Crying or Very sad Crying or Very sad 

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Παρ Αυγ 02, 2013 12:42 am

που είσαι τέκνον μου , που είσαι;! Έλα να θρηνήσουμε μαζί, δεν αντέχω τον πόνο που έχει αρχίσει να με κατατρώει, είναι αβάσταχτος, δεν αντέχω... Crying or Very sad Crying or Very sad (ένα επ. μου'χει μείνει ακόμα , δεν ξέρω πως θα τα βγάλω πέρα...)

2Χ09:
    Και ναι κυρίες κι κύριοι οι Λουκρέτσια κατάφερε κι έδιωξε και τα δυο αδέλφια όπως ήταν αναμενόμενο, αφού ο "χαζός" Καλβίνο" παραχώρησε την θέση του γαμπρού στον "φουκαρά" Ραφαέλο και έφαγε τα μούτρα του ο κακομοίρης στο τέλος...Razz  Την ίδια ώρα ο Πάπας διαλέγει δοκιμαστή, που να μην διάλεγε, κι ο νεαρός μοναχός είναι πλέον σε θέση να φέρει το πανούργο σχέδιο του Ρόβερε εις πέρας... Με τις υγείες σου Ροδρίγκο, μόνο αυτό σου λέω Razz Ο Σαβουρογαμίκουλας δεν πέρασε το τεστ της φωτιάς με επιτυχία κι τώρα βρίσκεται στα χέρια του πάπα και κυρίως του γλυκού καρδιναλίου με τα πορφυρά, περιμένοντας τα βασανιστήρια του (η έκφραση του Καίσαρα καθώς ο Σαβοναρόλα περνούσε μέσα απ'τις φλόγες , Καίσαρας ----> ανάβεις φωτιές, ανάβεις κι όλα τα καις , πραγματικά ήθελα να ορμίσω μέσα στην οθόνη εκείνη την στιγμή Razz ) ο αγαπημένος μου Χουάν μιλούσε... μιλούσε... εκεί που κατάλαβα ότι μιλούσε;! my pure child, πλησιάζει η ώρα σου, να αφήσεις αυτόν τον κόσμο, τα ενδότερα, και να ακολουθήσεις το μονοπάτι του Κυρίου, Ω Θεέ μου λυπήσου τον, δέξου τον με ανοιχτέ αγκάλες.... Crying or Very sad cross Ο κακομοίρης ο Πάπας, η νηστεία μπορεί να τελείωσε, οι ατελείωτες μέρες στην έρημο μπορεί να έλαβαν τέλος , αλλά η σαρδέλα σαρδέλα και η Τζούλια... Τζούλια Razz Είχαμε και την βάπτιση του Τζιοβάνι , ω τι χαρά κι ο Καίσαρας νονός αλλά δεν έλειψαν κι ξαφνικές κρίσεις του 'αγαπητού' μας δούκα Χουάν... Άσε το μωρό και τον άγγελο σε ησυχία, σε λίγο άλλοι άγγελοι θα σε αναλάβουν εσένα... Crying or Very sad Θεέ μου το τέλος, το τέλος... ΓΙΑΤΊ ΚΑΊΣΑΡΑ ΓΙΑΤΊ ;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!! ΓΙΑΤΊ ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΊΝΕΙΣ ΑΔΕΛΦΟΚΤΌΝΟΣ ;;;;!!!!!!!! ΕΜΈΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΣΚΈΦΤΗΚΕΣ ;;;;;;;;;;;;;!!!!!!!!!!!!!!!Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying:

αν είναι διπλό ποστ συγχωνεύστε το παρακαλώ Razz

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Παρ Αυγ 02, 2013 1:10 am

αχαχαχαχαχαχαχαχαχα Razz θεά είσαι Razz

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Παρ Αυγ 02, 2013 2:22 am

^δεν είμαι θεά μια ταλαίπωρη είμαι που κλαίει συνέχεια... cross 
    Ε τελείωσε πρέπει να το πάρω απόφαση , σε κάθε τέλος μιας σεζόν πρέπει να γίνομαι ράκος... 

2x10:

I know there is a law in life, that blood gets more blood as dog begets dog. Death generates death, as the vulture breeds the vulture! 
    It was Cesare Borgia I loved. What has become of him? You seem to be now the very thing you set out to destroy, giving evil for evil! Hatred is turning you to stone.
    I've lost you, Cesare... cross 

And all of these to have the position you always wanted in the papic army... I pity you or better
    I DESPISE YOU CESARE BORGIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    And now let me cry and sing for my beloved duke... 

παλικάρι μου θα μου λείψεις τόσο, μα τόσο πολύ !!!! :crying: :crying: :crying: :crying: 

*Συγχωνεύστε ποστ ως γνωστόνRazz Ένσταση: βρε Κώννι μου ψάχνω το soundtrack της δεύτερης σεζόν και δεν το βρίσκω πουθενά, ακόμα δεν έχει βγει;! δλδ έλεος!:=/:
    Και τώρα προχωράμε στο κυρίως θέμα μας...
    3χ01:

Ποποπο τι πανικός, τι αναταραχή για πρώτο επ. 3ης σεζόν, ο πάπας τάβλα-τάβλα αλλά όλα τα πήρε το αυτάκι του, τλχστν όλα όσα αφορούσαν την εκθρόνιση του, και την ανέλιξη ενός νέου πάπα σε περίπτωση που πέθαινε, δλδ θέματα πολιτικού περιεχομένου όπως πάνταRazz ο πρωτότοκος γιος έτρεξε αμέσως να 'καθαρίσει' τον υπαίτιο στο όνομα της τιμής της οικογένειας όπως πάντα, ενώ την ίδια ώρα το καθίκι βρισκόταν ήδη στο Βατικανό γιατί; μα για να πουλήσει μούρη of course:Ρ Και που τον φυλακίσατε την καταλάβατε, τσιράκια είχε ως γνωστόν εκεί μέσα και την σκαπούλαρε για άλλη μια φορά... Α να χαθεί κι αυτός! Αχ ο Ροδρίγκο μόλις άνοιξε τα ματάκια του οι πρώτες του λέξεις (καλά όχι κι οι πρώτες , προηγήθηκε το ξέρασμα στην αρχή Razz) ήταν 'Ιωάννης, Ιωάννης' μου φαίνεται δεν θα το ξεπεράσω ποτέ αυτό το σοκ, μου λείπει τόσο πολύ ο σκατοτενεκές μου Crying or Very sadΤι στα κομμάτια γίνεται εδώ ρε παιδιά;! δλδ δεν φτάνει που πήγαμε να 'ξεκάνουμε' τον πάπα θα αφανίσουμε κι ολόκληρο το σόι τώρα;! πάλι καλά που ο Καίσαρας πρόλαβε, με τις προειδοποιήσεις του Ασκάνιο φυσικά, αγαπητέ μου ειλικρινά η πίστη σου στον Πάπα με εντυπωσιάζει, δεν λύγισες ούτε στιγμή στην ίντριγκα και στα πανούργα σχέδια της σκύλας της ξαδέλφης σου, well done my boy, eeehhh sorry , my true and faithful cardinal :respekt: Tι γέλιο έριξα με τον Μικέ, (Μικελέτο) με το baby αγκαλιά και με την συνοδεία από πίσω , καλά μιλάμε ο ηθοποιός είναι φοβερός, δεν έχω κάτι άλλο να πω.Razz  Όντως αγαπητέ μου πάπα , έχουμε πόλεμο, μα δεν είδες το βλέμμα της σκύλας στην τελευταία σκηνή, γκρρρρ... ετοιμαστείτε, θα χυθεί αίμα... ως γνωστόν σε αυτό το σίριαλcross God help us...
    Εντιτ: Θέλω να 'φάω' τα μαλλιά του Καίσαρα!!! :inlove: RazzΤέτοιες μπούκλες ούτε εγώ δεν καταφέρνω να κάνω στην καθισιά μουRazz

Viserion

Αριθμός μηνυμάτων : 2011
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2012

Armory

Δημοσίευση από Viserion Την / Το Σαβ Αυγ 03, 2013 10:44 pm

Θα το αρχίσω αύριο ! winking winking

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Κυρ Αυγ 04, 2013 12:08 am

Τέλεια!

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Armory

Δημοσίευση από Leonette Fossoway Την / Το Κυρ Αυγ 04, 2013 12:20 am

Eίμαι στην δυσάρεστη θέση να σου ανακοινώσω sis ότι το ost (2η σεζόν) δεν έχει βγει ακόμα στην αγορά και δεν το βρίσκω πουθενά, κι αμφιβάλλω αν θα βγει, είτε αυτό είτε της 3ης... Πραγματικά έχω ξενερώσει αυτή τη στιγμή, κι όχι μόνο αυτό, αλλά... 

3χ02:

Παίζει να ήταν το πιο βαρετό episode, μέχρι στιγμής, δεν ξέρω αλλά κόντεψε να με πάρει ο ύπνος καθώς παρακολουθούσα... Sad Δεν ξέρω, σιχάθηκα την ζωή μου, Neutral Οικογένειες καρδινάλιων συγκεντρώνονται με πρόσταγμα της Αικατερίνης Σφόρτσα για να αφανήσουν τον Πάπα, ενώ την ίδια ώρα ο Πάπας αναθέτει στον μοναδικό γιο που του έχει απομείνει να ερευνήσει τις οικογένειες αυτές και να 'τις βάλει στην θέση τους' (Κώννι βαριέμαι), την ίδια ώρα το δύσκολο ανάλογο έργο πέφτει και στους ώμους του Ασκάνιου ο οποίος παίρνει για μια βόλτα μαζί του τον Ντελαλούκα πηγαίνοντας τον να δει τα 'αξιοθέατα' στις φυλακές, 'βλέποντας τι εστί βερύκοκο/μαρτύριο μπας κι ομολογήσει (πράγμα που το κάνει, φέρνει αναταραχή στο Βατικανό και γίνεται της Πόπης - Κώννι Βαριέμαι)... Επίσης η μικρή μας Λουκρέτσια δυσανασχετεί καθότι ο άντρας της <αν και παρθένος> όπως είπε κι ο ίδιος συγκρατείται και παραμένει πιστός μέχρι την πρώτη νύχτα του γάμου, τι να κάνει κι η μικρή Βοργία, πάει να την 'πέσει' στον αδελφό Βοργία (όχι ότι δεν μας αρέσει το ship αλλά πραγματικά Κώννι βαριέμαι)... Αμ ο Ροδρίγκο, τι να πεις για τον Πάπα Alexander που δεν του 'σηκώνεται ' με την Τζούλια, αλλά μονάχα με την νόμιμη σύζυγο , Βανότσα :oO: κι η Τζούλια αναζητά συμβουλές απ'την σύζυγο διερωτόμενη τον εαυτό της την ίδια ώρα 'τις πταίει' και δεν μου 'κάθεται'?!!! (Κώννι βαριέμαι)... Άρα φτάνουμε σε ένα μονάχα συμπέρασμα... 

Fuck !!! i miss you so much... και το όνειρο του Πάπα, Αχ Θεέ μου... :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: :crying: Φαίνεται πως όπως ο Ροδρίγκο, έτσι κι εγώ, ακόμα δεν έχουμε ξεπεράσει το σοκ... Αχχχ... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad  

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Κυρ Αυγ 04, 2013 9:57 am

Θα βγει κάποια στιγμή δε γίνεται Razz Καλά, φτάσει στο τρίτο επεισόδιο κ μετά μιλα Razz 

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ Δεκ 05, 2016 8:36 pm