A Forum of Ice and Fire

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

5 απαντήσεις

    Σκηνες Γυμνου.

    leonine
    leonine
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 87
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2013
    Ηλικία : 40
    Τόπος : Θεσσαλονικη

    Armory
    : Stark Stark

    Σκηνες Γυμνου. Empty Σκηνες Γυμνου.

    Δημοσίευση από leonine Σαβ Φεβ 09, 2013 12:46 pm

    (ειδα πρωτα την σειρα κ μετα διαβασα το βιβλιο)

    γενικα ο μαρτιν περιγραφει αρκετο γυμνο κ σκηνες σεξ στο βιβλιο.
    η σειρα απο την αλλη εχει τις 3πλασιες σκηνες για τους δικους της λογους.

    π.χ η σκηνη που ο τυριον ειναι στο πορνειο στο 1ο επεισοδιο δεν υπαρχει στο βιβλιο. κ γενικα οι σκηνες της πορνης ρους δεν υπαρχουν μεσα στο βιβλιο.
    παρολα αυτα εχουν αφαιρεσει μια σκηνη γυμνου.
    στο βιβλιο περιγραφει μετα το παρτυ του ρομπ πως ο εντ κανει σεξ με την κατλυν κ ο μειστερ μετα ερχεται να της φερει το γραμμα απο την αδελφη της. αυτη σηκωνεται γυμνη κ λεει χαρακτηριστικα στον εντ που δεν του αρεσε, πως ο μειστερ την εχει δει γυμνη πολλες φορες αφου αυτος την ξεγεννησε 5 φορες.

    αναριωτεμαι γιατι εβγαλαν αυτην την σκηνη αφου εχου προσθεσει τοσες. οχι οτι ηθελα να δω αυτην την ******* γυμνη,απλα μου εκανε εντυπωση γιατι εκανε μπαμ.

    Επεξεργασία από Cersei Lannister: Θα σε παρακαλέσω να μην χαρακτηρίζεις με τέτοιο τρόπο. Το υβριστικό λεξιλόγιο απαγορεύεται. Καλή συνέχεια!
    Aegon I Targaryen
    Aegon I Targaryen
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 56
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Dragonstone

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Σκηνες Γυμνου. Empty Απ: Σκηνες Γυμνου.

    Δημοσίευση από Aegon I Targaryen Σαβ Φεβ 09, 2013 2:54 pm

    Κατά πάσα πιθανότητα το έκαναν γιατί ή η ηθοποιός αρνήθηκε να κάνει γυμνό, ή απλά δεν θα ταν και τόσο καλαίσθητο μια σκηνή με μια γυμνή μεσήλικα -πρότυπο της μάνας στη σειρά.
    leonine
    leonine
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 87
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2013
    Ηλικία : 40
    Τόπος : Θεσσαλονικη

    Armory
    : Stark Stark

    Σκηνες Γυμνου. Empty Απ: Σκηνες Γυμνου.

    Δημοσίευση από leonine Σαβ Φεβ 09, 2013 3:00 pm

    δεν νομιζω πως μια ηθοποιος μπορει να αρνηθει να κανει κατι στην ταινια,οταν δεχεται τον ρολο,τον εχει διαβασει.
    κ η σκηνη της σερσει ειναι φεικ οσο δεν παει,που σημαινει οτι ποτε δεν εκανε πραγματικο γυμνο,αλλα το εκανε.
    θα μπορουσαν να βαλουν κασκαντερ αν οντως ειχαν προβλημα με την ηθοποιο.

    οσο για το προτυμο μανας,ο μαρτιν δεν νοιαστηκε ποτε για το σωστο η λαθος. κ το βιβλιο εχει ηδη σκηνες με π****ς κ λεσβιες.
    Aegon I Targaryen
    Aegon I Targaryen
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 56
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Dragonstone

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Σκηνες Γυμνου. Empty Απ: Σκηνες Γυμνου.

    Δημοσίευση από Aegon I Targaryen Σαβ Φεβ 09, 2013 3:03 pm

    Άλλο ο Μάρτιν και τα βιβλία και άλλο μια σειρά της HBO στην τηλεόραση. Ειδικά η συγκεκριμένη σκηνή που θα ήταν και στις αρχές της σειράς πρέπει να θεωρήθηκε πολύ too much.
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σκηνες Γυμνου. Empty Απ: Σκηνες Γυμνου.

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Σαβ Φεβ 09, 2013 4:30 pm

    Πιστεύω πως δεν το έβαλαν λόγω ηλικίας των ηθοποιών. Στα βιβλία ο Νεντ κι η Κατ είναι γύρω στα 30-35, αλλά εδώ τους έχουν μεγαλώσει όλους οπότε προφανώς η ΗΒΟ θα ήθελε να δείξει γυμνά τα νέα παιδιά που παίζουν αλλά όχι τους μεγαλύτερους, μόνο και μόνο για τα ratings Σκηνες Γυμνου. 2852797874
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Σκηνες Γυμνου. Empty Απ: Σκηνες Γυμνου.

    Δημοσίευση από Nightsguard Σαβ Φεβ 09, 2013 5:25 pm

    Σπόιλερ:
    leonine
    leonine
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 87
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2013
    Ηλικία : 40
    Τόπος : Θεσσαλονικη

    Armory
    : Stark Stark

    Σκηνες Γυμνου. Empty Απ: Σκηνες Γυμνου.

    Δημοσίευση από leonine Σαβ Φεβ 09, 2013 7:24 pm

    ειναι όντως ωραίες. αν κ δεν δείχνουν πώς ο τζον την αγάπησε,γινεται αποτομα, ενώ η σειρα τους δείχνει αρκέτο χρόνο μόνους στα βουνά ώστε να το δικαιολογήσει.(φυσικα δεν υπαρχει στο βιβλιο. οπως κ στην σειρα δείχνει την τζευν να φροντιζει αρρωστους κ να κοβει ποδια κ να κανει τσατ με τον ρομπ. ολα αυτα τα εβαλαν για να δικαιολογήσουν τις πράξεις των ηρωών κ τα συναισθήματα,εκει δηλαδή ο ο ίδιος ο μαρτιν τα "σκάτωσε" λίγο.)
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Σκηνες Γυμνου. Empty Απ: Σκηνες Γυμνου.

    Δημοσίευση από Nightsguard Σαβ Φεβ 09, 2013 7:40 pm

    Δεν ξέρω αν την αγάπησε.Εμένα μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι σίγουρα τον είχε γοητεύσει ο χαρακτήρας της και την γούσταρε.Και άσχετα από αγάπες την όλη φάση την γούσταρε.Και όρκους παραβίασε-λέμε τώρα πολλά κοράκια τους παραβίαζαν- και με τα μούτρα έπεσε στο σέχ. Σε ότι αφορά τον Ρόμπ και την γυναίκα που πήρε δε νομίζω ότι τα σκάτωσε ο Μάρτιν.Άλλωστε στο βιβλίο υπάρχει διαφοροποίηση από την σειρά.Πήγε δεν θυμάμαι που ο Ρόμπ. Αρρώστησε και τον περιποιήθηκε η Τζέιν.Εκεί πάνω στην περιποίηση την περιποιήθηκε και αυτός και μετά την απεκατέστησε.Στο σήριαλ ανακάλυψαν την Ταλίσα
    leonine
    leonine
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 87
    Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2013
    Ηλικία : 40
    Τόπος : Θεσσαλονικη

    Armory
    : Stark Stark

    Σκηνες Γυμνου. Empty Απ: Σκηνες Γυμνου.

    Δημοσίευση από leonine Σαβ Φεβ 09, 2013 7:57 pm

    όσες σειρές έγραψες για την τζευν τόσες έγραψε κ ο μαρτιν. ο ρομπ ηταν εκεί,τον φρόντισε,την ξεπαρθένεψε,την παντρεύτηκε.

    κατι τόσο σημαντικο,όπως η αθέτηση του λόγου του προς τους φρευ κ σχεδόν ο λόγος που πέθανε,περιγράφεται σε 2-3 προτάσεις απο τον μάρτιν. προφανώς κ τα σκάτωσε κ για αυτο στην σειρά το άλλαξαν τόσο πολυ κ πρόσθεσαν τόσα πολλά.
    Nightsguard
    Nightsguard
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 316
    Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : THE WALL

    Armory
    :

    Σκηνες Γυμνου. Empty Απ: Σκηνες Γυμνου.

    Δημοσίευση από Nightsguard Σαβ Φεβ 09, 2013 8:12 pm

    Ακόμη και στην σειρά δεν πρόσθεσαν πολλά.Έκοβε ένα πόδι η Ταλίσα, την βοήθησε, του ' πε και μια ιστορία από τα νιάτα της. Και όλα καλά...Εμένα η βασική μου ένσταση στον συγγραφέα είναι ότι το έχει ξεχειλώσει.Δεν έχω και την μνήμη παιδιού δημοτικού και κάπου ζαλίστηκα.Ακόμη είναι καθ'οδόν ο Θείος του Κορακομάτη για να βρει - απαγάγει την Νταϊνέρις, Ο Αίγκον εμφανίστηκε από τους νεκρούς και μαζί με όλη την προϊστορία των μισθοφόρων γυρνάει στο Γουέστερος,ο Σνόου έχει γίνει η μητέρα Τερέζα για τους άγριους,κάπου χάθηκαν εκείνες οι συμμορίες μέσα στο δάσος απ΄όπου πέρασε κάποτε και η Άρυα, δεν θυμάμαι που βρίσκεται αυτή την στιγμή ο Τζέντρι κτλ κτλ.
    Prince of Dragonstone
    Prince of Dragonstone
    Μέιστερ
    Μέιστερ


    Αριθμός μηνυμάτων : 1044
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/08/2013
    Ηλικία : 25
    Τόπος : Παντού και πουθενά...

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Σκηνες Γυμνου. Empty Απ: Σκηνες Γυμνου.

    Δημοσίευση από Prince of Dragonstone Δευ Σεπ 09, 2013 1:53 pm

    Εμένα μου άρεσαν, όλες ήταν ωραίες εννοείται, αλλά πιο πολύ μου άρεσαν αυτές της Esme Bianco, της πόρνης Ρως!

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 19, 2024 7:09 pm