Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

Εντυπώσεις επεισοδίων 3ης σεζόν

Μοιραστείτε

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Τόπος : Asshai

Armory
    : Lannister Lannister

Εντυπώσεις επεισοδίων 3ης σεζόν

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Δευ Απρ 01, 2013 4:51 pm

Σχολιάστε ντε!

Ξεκινάω.
    3χ01 has been seen.
    Σπόιλερ:
    Ο Ρομπ μου έσπασε τα νεύρα. Πώς φέρεσαι έτσι στη μάνα σου ρε σκατό? Και πολύ περισσότερο επειδή στο βιβλίο δεν ήταν έτσι.
    Επίσης Ταλίσα ψόφα, σε μισώ, you're a disgrace
    Οι πιο γαμάτοι ολόκληρου του επεισοδίου ήταν ο Τύριον, η Μάργκαιρυ και ο Ρους Μπόλτον.- Α και κλασικά Τάιγουιν.
    Η σκηνή με Στάννις/Ντάβος/Μελισάνδρα με ψιλοαπογοήτευσε γιατί αρχίζουν και χαλάνε τον χαρακτήρα της Μελ και εκνευρίζομαι. Ποτέ δεν φέρθηκε έτσι στον Ντάβος, αν κι είχε ένα πόιντ όταν είπε ότι έχασαν επειδή δεν ήταν κι εκείνη εκεί. Θα τους είχε γ@μ#σει τα πρέκια στην Προσγείωση αν την είχαν πάρει μαζί

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013

Armory
    : Stark Stark

Απ: Εντυπώσεις επεισοδίων 3ης σεζόν

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Δευ Απρ 01, 2013 6:22 pm

Το είδα κι εγώ!!! Λοιπόν εντυπώσεις...
    Καταρχήν ούτε μια σκηνή με Άρυα; Μα γιατί;;
    Δεύτερον, Ταλίσα λέμε ψόφα!! Πιο ασυμπάθηστη πεθαίνεις ρε φίλε... φοράει κι αυτά τα κουρέλια σα ζητιάνα είναι δίπλα στον Ρομπ μας! Aχ... Ρομπ, Ρομπ!!!
    Μάρκαιρυ πόσο θεά;;; Αγαπώ!! Επίσης σερ Μπαρίσταν!! Άρχοντας!!!
    Όλα τα λεφτά η συνομιλία Ντάνυ με τον τυπά των unsullied, δε θυμάμαι ονοματάκι τώρα.. συνενόηση μπουζούκι
    H Υγκρίτ μου τη δίνει λίγο.. δεν έχει λέγειν ρε σεις η ηθοποιός... (πέστε να με φάτε! ) Μου δίνει την αίσθηση ότι δεν μπορεί να μιλήσει από το κρύο...
    Τι άλλο... Μελισάνδρα πολύ μ αρέσει!!! Κι εδώ respect!! Μια χαρά του τα πε του Ντάβος! Δίκιο είχε! Μπουντρούμι Nτάβος! Δρόμο τώρα!
    Τύριον έλα για αγκαλιά!! Αχάριστα πλάσματα όλοι τους...
    Σπόιλερ:
    Σε όλη τη συνομιλία με τον πατέρα του σκεφτόμουν τη φράση "Lord Tywin Lannister did not shit gold in the end" και ένιωθα καλύτερα! Οh yes!!
    Kαι ναι δεν τον πάω καθόλου τον Tάιγουιν. Με εκνεύρησε!
    Αυτά.. θα το ξαναδώ στάνταρ, αν είναι θα επανέλθω.

edit: Kαλέ μ' αυτό τα 100στησα!! Πως έκατσε ε;
    Μπράβο μου!!

Aegon I Targaryen
    Χωρικός
    Χωρικός

Αριθμός μηνυμάτων : 56
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2012
    Τόπος : Dragonstone

Armory
    : Targaryen Targaryen

Δημοσίευση από Aegon I Targaryen Την / Το Δευ Απρ 01, 2013 7:17 pm

Το πρώτο επεισόδιο είναι κλασικό πρώτο επεισόδιο. Δηλαδή μια περιήγηση σε όλον τον κόσμο για να δούμε πού είναι και τι κάνουν οι ήρωες. Ευτυχώς δεν υπήρχαν σοβαρές παρατυπίες από το βιβλίο, μόνο κάποιες λεπτομέρειες, όπως η είσοδος του Ρομπ στο Χάρρενχολ και η εύρεση του Κουάιμπερν, ο τρόπος που πολύ νωρίς αποκαλύπτεται ο Σερ Μπάρισταν κτλ. Επίσης να σημειώσω πόσο επιδέξια αν και χωρίς ουδεμία εξήγηση έσωσαν την γκάφα τους με τον Σαμ και τελικά ξέφυγε από τους Άλλους.

Aegon I Targaryen
    Χωρικός
    Χωρικός

Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2012
    Τόπος : Dragonstone

Armory

Δημοσίευση από Aegon I Targaryen Την / Το Δευ Απρ 01, 2013 7:19 pm

Επίσης μιας και ο δουλέμπορος που πουλάει τους Άσπιλους μιλάει μάλλον Γκισκάρι που μοιάζουν με τα Υψηλά Βαλυριανά, περιμένω όπως έγινε με τα Ντοθράκι να γίνουν γνωστές λέξεις και συντακτικό. Γενικά λατρεύω τις επινοημένες γλώσσες, όπως πχ του Άρχοντα. Smile

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Δευ Απρ 01, 2013 7:23 pm

^ Πραματικά γκάφα όμως με τον Σαμ. Μα καλά που πήγε αυτός ο στρατός των Others; Κλασικά, μεγάλο φινάλε για εντυπωσιασμό και μετά κάνουν τις πάπιες.
    Επίσης τώρα που το ξαναβλέπω πέρα από απάντηση του Valar Morghulis, το Valar Dohaeris δεν κολλάει πουθενά στο επεισόδιο..

Robert Baratheon
    Βαλές
    Βαλές

Αριθμός μηνυμάτων : 328
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/02/2013
    Τόπος : Αθήνα

Armory
    : Baratheon Baratheon

Δημοσίευση από Robert Baratheon Την / Το Τρι Απρ 02, 2013 1:50 am

Σε γενικές γραμμές ένα ωραίο εισαγωγικό επεισόδιο. Από εμφανίσεις, κρατάω αυτές των Σερ Μπάρισταν(θεούλης), Ντέιβος, Τύριον και Σνόου. Αναμένουμε για την συνέχεια!

Khaleeshi
    Χωρικός
    Χωρικός

Ημερομηνία εγγραφής : 15/03/2013

Armory

Δημοσίευση από Khaleeshi Την / Το Τετ Απρ 03, 2013 2:31 pm

μου άρεσε πολύ!εντάξει το σημείο με τον Σαμ ήταν γκάφα αλλά γενικά μου άρεσε πολύ και περιμένω με ανυπομονησία την συνέχεια!
    (χάρηκα που οι δράκοι μεγάλωσαν έστω και τόσο Razz )

Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς

Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Τόπος : THE WALL

Armory
    :

Δημοσίευση από Nightsguard Την / Το Τετ Απρ 03, 2013 9:34 pm

Και πάνω που πίστεψα ότι είχατε πέσει όλοι στην μελέτη. Εισαγωγικά
    1. Κακίες. Και γαμώ τις ακριβές παραγωγές όλο κι όλο μια μάχη στον μαυροπόταμο.Η μάχη με τους άλλους πήγε άκλαυτη.
    Σπόιλερ:
    Ο Σαμ πότε θα σκοτώσει τον άλλο του
    2. Απλή κριτική:Δεν θυμάμαι την Μάργκαιρι Μαριάννα Βαρδινογιάννη αλλά μπορεί και να ξεχνάω.Πάντως η οικογένεια Λάννιστερ την φιλανθρωπία δεν την έχει στο αίμα της.Ειλικρινά συγγνώμη Σέρσεϊ.
    Ο Τάιγουιν ολίγον όρχις να το πω; ολίγον κομπλεξικός; ολίγον αχάριστος;Μόνο με τον ιδιοκτήτη(πολύ καθίκι αλλά πολύ πλάκα) των άσπιλων μπορεί να συγκριθεί και δεν του πάει.Εμένα η Ύγκριτ μου αρέσει έχει υφάκι. Η Ταλίσα την βγάζει την κακομοιριά.Ο Ρόμπ πρέπει να το παίζει ρόμποκοπ έχει πατεράδες με νεκρούς γιους από τον Τζέιμι που ελευθέρωσε η Κατ.Ο Μπάρισταν άρ-χο-ντας.Η Μελισάντρα (παρεμπιπτόντως στην πραγματικότητα είναι ωραία κοπέλα)μάλλον δεν εξασκεί σωστά το κύρος της.Ο Τύριον καλά έκανε και τα είπε.Δεν θυμάμαι κάτι άλλο.

Eddard Stark
    Το Χέρι του Βασιλιά
    Το Χέρι του Βασιλιά

Αριθμός μηνυμάτων : 2419
    Τόπος : Winterfell

Armory

Δημοσίευση από Eddard Stark Την / Το Πεμ Απρ 04, 2013 12:49 am

Έγινε στίκι. winking

The North Remembers

Darkness will be your cloak,
    your shield, your mother's milk.

Darkness will make you strong.

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Σαβ Απρ 06, 2013 12:16 pm

Nightsguard έγραψε:
    1. Κακίες. Και γαμώ τις ακριβές παραγωγές όλο κι όλο μια μάχη στον μαυροπόταμο.Η μάχη με τους άλλους πήγε άκλαυτη.
    Σπόιλερ:
    Ο Σαμ πότε θα σκοτώσει τον άλλο του

Συμφωνώ και αναρωτιέμαι το ίδιο...
    Πάντως έχω διαβάσει ότι η τρίτη σεζόν θα είναι η σεζόν με τις πιο πολλές διαφοροποιήσεις από τα βιβλία. Πιο πολλές κι από τη δεύτερη; Πραγματικά ανυπομονώ να το δω αυτό...

Nightsguard

Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Τόπος : THE WALL

Armory
    :

Δημοσίευση από Nightsguard Την / Το Σαβ Απρ 06, 2013 9:36 pm

Ως παλιός που έχω δει το "πορφύρα και αίμα" αν δεν κάνω λάθος,μια ελληνική σειρά δεκαετίας 70 (ρωτήστε τους γονείς σας μάλλον θα τη θυμούνται),έχω αρχίσει και προβληματίζομαι λίγο. Στο εν λόγω σήριαλ που ιστορούσε το τέλος της ζωής του Αυτοκράτορα Ρωμανού του Δ΄ παρατήρησα μια τραγική, τηρουμένων των αναλογιών,σύμπτωση με το παιχνίδι του στέμματος.Η σειρά διαδραματιζόταν σε δύο - τρεις χώρους όλους κι όλους, την αίθουσα του θρόνου, το διαμέρισμα της Αυγούστας (εξαιρετικά εμφανίσιμη για την εποχή αρχοντογυναίκα) και σε ένα καπηλειό με κάτι βρωμίλους όπου γινόταν και το παιχνίδι κατασκοπείας (σας θυμίζει κάτιwinkingΚαι ενώ ο Ρωμανός εξεστράτευε εναντίον των Σελτζούκων Τούρκων και όλα ήταν έτοιμα για την μάχη τελικά τι γινόταν; Έμπαινε στην αίθουσα του θρόνου ένας κατάκοπος και ματωμένος αγγελιαφόρος και ανήγγειλε το αποτέλεσμα της μάχης στην Αυγούστα, η οποία προσπαθούσε να δείξει ενδιαφέρον και συγκίνηση.Ε το παιχνίδι του στέμματος αρχίζει να μου το θυμίζει επικίνδυνα. Γυρνάει ο Ρόμπ από την μάχη με τον Τζέιμι αιχμάλωτο (μάχη ποια μάχη κοστίζει η μάχη)Τρέχει ο Σαμ να δει τι γίνεται, τον περιμένουν οι επιζήσαντες που έδιωξαν τους άλλους. Και καλά άλλο ΗΒΟ και άλλο ΥΕΝΕΔ του 1978.Τα σέβη μου.

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Κυρ Απρ 07, 2013 1:20 am

Εγώ πάλι
    Σπόιλερ:
    νιώθω πως θα χαρώ πολύ στον ΚΓ γιατί έχουν καταστρέψει εντελώς το στόριλαϊν του Ρομπ, τόσο που νομίζω πως άλλα διάβασα κι άλλα βλέπω
    Αφήστε που είμαι σίγουρη πως θα το παρουσιάσουν απ' τη σκοπιά της Ταλίσα κι όχι της Κάτλυν κι αυτό με εκνευρίζει ακόμα περισσότερο
    Έτσι και την κάνουν και Lady Stoneheart αντί για την Κάτλυν έχω σταματήσει να βλέπω τη σειρά.-

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Τόπος : King's Landing

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Κυρ Απρ 07, 2013 11:17 am

Αυτό που είπε η Μελισάνδρα. Έχει αρχίσει να πηγαίνει πολύ εκτός βιβλίων.

“Once I faced a female with diamond skin," Nix said breathlessly. "I was transfixed - even as she was choking the life out of me."
    "Really?"
    "No, I saw that character on X-men. I just wanted to commiserate. Alas, I have no weaknesses."
    "Except your insanity," Lucia pointed out.
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Nix the Everknowing is the first Valkyrie made by Woden and Freya and therefore the most powerful Valkyrie. She is over 3,000 years old and was born "Phenix". She was once betrothed to Loki.

She is a soothsayer and has gone mad from all the visions that she has seen. Her mind more in the future than in the present earned her the nickname Nucking Futs Nix.

Lately the strain of steering the Accession and juggling possible futures has left her farther from sanity and ragged. Thought by many to be trying to obtain Goddess status due to her age and strength.

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Κυρ Απρ 07, 2013 1:37 pm

Lady Melisandre έγραψε:Εγώ πάλι
    Σπόιλερ:
    νιώθω πως θα χαρώ πολύ στον ΚΓ γιατί έχουν καταστρέψει εντελώς το στόριλαϊν του Ρομπ, τόσο που νομίζω πως άλλα διάβασα κι άλλα βλέπω
    Αφήστε που είμαι σίγουρη πως θα το παρουσιάσουν απ' τη σκοπιά της Ταλίσα κι όχι της Κάτλυν κι αυτό με εκνευρίζει ακόμα περισσότερο
    Έτσι και την κάνουν και Lady Stoneheart αντί για την Κάτλυν έχω σταματήσει να βλέπω τη σειρά.-

Πω πω φαντάζεσαι; Τραγικό!! Και βασικά ποιος ο λόγος να το αλλάξουν τόσο; Στο τέλος θα έχουμε δύο διαφορετικά φινάλε μου φαίνεται...
    We shall see!!

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Δευ Απρ 08, 2013 1:11 pm

Πόσο έσπειρε το 2ο επισόδιο; ΠΟΣΟ;

Μάργκαιρυ; Queen of Thorns? Μέχρι και ο Τζοφ μου άρεσε στην σκηνή με τη βαλλίστρα. :S

Και το λίγο που είδα τον Τύριον, η αγαπημένη μου σκηνή ήταν με την Σέη. Δεν μπορώ να το καταλάβω γιατί Razz

Και ο Τζέιμι. Μου έλειψε. ΠΟΛΥ.

“Once I faced a female with diamond skin," Nix said breathlessly. "I was transfixed - even as she was choking the life out of me."
    "Really?"
    "No, I saw that character on X-men. I just wanted to commiserate. Alas, I have no weaknesses."
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Nix the Everknowing is the first Valkyrie made by Woden and Freya and therefore the most powerful Valkyrie. She is over 3,000 years old and was born "Phenix". She was once betrothed to Loki.

She is a soothsayer and has gone mad from all the visions that she has seen. Her mind more in the future than in the present earned her the nickname Nucking Futs Nix.

Lately the strain of steering the Accession and juggling possible futures has left her farther from sanity and ragged. Thought by many to be trying to obtain Goddess status due to her age and strength.

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Δευ Απρ 08, 2013 4:10 pm

Τα έσπασε το δεύτερο!!!
    Σπόιλερ:
    Μάργκαιρυ θεά, Ολέννα θεά, Τζέιμι θεός.-
    Ειδικά η σκηνή με την Ολέννα ήταν σχεδόν ίδια με του βιβλίου, περίμενα όμως και τον γελωτοποιό να ουρλιαζοτραγουδάει το Bear and the Maiden Fair
    Ο Θόρος ωραίος, δεν μου είχε κάνει ιδιαίτερη εντύπωση στο βιβλίο αλλά εδώ μια χαρά.
    Στενοχωρήθηκα για τον Θήον. Να ήταν όντως ο Ράμσεϊ στο τέλος? Μπερδεύτηκα έτσι που παρουσιάστηκε. Πρέπει να ήταν πάντως.
    Εξακολουθώ να μισώ την Ταλίσα Αν και ο διάλογος με την Κάτλυν (που δεν υπάρχει στο βιβλίο) με ψιλοσυγκίνησε
    Η τελευταία σκηνή της Άρυα τα έσπασε.
    Reeeeeeeeds επιτέλους! Η Μίρα θεά, ο Τζότζεν παίζει να 'ναι και καλύτερος απ' του βιβλίου.

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Δευ Απρ 08, 2013 6:07 pm

Eντάξει ήταν ΓΑΜΑΤΟ!!!! Δεν έχω λόγια!!!!
    Συμφωνώ και με τις δυο σας!! Τζέιμι, Ολέννα, Ριντς θεοί!!!! Και μένα μου έλειψε ο Τζέιμι πάρα πολύ!!!!! Ναι μωρέ λογικά ο Ράμσει είναι απλά θελουν να μας παραπλανήσουν. Αλλά μασάμε εμείς;
    Ο Τζόζεν ρε φίλε ναι... παίζει να είναι και καλύτερος απ το βιβλίο!! Αγαπώ!!!
    Δηλώνω ερωτευμένη με Μάργκαιρυ και με γιαγιά ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!! Ήθελα κι εγώ the bear and the maiden fair αλλά οκ μη ζητάμε και πολλά!!!
    Η Κατλυν όλες τις φορές που μιλάει για τον Τζον με εκνευρίζει! I can't help it! H Tαλίσα γιατί ζει ακόμα;
    Είχε και Άρυα επιτέλους οπότε καταλαβαίνετε φαντάζομαι τον ενθουσιασμό μου.
    Βασικά τι να πρωτοσχολιάσω... από τα καλύτερα επεισόδια γενικά μέχρι τώρα και πραγματικά δεν το περίμενα!!! Ουάου!!! Ι'm screaming!!!

Robert Baratheon
    Βαλές
    Βαλές

Αριθμός μηνυμάτων : 328
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/02/2013
    Τόπος : Αθήνα

Armory

Δημοσίευση από Robert Baratheon Την / Το Τρι Απρ 09, 2013 1:20 am

Το είδα και ήταν πολύ καλό! Θα ξεχωρίσω την εμφάνιση της Arya και του Jamie. Επίσης και ο Τζόζεν με την αδερφή του φαίνονται ενδιαφέροντες χαρακτήρες. Γενικά, παρατηρώ πως χτίζει ένταση για τα επόμενα, οπότε πρέπει να αναμένουμε επικά πράγματα!

Υ.Γ.: Παρατηρήσατε και εσείς μια αλλαγή στη φωνή του Μπραν;

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Τρι Απρ 09, 2013 11:45 am

και στο σώμα του, και στο πρόσωπό του. μεγαλώνει.

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Τρι Απρ 09, 2013 3:51 pm

Iσχύει. Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα αυτά τα παιδιά και σε λίγο θα είναι πρόβλημα. Εδώ μεγάλωσε ο Ρίκον.

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Τετ Απρ 10, 2013 12:40 am

Μεγαλώνουν κι ομορφαίνουν και σε λίγο δεν θα τους προλαβαίνουν tongue

Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια

Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Τόπος : Sunspear

Armory

Δημοσίευση από Arianne Martell Την / Το Πεμ Απρ 11, 2013 11:54 pm

Πρόλαβα να δω μόνο το πρώτο.Καλούτσικο ήταν.
    Οι σκηνές μου μου έμειναν είναι:Τύριον-Τάιγουιν(σκηνάρα) και η σκηνή της Μάργκαιρυ.Φοβερή η κοπέλα.Έτσι είναι οι βασίλισσες κυρα-Σέρσει.Εμένα μ' αρέσει η Ταλίσα και πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο μίσος.Είναι πολύ καλύτερη από την Κάτλυν(που παρεπιπτόντως καλά να πάθει).Δε μ' άρεσε καθόλου η Μελισάνδρα και άλλαξαν τον Στάννις;Επίσης δε μπορώ καθόλου τον Σέλμυ.Με απωθεί.

Σπόιλερ:
    Άμα κάνουν την Ταλίσα Στόουνχαρτ θα είναι φοβεροί.-

Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης

Armory

Δημοσίευση από Nïx Την / Το Παρ Απρ 12, 2013 12:37 pm

Φύγε.από.το.φόρουμ tongue

"Really?"
    sigh.
    "Well played, Archer.”

Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου

Armory

Δημοσίευση από Lady Melisandre Την / Το Δευ Απρ 15, 2013 4:19 pm

Σχόλια για το 03χ03:
    Pod is a sex machine
    Theon nooooo

Jaime's hand nooooooo

Αγαπάω Blackfish.- Και γενικά γαμάτη η σκηνή της κηδείας, όπως την περίμενα Άχρηστε Edmure
    Η Ταλίσα εξακολουθεί να είναι meh. Και γενικά βρίσκω τις σκηνές της άχρηστες.
    Mel to Stannis: You tried.

Ο Ρομπ ήταν γαμάτος εδώ. Επιτέλους.
    "Valar Morghulis." "Yes, all men must die. But we are not men."

Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού

Armory

Δημοσίευση από Cat Of The Canals Την / Το Δευ Απρ 15, 2013 6:44 pm

Ωραίο και το τρίτο!!
    Καλύτερες σκηνές για μένα ήταν αυτές με Μπριέν και Τζέιμι... μακράν!! Και το τέλος με τον Τζέιμι omg!!! Δεν το περίμενα τόσο γρήγορα...
    Θέλω κι άλλο Στάννις και Μελ!!! Πολύ μ' αρέσουν!!!
    Έντμουρ πιο άχρηστος πεθαίνεις! Καλέ να του δώσουμε την Ταλίσα, κάνουν καλό δίδυμο!!
    Ποντ, Ποντ χαχα so funny!!!
    Άντε να ανάψουν τα αίματα στο Wall....
    Σπόιλερ:
    Πόσο βαριέμαι την ιστορία της Ντάνυ δε λέγεται... ίσως αν δεν ήξερα τη συνέχεια να με ενδιέφερε περισσότερο, but still...
    Ελπίζω να αρχίσουν και οι πιο δύσπιστοι να συμπαθούν τον Τζέιμι... Πολύ παρεξηγημένος χαρακτήρας!!!
    Άσχετο αλλά να υποθέσω ότι όσοι δε σχολιάζουν θα τα δουν μαζεμένα στο τέλος; Μα καλά μόνο εμείς το βλέπουμε;

Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ Δεκ 04, 2016 5:49 am