A Forum of Ice and Fire

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Το πρώτο ελληνικό φόρουμ για τον κόσμο του A Song of Ice and Fire και την σειρά Game of Thrones του HBO

Μην το μετακινείτε γιατί δεν φαίνεται η πρώτη είδηση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Καλώς ήρθες, Επισκέπτης!
Είδατε τον 5ο κύκλο και μείνατε έτσι Shocked + scared + Crying or Very sad ;;; Σας περιμένουμε εδώ για συζήτηση και θεωρίες!
Θα τελειώσει ποτέ ο Martin το Winds of Winter;
Τα μέλη της κοινότητας μας είναι 165, διαδώστε μας για να γίνουμε περισσότεροι!

+10
Katia Stark
Viserion
Daenerys Targaryen
Sansa Stark
The Margrave
Rhaegar Targaryen
Arianne Martell
Lady Melisandre
Eddard Stark
Nïx
14 απαντήσεις

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Σαβ Ιουν 09, 2012 1:42 am

    Σπόιλερ:
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Nïx Σαβ Ιουν 09, 2012 2:01 am

    α, γιατί εγώ πιστεύω για αγάπη ήταν αυτό. Αλλά ας επιστρέψουμε στο θέμα.
    Daenerys Targaryen
    Daenerys Targaryen
    Βασιλική Φρουρά
    Βασιλική Φρουρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 326
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Daenerys Targaryen Σαβ Ιουν 09, 2012 3:59 am

    Σπόιλερ:
    The Margrave
    The Margrave
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 85
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Αθήνα

    Armory
    : 4

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από The Margrave Σαβ Ιουν 09, 2012 5:29 am

    Kάπου διάβασα ότι κανονικά του Imp του κόβανε τη μύτη στη μάχη του Blackwater bay, ισχύει τούτη η αλγεινή πληροφορία?

    Επίσης δεν έχω διαβάσει ακόμα τα βιβλία οπότε φοβάμαι να διαβάσω τι λέτε, αλλά επειδή
    μου αρέσει πολύ αυτό το σύστημα με τα spoiler tags θα το χρησιμοποιήσω
    κι εγώ.
    Σπόιλερ:
    Daenerys Targaryen
    Daenerys Targaryen
    Βασιλική Φρουρά
    Βασιλική Φρουρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 326
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Daenerys Targaryen Σαβ Ιουν 09, 2012 5:35 pm

    Ισχυει! Ισχυει!
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Arianne Martell Σαβ Ιουν 09, 2012 8:53 pm

    Cersei Lannister έγραψε:

    α) Για θυμήσου τι του κάναν μετά του Θήον; ΘΥΜΑΣΑΙ, ΣΑΠΙΑ; Smile
    β) όχι για την Κατ, απλά όχι. Βρες γούστο μην σε διαγράψω από αυτό το φόρουμ επιτέλους tongue
    γ) Περί House of the Undying. Επίσης, βρες γούστο.- Φύγε επιτέλους, σταμάτα να υπάρχεις Razz
    δ) Γούστο είχε να μου πήγαινες κόντρα και στο θέμα του Τάηγουιν. Ψόφια.-
    ε) Φύγε. Φύγε μην σε σκοτώσω. tongue


    α)Π@π@ριές της σειράς snobΕγώ είμαι purist,μαντάμ give up .Δεν είδα κάτι τέτοιο στο βιβλίο tongue Το ίδιο ισχύει και με το House(όχι το το M.D Razz ).Που κολλάει το γκουλ και το μούλικο ποτέ δε θα το καταλάβω -.- Και πρέπει να χαίρομαι κι αποπάνω;Ήταν τόσο λίγο ρε φίλε -.- Μια από τις πιο μαγικές σκηνές του Clash την κατάντησαν άρλεκιν Facepalm Μόνο "Ντρόγκο μη φεύγεις θα φαρμακωθώ"δεν την έβαλαν να φωνάζει tongue
    β)Εγώ απορώ με το δικό σου tongue Πως γίνεται από την μια να γουστάρεις γυναικάρες σαν την Morgan και από την άλλη αδύναμες κατινάρες σαν κι αυτήν snobΗ τύπισσα είναι η ντροπή του γυναικείου φύλου snob Εξατίας κάτι σαν κι αυτήν μας βγήκε το όνομα -.- Ακους εκεί αδύναμες και υποταγμένες give up
    γ)Πότε είπα εγώ μωρή κρεβατωμένη ότι ο Tywin δεν είναι γαμάτος; snob
    Και γενικά το σογάκι σκίζει,αν εξαιρέσεις Cersei και Joffrey που είναι η ντροπή της φαμίλιας tongue Στην πυρά! viking
    δ)Τόσο πολύ με θες στο κρεβάτι σου τέλος πάντων; tongue Στο χω πει ότι είμαι επιρρεπής στην λαγνεία Awesome Άσε να κρατήσω την ελάχιστη τσίπα που μου χει απομείνει tongue
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Nïx Δευ Ιουν 11, 2012 2:59 am

    ΒΛΑΣΦΗΜΗ!
    α)@@ πιούριστ είσαι. Ή μήπως έχεις την εντύπωση πως τον σέβονται τον Θήον στα χαλίκια που ονομάζετε νησιά; Άκους εκεί δεν είδα τίποτα τέτοιο στο βιβλίο, you might as well have tongue Περί House of the Undying (και από δω κ πέρα HotU και άμα σαρέσει) ναι, κακώς δεν βάλαν τις 3 προδοσίες, αλλά όχι και λίγο! Δεν κ**λωσες απίστευτα που ήταν στο παρατσάκ να αγγίξει η Ντάνυ τον Σιδηρούν Θρόνο; Δεν; Δεν; ΔΕΝ; Ό, τι πιο γαμάτο έχω δει. Άθλια. Για τον Ντρόγκο να σου πω ούτε με ένοιαξε Razz αλλά δεν έδειξε την πάλη του χαρακτήρα της ανάμεσα στον Θρόνο και στους δράκους; Ε;;;

    β) Μα ποιος σου είπε πως την γουστάρω την Κατ; Απλώς την συμπονώ, έφτασα σε σημείο συμπάθειας και δεν ήθελα σε καμμία περίπτωση να πάθει αυτά που θα πάθει. Άκαρδη.-

    γ) Φυσικά και το σόι σκίζει, και πάρτο πίσω αυτό για την Απόλυτη, για τον Τζόφρεϊ, εγώ έχω την εντύπωση πως θα ήταν κανένα μπάσταρδο που το πάσαραν για Λάννιστερ tongue Δεν μπορώ, φύγε Razz
    Daenerys Targaryen
    Daenerys Targaryen
    Βασιλική Φρουρά
    Βασιλική Φρουρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 326
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Daenerys Targaryen Δευ Ιουν 11, 2012 3:10 am

    η κατ ειναι ο ΠΙΟ ΓΥΝΑΙΚΟΥΛΑ χαρακτηρας εβερ! μεχρι και η ποχαζη η Λαισα πιο μη γυναικουλα ητανε απο δαυτην! και δεν της αξιζει συμπονια!
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Nïx Δευ Ιουν 11, 2012 3:24 am

    Άσε μας ρε Μαρία, δεν της άξιζε συμπόνια. Γυναίκα, με 5 παιδιά, τα έχει χάσει όλα και τον άντρα της, και κάθεστε και μας λέτε ότι πολύ κλαψιάρα; Αν εσύ είχες κάνει 5 παιδιά και σου είχαν πεθάνει όλα και ο άντρας σου μαζί να δούμε πόσο "γυναικούλα" θα ήσουν. Άλλες δεν μπορούν να σηκωθούν από το κρεβάτι, θυμήσου την μάνα της Κάτνις. Άλλες γίνονται αλκοολικές, άλλες αυτοκτονούνε και την λέτε γυναικούλα. Πριν κρίνει κανείς, ας το ζήσει, κι ας έρθει να μας πει. Ώρες ώρες βγάζουμε συμπεράσματα και απόψεις πολύ βεβιασμένα.
    Rhaegar Targaryen
    Rhaegar Targaryen
    Ιππότης
    Ιππότης


    Αριθμός μηνυμάτων : 587
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 26
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Targaryen Targaryen

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Rhaegar Targaryen Δευ Ιουν 11, 2012 12:09 pm

    Cersei Lannister έγραψε:Άσε μας ρε Μαρία, δεν της άξιζε συμπόνια. Γυναίκα, με 5 παιδιά, τα έχει χάσει όλα και τον άντρα της, και κάθεστε και μας λέτε ότι πολύ κλαψιάρα; Αν εσύ είχες κάνει 5 παιδιά και σου είχαν πεθάνει όλα και ο άντρας σου μαζί να δούμε πόσο "γυναικούλα" θα ήσουν. Άλλες δεν μπορούν να σηκωθούν από το κρεβάτι, θυμήσου την μάνα της Κάτνις. Άλλες γίνονται αλκοολικές, άλλες αυτοκτονούνε και την λέτε γυναικούλα. Πριν κρίνει κανείς, ας το ζήσει, κι ας έρθει να μας πει. Ώρες ώρες βγάζουμε συμπεράσματα και απόψεις πολύ βεβιασμένα.

    Πρωτη φορα συμφωνω τοσο πολυ μαζι σου! tongue
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Arianne Martell Δευ Ιουν 11, 2012 1:51 pm

    Cersei Lannister έγραψε:ΒΛΑΣΦΗΜΗ!
    α)@@ πιούριστ είσαι. Ή μήπως έχεις την εντύπωση πως τον σέβονται τον Θήον στα χαλίκια που ονομάζετε νησιά; Άκους εκεί δεν είδα τίποτα τέτοιο στο βιβλίο, you might as well have tongue Περί House of the Undying (και από δω κ πέρα HotU και άμα σαρέσει) ναι, κακώς δεν βάλαν τις 3 προδοσίες, αλλά όχι και λίγο! Δεν κ**λωσες απίστευτα που ήταν στο παρατσάκ να αγγίξει η Ντάνυ τον Σιδηρούν Θρόνο; Δεν; Δεν; ΔΕΝ; Ό, τι πιο γαμάτο έχω δει. Άθλια. Για τον Ντρόγκο να σου πω ούτε με ένοιαξε Razz αλλά δεν έδειξε την πάλη του χαρακτήρα της ανάμεσα στον Θρόνο και στους δράκους; Ε;;;

    1α.Είμαι μωρή tongue Δε σκάνε και από σεβασμό αλλά τουλάχιστον δεν κάνουν τις χαζομάρες που τους δείχνει να κάνουν στην σειρά.Σου υπενθιμίζω ότι ο Dagmer,ο τύπος που υποτίθεται ότι τον βάρεσε, ήταν ο μόνος που γούσταρε τρελά τον Theon και τον υποστήριζε ακόμα και στις μ@λ@κιες του.Και οι Ironborn είναι σαν τους Σπαρτιάτες.Δεν εγκαταλείπουν αρχηγό σε ώρα μάχης.Σου υπενθιμίζω ότι ο Balon τους έστειλε με τον Theon.Δεν υπήρχε περίπτωση να τον παρακούσουν ή να τον παρατήσουν.Γι' αυτό μη μου λες ότι δεν δείχνει π@π@ριες -.- .ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΞΣΕΙ ΟΤΙ ΕΚΟΨΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟ RAMSAY; NeutralΟυσιαστικά έχουν καταστρέψει την πλοκή.Δεν είναι αυτό που αγαπώ και δεν το αποδέχομαι.ΤΕΛΟΣ.-
    2α.Το ίδιο ίσχυει και για το άλλο.Το αντίθετο από αυτό που λες έπαθα.Σιγά τα λάχανα tongue Σε μια φάση νόμιζα ότι την πήρε ο ύπνος tongue Είναι που είναι,την αποκάνανε tongue Και επαναλαμβάνω:ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ HOTU.Κερί και βούλα.-

    β) Μα ποιος σου είπε πως την γουστάρω την Κατ; Απλώς την συμπονώ, έφτασα σε σημείο συμπάθειας και δεν ήθελα σε καμμία περίπτωση να πάθει αυτά που θα πάθει. Άκαρδη.-

    Κάτι τέτοια μου λες και με ρίχνεις Twisted Evil Εγώ δεν είπα ποτέ ότι η Catelyn είναι γυναικούλα επειδή κλαίει για τον άντρα της και τα παιδιά της Shocked Ο λόγος που την λέω κατίνα είναι γιατί είναι το είδος της γυναίκας που με νεριάζει.Πολύ όμως -.- Και ουσιαστικά αυτή φταίει που έγινε αυτό που ξέρεις.Τα συζητούσαμε και στ' άλλο τόπικ.Και όταν τελειώσεις το 3ο και πας στο 4ο θα καταλάβεις καλύτερα την λογική μου Razz

    γ) Φυσικά και το σόι σκίζει, και πάρτο πίσω αυτό για την Απόλυτη, για τον Τζόφρεϊ, εγώ έχω την εντύπωση πως θα ήταν κανένα μπάσταρδο που το πάσαραν για Λάννιστερ tongue Δεν μπορώ, φύγε Razz

    Γιοκ,δε το παίρνω snob Μη μου πεις ότι γουστάρεις και τον Joffrey τώρα snob Θα χάσω πάσα ιδέα snobΚι όσο για την απόλυτη μετρημένα είναι τα ψωμιά της tongue Θα δεις πως θα την τσακίσουν μετά από ένα πολύ συγκεκριμένο γεγονός Twisted Evil
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Nïx Δευ Ιουν 11, 2012 5:36 pm

    Rhaegar Targaryen έγραψε:
    Cersei Lannister έγραψε:Άσε μας ρε Μαρία, δεν της άξιζε συμπόνια. Γυναίκα, με 5 παιδιά, τα έχει χάσει όλα και τον άντρα της, και κάθεστε και μας λέτε ότι πολύ κλαψιάρα; Αν εσύ είχες κάνει 5 παιδιά και σου είχαν πεθάνει όλα και ο άντρας σου μαζί να δούμε πόσο "γυναικούλα" θα ήσουν. Άλλες δεν μπορούν να σηκωθούν από το κρεβάτι, θυμήσου την μάνα της Κάτνις. Άλλες γίνονται αλκοολικές, άλλες αυτοκτονούνε και την λέτε γυναικούλα. Πριν κρίνει κανείς, ας το ζήσει, κι ας έρθει να μας πει. Ώρες ώρες βγάζουμε συμπεράσματα και απόψεις πολύ βεβιασμένα.

    Πρωτη φορα συμφωνω τοσο πολυ μαζι σου! tongue


    Εεεε, μα! Απλά μου την δίνει που αμέσως να λιθοβολήσουμε αυτόν που αντιπαθούμε και να θεοποιούμε τον αγαπημένο μας χαρακτήρα. Πες μου, έχεις ακούσει ποτέ άλλον να λέει πως αγαπά την Σέρσεϊ, κι όμως, εκτιμά τον Νεντ τόσο πολύ; tongue
    Αν ήταν έτσι τα πράγματα, τότε η Ντενέρυς είναι ένα 15χρονο τσόλι με πολιτική του Παπαδόπουλου το '70, που και στο κάτω κάτω δεν είναι καν δικοί της οι δράκοι, τρεις random δράκοι είναι, ποιος είπε ντε και καλά ανήκουν στους Ταργκάρυενς ή στην Βαλύρια; Άντε αφήστε μας.

    Μικρή βρωμιάρα ironborn, ή θα σταματήσεις να ποστάρεις βλακείες, ή θα σε μπανάρω Twisted Evil Twisted Evil

    Πλάκα πλάκα:
    Σπόιλερ:
    Arianne Martell
    Arianne Martell
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 625
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 31
    Τόπος : Sunspear

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Arianne Martell Δευ Ιουν 11, 2012 9:23 pm

    ^Oυσιαστικά εγώ λιθοβολώ όποιον το αξίζει.Και η συγκεκριμένη έχει κάνει την ΒΛΑΚΕΙΑ,οπότε μην περιμένεις να την συμπονέσω.Αυτή φταίει για το χάλι της snob Και να συμπληρώσω πως αν καθόταν στ' αυγά της δε θα την κατέγραφε καν ο εγκέφαλός μου tongue Δεν έχει κάτι το αξιοσημείωτο για να την προσέξω tongue

    Όσο για τα άλλα τσόλια,μια από τα ίδια.
    Γιατί περιμένεις όλοι να συμπαθούν το ποζέρι την Νταινέρυς;Είναι θεόχαζη με νοητική και συναισθηματική ανάπτυξη αυτιστικού 10χρονου και πρέπει να την αντιμετωπίζω λες και χει τα λογικά του Tywin; -.- E,όχι yaya
    Όσο για το name sake σου είναι μια διψομανής που θεωρεί ότι είναι κάποια και ουσιαστικά είναι ένα τίποτα.Συν του ότι δεν εχει τον έλεγχο του εαυτού της,κάτι πολύ κακό όταν μιλάμε για εξουσία,γιατί χάνεις τα πάντα και δε σε αποδέχεται κανένας.

    Σπόιλερ:

    Και δεν θεοποιώ ποτέ χαρακτήρες.Σου θυμίζω ότι έχω αποδεκτεί χαρακτήρες όπως ο Tywin,ο Viserys και ο Sandor που είναι στο top 10 των villains και δε με συγκινούν τα ποζέρια όπως η Daenerys Cool
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Nïx Τρι Ιουν 12, 2012 2:14 am

    Αχ φύγε, κρατήστε με κάποιος πριν την σκοτώσω tongue
    Viserion
    Viserion
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς
    Ανιχνευτής της Νυχτερινής Φρουράς


    Αριθμός μηνυμάτων : 2011
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/05/2012
    Ηλικία : 24
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Viserion Παρ Σεπ 28, 2012 11:06 pm

    Σήμερα άρχισα την δεύτερη σεζόν ομολογώ πως είναι πραγματικά πορωτηκη σειρά !
    Katia Stark
    Katia Stark
    Χωρικός
    Χωρικός


    Αριθμός μηνυμάτων : 14
    Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2013
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell (Θεσσαλονίκη) :P

    Armory
    : Stark Stark

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Katia Stark Τετ Ιαν 09, 2013 5:23 pm

    Τελειωσα την δευτερη μεσα στα χριστουγεννα ομολογω πως εχω μεινει καταπληκτη...ο Τζοφρυ ειναι για σκοτωμα κυριολεκτικα! Η Ντενερις λιγο με την εσπασε στη μεση...ακομα δε βγηκε απο τ αυγο της και βαζει και τις φωνες...Αυτος που απ οτι φαινεται θα γινει ο πλεον αγαπημενος μου ειναι ο Τυριον...καλα τις τα ειπε της "Βασιλισσας"!! Ο Θηον μου την εσπασε επεισης και θεωρω λιγο την εξεληξη ως προς αυτο λιγο αστοχο για την ολη υποθεση...Εχω αγωνια να δω τι θα απογινει ο Τζον Σνοου ειχε φαση με την κοκκινομαλα. Παντως ρε παιδια...πολυ φικι φικι ρε παιδι μου...Ουτε το true blood πια...τελικα το HBO μονο τετοια αναλαμβανει χαχαχαχα
    Anonymous
    Επισκέπτης
    Επισκέπτης


    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Επισκέπτης Πεμ Ιαν 17, 2013 3:13 pm

    ^Συμφωνώ μαζί σου αλλά εκτός από το θέμα της Ντάνυ και ναι έχει πολύ ερωτικό περιεχόμενο μέσα και όπως βλέπω ότι διαβάζεις Τόλκιν τώρα όταν τελειώσεις τα βιβλία του (δηλαδή όσα σκοπεύεις να διαβάσεις) διάβασε το Game αξίζει πραγματικά και έχει και πολλές ανατριχιαστικές λεπτομέρειες όπως και η σειρά άλωστε που ακολουθεί πιστά χαχαχαχαχαχαχχαχα
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Παρ Ιαν 18, 2013 1:27 pm

    Katia Stark έγραψε:Ο Θηον μου την εσπασε επεισης και θεωρω λιγο την εξεληξη ως προς αυτο λιγο αστοχο για την ολη υποθεση...
    Δεν είναι και τόσο άστοχο αλλά μη σε σποϊλάρω Razz
    Nïx
    Nïx
    Φύλακας της Δύσης
    Φύλακας της Δύσης


    Αριθμός μηνυμάτων : 3003
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 30
    Τόπος : King's Landing

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Nïx Πεμ Φεβ 07, 2013 2:08 am

    "You could've rhymed." -Horatio, Hamlet, Shakespeare.
    aka, εδώ μπορούσες να απαντήσεις "my sweet summer child tongue"
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Queen in the North Πεμ Φεβ 07, 2013 2:36 pm

    δεν μου αρεσε που ο θιον πηγε να ξεκινησει κατι με την αδερφη του στο αλογο και αυτη (που ηξερε ποιος ειναι) δεν αηδιασε
    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Πεμ Φεβ 07, 2013 2:48 pm

    Σιγά μην αηδίαζε η Άσα Razz Εδώ τον τρόλλαρε αλύπητα, πού να δεις και την ανάλογη σκηνή στο βιβλίο lol
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Queen in the North Πεμ Φεβ 07, 2013 2:49 pm

    το ειδα και στην σειρα. νταξει ειναι της περιοχης τους αλλα εγω το θεωρω αηδιαστικο


    Lady Melisandre
    Lady Melisandre
    Φύλακας του Νότου
    Φύλακας του Νότου


    Αριθμός μηνυμάτων : 1221
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2012
    Ηλικία : 35
    Τόπος : Asshai

    Armory
    : Lannister Lannister

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Lady Melisandre Πεμ Φεβ 07, 2013 2:58 pm

    Μπα δεν είναι θέμα περιοχής. Απλά ήθελε να δει πώς θα της φερόταν αν δεν ήξερε ποια είναι και τον κοροϊδέψει και λίγο και το έκανε μ' αυτό τον τρόπο. Razz
    Leonette Fossoway
    Leonette Fossoway
    Κόκκινη Ιέρεια
    Κόκκινη Ιέρεια


    Αριθμός μηνυμάτων : 1821
    Ημερομηνία εγγραφής : 29/05/2013
    Ηλικία : 34
    Τόπος : Storm's End

    Armory
    : Baratheon Baratheon

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Leonette Fossoway Τετ Ιουν 19, 2013 10:20 am

    Yeah baby yeah.......!!!!!!!!!!Second season is here!!!!!!!! :lol!:

    ENTYΠΩΣΕΙΣ BY DELENA:


    ...end of the 2nd season, here comes the 3rd one...  cross  give up  :lol!:
    Queen in the North
    Queen in the North
    Φύλακας του Βορρά
    Φύλακας του Βορρά


    Αριθμός μηνυμάτων : 5866
    Ημερομηνία εγγραφής : 10/07/2012
    Ηλικία : 28
    Τόπος : Winterfell

    Armory
    : Stark Stark

    Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν - Σελίδα 3 Empty Απ: Εντυπώσεις από επεισόδια της δεύτερης σεζόν

    Δημοσίευση από Queen in the North Τετ Ιουν 19, 2013 12:04 pm

    Delena Florent έγραψε:
    ENTYΠΩΣΕΙΣ BY DELENA:




    ...end of the 2nd season, here comes the 3rd one...  cross  give up  lol


    Αυτο τωρα το παρατηρησα.... κανει ριμα!
    Κοιτα ρε τον ψευτοπαλικαρα, τον προδοτη, τον υποκριτη, τον Θιον
    που μας το παιζει Τζοφρι νουμερο 2


    respect respect respect respect respect

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Μαρ 28, 2024 6:39 pm