A Forum of Ice and Fire

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

+20
Leonette Fossoway
Cat Of The Canals
Nightsguard
leonine
Maniana Stark
Robert Baratheon
Queen in the North
Viserion
Visenya Targaryen
Aegon I Targaryen
Ser Jorah Mormont
Arianne Martell
Rhaegar Targaryen
Lady Melisandre
Daenerys Targaryen
Bronn the Sellsword
Sansa Stark
Nïx
The Margrave
Eddard Stark
24 απαντήσεις

    Σειρές

    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Σαβ Μάης 24, 2014 12:43 pm

    Εχω δει σιγουρα τη πρωτη σεζον απο Glee, ισως και λιγο απ τη δευτερη. Κι εγω ετσι χαλαρα το βλεπα.
    Το Νταβιντσι οντως θελει υπομονη. Κι εγω το παρατησα πολλες φορες. Αν εχει δει καποιος τη πρωτη σεζον, η δευτερη ειναι πολυ καλυτερη. Αξιζει να τη συνεχισεις. Αλλα αμα εχεις δει λιγα επεισοδια μονο, οντως θα σου φανει δυσκολο να τη συνεχισεις. Been there done that. Αυτη ειναι η βλακεια μ αυτη τη σειρα οτι δε κραταει το ενδιαφερον του θεατη απο την αρχη. Αργει να μπει στο θεμα και δε δενεσαι με τους περισσοτερους τουλαχιστον χαρακτηρες.
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Nïx Σαβ Μάης 24, 2014 1:58 pm

    Cat Of The Canals έγραψε:

    Εμ, μολις ειδα και το 9. Το δευτερο μισο της 2ης εδωσε ρεστα. Εχω μεινει καγκελο. Προσκυνω απλα.
    Θελω να παρω αγκαλια τον Ριαριο. Τι character development ηταν αυτο; Πριν τον αγαπουσα, τωρα τoν λατρευω!!!  I love you 
    Θελω το 10 τωρα!!!  excited   excited
    Ι ΚΝΟW RIGHT
    Και η φωτογραφία. Τι άπειρα ρισπέκτ. Δηλαδή ας πούμε η συσκευή με τους δίσκους που έριχνε το φως στα κλειδιά; Την θέλω σπίτι μου.
    Υπομονή, αύριο θα το δούμε!  I love you 

    Queen in the North έγραψε:αυτη η σειρα ποτε δεν με τραβηξε. ειδα μερικα επ στην αρχη και μετα ξενερωσα και δεν μου εκανε αισθηση να συνεχισω. σπανια παραταω σειρα αλλα αυτη μου φανηκε τραγικη.

    Σειρές - Σελίδα 16 Z

    Queen in the North έγραψε:
    το white queen δεν ηξερα οτι εχει δυο εκδοχες. δεν ξερω ποια εχω δει εγω. πως μπορουμε να τις ξεχωρισουμε; υπαρχει καποια σκηνη που υπαρχει μονο στην unedited version και μπορω να την βρω στο ιντερνετ για να πω αν την εχω δει ή οχι και συνεπως να καταλαβω ποια εκδοχη ειδα;

    όλα τα τόρεντ που είναι uncut (δηλαδή η εκδοχή με τις μη κομμένες σκηνές, δλδ όλο το πακέτο) γράφουν uncut. έχω λινκ για τορεντ αν θες.

    Cat Of The Canals έγραψε:
    Το Νταβιντσι οντως θελει υπομονη. Κι εγω το παρατησα πολλες φορες. Αν εχει δει καποιος τη πρωτη σεζον, η δευτερη ειναι πολυ καλυτερη. Αξιζει να τη συνεχισεις. Αλλα αμα εχεις δει λιγα επεισοδια μονο, οντως θα σου φανει δυσκολο να τη συνεχισεις. Been there done that. Αυτη ειναι η βλακεια μ αυτη τη σειρα οτι δε κραταει το ενδιαφερον του  θεατη απο την αρχη. Αργει να μπει στο θεμα και δε δενεσαι με τους περισσοτερους τουλαχιστον χαρακτηρες.

    Αυτό ΑΚΡΙΒΩΣ όμως.
    Συμβουλή: αυτή η σειρά βλέπεται σερί, όχι βδομάδα-βδομάδα.


    Ξανάπιασα Τυδώρ. Είμαι στα μισά της 3ης σεζόν.
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Σαβ Μάης 24, 2014 2:40 pm

    ^ Κι εγω καπου εκει εχω μεινει στους Τυδωρ. Τα υπολοιπα τα χω δει πολυ αποσπασματικα.
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Nïx Σαβ Μάης 24, 2014 3:19 pm

    ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΤΟΥ ΧΑΝΙΜΠΑΛ ΟΜΩΣ
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Μάης 24, 2014 4:27 pm

    Εμ τελείωσα 1η σεζόν Vikings και μπήκα δυναμικά στον δεύτερο κύκλο.

    E νομίζω ύστερα από 5 επ. (της 1ης σεζόν εννοείται) ήρθε ο καιρός μου να σχολιάσω,
    Οκ, δεν μπορώ να πω πωρώθηκα, αφού σκέφτομαι να ξεπετάξω την πρώτη σεζόν απόψε
    αλλά δεν νομίζω να τα καταφέρω.

    Ράγκναρ: Ωραίος, πολύ ωραίος , νομίζω του Τράβις του ζουμάρουν τα μάτια και φαίνονται έτσι φωτεινά γαλάζια κάθε φορά;! Ή είναι ιδέα μου , πάντως κουκλί, Του ταιριάζει ο ρόλος Razz 
    Λαγκέρθα: Εμ, τι να πω, ότι μπορεί κάνει για να υπερασπιστεί τον άντρα της τον οποίο λατρεύει, και τα παιδιά της. Οκ καλή πολεμίστρια, γυναίκα και σύζυγος αλλά μέχρι εκεί, Δεν με τρελαίνει περισσότερο.Razz 
    Ρόλο: Οκ εδώ υποκλίνομαι, (Gwaine from Camelot of course μην ξεχνιόμαστε) αυτόν τον άντρα τον λατρεύω/αγαπάω και τον μισώ ταυτόχρονα. Θέλω να δω πως θα εξελιχθεί ο χαρακτήρας του εκεί μέσα, Κάτι μου λέει πως ίσως τον σιχαθώ περισσότερο αλλά μετά θα ξαναλλάξω γνώμη ως γνωστόν.:inlove: 
    Φλόκι: Ρε τούτος μου θυμίζει τον Τρελαντώνη σε κάποια σημεία απ'το Καφέ της Χαράς, πολύ φάση έχει.lol 
    Άθλεσταν: Τι γλυκός που είναι ο ιερέας μωρέ, τι φατσούλα, Επίσης μ'αρέσει η σχέση μεταξύ αυτού και του Ράγκναρ έτσι όπως εξελίσσεται σε κάθε επ.:inlove:  Τους σιπάρω άγρια ομολογώ.Razz 
    Έαρλ/Κόμη: Πάνε ΨΌΦΑ δεν σ'αντέχει άλλο ο οργανισμός μου δηλαδή! Έλεος!give up 
    Σίγκι: Δεν την έχω ψυχολογήσει ακόμα τούτη, πολύ της κολλάει ο άλλος όμως (Ρόλο), Φτου! Καμιά πιο μικρή για τα μέτρα του δεν υπήρχε ;! Τον περνά 10 χρόνια. Razz 

    Συνεχίζω το εργάκι φαίνεται ενδιαφέρον.  Razz 
    εντιτ: Εν τω μεταξύ γίνεται αναφορά συνέχεια σε Θωρ, Όντιν και Λόκι και κάθε τρεις και λίγο είμαι έτσι και λέω:"Τώρα θα πεταχτεί από πουθενά (ο Χίντλεστον, Χερμσγουρθ, Χοπκινς) τώρα θα πεταχτεί!" wihu  αλλά δεν πετάγεται ποτέ.  Razz

    Δεν ξέρω αν μου κάνει καλό πάντως το απολαμβάνω, μέχρι αύριο θα 'χω βγάλει την 1η σεζόν,
    ίσως μπω κι στην 2η αλλά προτιμώ να κάνω κανά μπρέικ Razz

    Τα μάτια του Ράγκναρ λάμπουν όπως κι του Θωρ στις ταινίες, μήπως είναι κανάς God κι αυτός κι δεν τον ξέρει; Razz
    Ρόλο: Με χάλασε που διάλεξε τη μάνα αντί για την κόρη του Κόμη, δηλαδή ρε μανάρι μου, Φτού σου! Razz tongue
    Φλόκι: Καλά η τρέλα του ανθρώπου και τα χοροπηδητά του δεν παίζονται.
    Αθλέσταν: Razz Τον ιερέα τον έχω βάλει μες στην καρδιά μου απλά. Όταν ρωτάει δε τι είναι το Ράγκναροκ τον λυπάμαι τον κακομοίρη έτσι όπως τον κοιτούν όλοι να πέσουν να τον φάνε.  Razz tongue 

    Καλά μιλάμε τι γέλιο έριξα στο 1χ07 όπου ο Ρόλο έγινε Ρολφ ακά Χριστιανός,  😆 Εν τω μεταξύ όταν σηκώθηκε όρθιος για να δεχτεί το αίτημα του βασιλιά ήμουν κάπως έτσι:  :faintingcool: :faintingcool: Λέω, αυτός ;;!! Αυτός ποτέ δεν θα δεχόταν να γίνει Χριστιανός! Και μετά στο νερό, τι φάση, τον λατρεύω, Αλλά μου τα σκ@τωσε στο τέλος... Μα να πάει ενάντια στον αδελφό του, νομίζοντας πως έτσι θα πάει ψηλά, Αμ θα τα φας πολύ σύντομα τα μούτρα σου δεν το συζητώ... Αλλά εκεί θα είμαι εγώ πάλι για να σε εμψυχώσω.  ::π: 
    Λάγκερθα: Ρε πολύ στεναχωρέθηκα με την πάρτη της, και το μωρό έχασε στην γέννα, και την κόρη μετά στην επιδημεία που ξέσπασε, κρίμα... Κι η μικρή να σκέφτεται τον ιερέα ταυτόχρονα, τι συγκίνησης. Έχασε κι η Σίγκι την κόρη της, δλδ κρίμα...  :snif: 
    Καλά την αντροχορίστρα δεν την σχολιάζω, Θα συμφωνήσω με τον υιό, "Ι hate you, this is discusting!" καλά τα λέει το μικρό... Άντε πάμε για 2ο κύκλο, λέω να το ξεκινήσω απόψε, αλλά έχουν άλλα προτεραιότητα προς το παρόν.
    Πάντως μ'αρέσει, σκηνικά, κοστούμια, ερμηνείες, τοπία, μέρη, μουσική, τρέλα...  : :inlove:: : :inlove::

    Επίσης τώρα που τελείωσε και το spn, ξεκίνησα και τους αγαπημένους μου Σωματοφύλακες,

    1χ01:

    58.00 λεπτά παρακαλώ, Game of thrones, σκέτο, κάνεις διάλειμμα άνετα για ποπ-κορν...  Razz

    1χ02:

    Και χθες είδα και το 1χ03, απλά λατρεύω τον Άραμις, Χριστέ μου, όποτε ανοίγει το στόμα του αυτός ο άνθρωπος είναι Παράδεισος, παίζει να είμαι η μόνη γυναίκα που δεν θέλει να τον χαστουκίσει.  Razz 

    ^Κώννα μου στείλε μου torrent για την Λευκή βασίλισσα, αλλά ξέρεις την εκδοχή με τον Χουάν Βοργία και τον γιο του Άιρονς  Razz 
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Nïx Σαβ Μάης 24, 2014 4:53 pm

    λουλουδοβίκος; έλεος Razz

    ρε κούκλα μου, συγκεντρώσου. ΕΝΑ είναι το καστ, δεν αλλάζει. Αυτό που αλλάζει είναι πως υπάρχει μια εκδοχή για τους πουριτανούς της βρετανίας και μια για τους αμερικάνους. στην ουσία η αμερικάνικη εκδοχή είναι λίγο μεγαλύτερη επειδή έχει πιο spicy σκηνές Razz
    το ίδιο πράμα είναι όμως. σκέψου σαν να βλέπεις μια σειρά ΜΕ τις deleted scenes tongue
    στο στέλνω Razz
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Σαβ Μάης 24, 2014 5:00 pm

    Ρόλο: Με χάλασε που διάλεξε τη μάνα αντί για την κόρη του Κόμη, δηλαδή ρε μανάρι μου, Φτού σου! Σειρές - Σελίδα 16 571855082Σειρές - Σελίδα 16 2852797874

    Πραγματικα ομως. Εν τω μεταξυ εγω τη Σιγκι δεν την εχω ψυχολογισει ακομα. 
    Tην Aσλαγκ δε τη χωνευα με τιποτα στην αρχη. Ουτε τωρα δηλαδη τη συμπαθω, απλα την ανεχομαι.
    Αγαπω Λαγκερθα, Ρολο και Αθελσταν. Ο Ραγκαν δε με συγκινει ιδιαιτερα.  Razz
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Μάης 24, 2014 5:09 pm

    ^^Kώννα σε μένα αναφέρεσαι, ; Αν ναι δεν κατάλαβα γρι απ'το ποστ σου.  Razz 
    ^Αθλέσταν: απλά το παιδί είναι τόσο γλυκούλι, καλά ο Ρόλο δεν περιγράφεται με λόγια,
    Απλά μαμακίες να μην έκανε και θα ήταν ο τέλειος εκεί μέσα, κι η Σίγκι πιστεύω νοιάζεται
    πραγματικά για εκείνον, έχει χάσει τόσους πια, να χάσει κι εκείνον, Κι αυτός να μην βλέπει
    μπροστά του! Ανυπομονώ να μεγαλώσει ο Μπγιορν.  Razz 
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Σαβ Μάης 24, 2014 5:16 pm

    Βρε Νατ απλα η εκδοχη του Starz εχει εξτρα σκηνες. Πως εχει το φικ σου; Ετσι ενα πραγμα.  tongue 
    Η ιδια σειρα ειναι, οι ιδιοι ηθοποιοι. 
    Θα μεγαλωσει ο Μπγιορν.  Razz
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Μάης 24, 2014 5:18 pm

    ^Δεν έχω καταλάβει σε ποια σειρά αναφερόμαστε, εννοείτε την Λευκή Βασίλισσα, του Starz είναι?
    Ε δώστε όποια εκδοχή να'ναι, σιγά, αν και θα ήθελα και τις κόμμένες.
    @Τώρα που είπες φικ απόψε ανεβάζω, το'χω τάξει στην Ντούλα.  Razz 
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Σαβ Μάης 24, 2014 5:27 pm

    Ναι το White Queen. Παιχτηκε στο BBC στην Αγγλια και στο Starz στην Αμερικη.
    Α θα χουμε συνεχεια!! Ωραια!  sweet
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Μάης 24, 2014 5:30 pm

    ^Eν τω μεταξύ για να επανέλθω, τα συναισθήματα μου για την Άσλάγκ είναι ανάμεικτα, δεν ξέρω αν πρέπει να την μισήσω που μπαστακώθηκε εκεί ανάμεσα στο ζευγάρι, ή αν την συμπαθήσω που θα φέρει κι αυτόν τον δεύτερο διάδοχο, Θα δω στην πορεία,
    Πάντως στεναχωρέθηκα που έφυγε η Λαγκέρθα, αλλά ευτυχώς πήγε μαζί της ο Μπγιορν, μην είναι κι αυτή μόνη της μωρέ, κρίμα.  Sad 
    Cat Of The Canals
    Cat Of The Canals
    Χορευτής του Νερού
    Χορευτής του Νερού


    Αριθμός μηνυμάτων : 1383
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2013
    Ηλικία : 34

    Armory
    : Stark Stark

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Cat Of The Canals Σαβ Μάης 24, 2014 5:40 pm

    Ναι ρε παιδι μου. Εκανε οτι εκανε με τον Ραγκναρ, τους μπαστακωθηκε κιολας. Δε νομιζω να τη συμπαθησω ποτε.  thumbs down 
    Λαγκερθα θεα!! Ειναι ειδωλο!! Αξιοπρεπεια, δυναμισμος, καλα αισθηματα, τι αλλο να ζητησει κανεις.
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Σειρές - Σελίδα 16 Empty Απ: Σειρές

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Σαβ Μάης 24, 2014 6:03 pm

    ^Νομίζω πως συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, καθότι όταν ο Ράγκναρ της εξομολογήθηκε πως πρέπει να προστατέψει το αγέννητο παιδί του, (όποια κι αν ήταν η μάνα καθότι εμμονή με διάδοχο βλέπεις) εκείνη είχε την αξιοπρέπεια να τον χωρίσει, να τον αφήσει και να φύγει. Καλά έκανε, κι εγώ στη θέση της το ίδιο θα έκανα.  Razz 
    Αυτό επίσης που με τσατίζει είναι ότι απ'τον προηγούμενο κύκλο ήξερε πως εκείνη ήταν έγκυος και δεν είπε στην Λαγκέρθα τίποτα, απλώς ότι δεν την κάλεσε να πάει στο σπίτι του.  snob 

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μαρ 28, 2024 11:36 am